Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Jaegerjaquez said:

abi kardiyoyu geçiniz ya hayatımda martial arts yüzme ve basket dısında 5dk dan fazla cardio yapmadım cardio yapcam diyosanız illa baska bi spor yapın bari :D

abi düzenli yapmıyorum ben 1 günde öldürüyorum vücudu 2-3 kg kaybediyorum su atıp sonra devam barfikslere felan , güclendiriyor bence ama düzenli kardiyo yani her gün 10 km kosu felan hic bi ise yaramıyor denedim hepsini sabit hızda yag felan gitmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

vucudun kaslarinin 8 de 5 i bacaklarda, kardiyo denen seyde genelde bacaklarla ilgilidir. kardiyo ile agirlik beraber miss..

herhangi bir agirlik idmaninda hic bir zaman bana gore kardiyodaki kadar enerji sarf edilmez. ayni oranda calisilirsa 8 de 5 kas grubunun calistigi bir butunlesik hareket tercih edilmeli bana gore.

tabii gidip kaplumbaga gibi kosu bandinda yurumekten bahsetmiyorum. daha kapsamli kardiyolar hiit veya hareket degistirerek yapilan kardiyolar, basketbol gibi sporlar, vs de vs.

ha derseniz ki bugun ben agirlikta on kol arka kol calistim ve kardiyodan daha cok eridim.

go on man.
Sosyal ağlarda paylaş

ornegin biriniz gidin 45 dakika gogus calisin.

calistirdiginiz bolgenin kas grubu ve etkiledigi ikincil ucuncul bolgeler belli.

bir baskasida 15 dakika kossun hiit, sonra 15 dakika merdiven hareketi 15 dakikada bisiklet veya spinning.

daglar kadar arada fark olur bence. sonucta meselemiz kas calistirmaksa bacaklarda bir kas grubudur kalca ve kalfda buna dahil tabii. agirlik calismak ile vucudun ustunu tasiyan bir kas grubunun kardiyo tarzi hareketlerle calistirilmasi arasinda enerji yakimi adina fark vardir. mantik basit yani. calisan kas grubu belli.

ha burada bahsedilen kardiyoyu yaptin bunu agirlikla desteklemek gerekir ise tabiiki. cunku kardiyo ile erimeye yardimci olurken agirlik ile ust kaslarin sekillendirilmesi gerekir.

olurda icinizde jagger gibi agirlik calisan varsa ( ki ben sadece bu sene 3 ay calisabildim hayatim boyunca o sekilde ) hic bir lafim yok.

ama o sekilde calismak asiri zor.. herkesin yiyecegi halt degil arti daha yeni gyme gidene tavsiye edilmesi sacmaligin daniskasi.

kardiyo ile baslayin ayni anda agirliklari ve hareketleri tanimak icin hafiften agirlik idmanini baslatin, 3 ay sonra kardiyoyu baslangic vucut isitmasi olarak kullanip kiciniz cikana kadar agirlik calisabiliyorsaniz ne mutlu (ki iyi bir ekurisiz mumkun degil) agirligi yukseltin.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam iste de genel anlamda sanki ortada kardiyoya gerek yok agirlikla daha iyi fikri var gibi ya da ben yanlisim .. np

axe ekuri gyme gittigin yanindaki arkadasin ornegin sen tek caslissan birde yanina jag gibi bu isi ciddi yapan adamla calissan benim diyen steroidden daha cok etkisini gorursun.

ya iste 3 ay antronorle calistim yaptigim sey agirlik kaldirmak bile degilmis onu ogrendim anladim. pisikopat gibi calisiyorsun abi oyle boyle degil yani. ulan ben bunlari yapamamla basliyorsun 1 ay sonunda daha yukle daha yukle diyorsun :D

abi jagger turkiye birincisi adam onun calismasini hayal edebiliyorum ben yalnizca. zor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ornegin :

omuz gunundeki setimiz suydu..

17kg yana acis
hemen ardindan beklemeden
12 kg yana acis
hemen
8 kg yana acis
hemen
4 kg yana acis
hemen
2 kg arkadan cevirmeli kelebek kulaci gibi

8 er tekrar her biri. en sonuncusu sen bitene kadar 3 set.

dedim bu ne kaptan.. yap dedi.

agladim en sonda o iki kg ciklarla.

veya chest (bu cok guzel )

45 derece incline 8 tekrar
30 derece incline 8 tekrar
0 derece bench 8 tekrar
decline press 8 tekrar
0 derece 8 tekrar
30 derece 8 tekrar

direk ayarli benchler varya onlarla. sen yapiyorsun kalkiyorsun o indiriyor kaldiriyor benchi. 3 set. sonra baska chest hareketleri devam.

rabbime gittim isigi gordum geldim. okuduklarimizin hic birine uymuyor sunlar dedim overtrain , sktirtme overtrainini dedi tamam dedim.

jagger bir ara demisti inferno bodybuildinge hosgeldin diye.. o zaman anladim no pain no gaini.

aha boyle agirlik calisirsaniz kardiyo yapmayin zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

abi kimse ön kol çalıştım kardiyodan fazla yağ yaktım demiyor. ben görmedim ya da diyen varsa beraber dövelim. jaegerin çalışmasını merak ettirdin bu arada

benim çalışmalar değişik biraz abi kime anlatsam overtrain diyor ama steroid kullananlarla yarışabilmek için geliştirdim programı genel olarak haftada 4 body antremanı 3 muay thai antremanı 5 barfix dips ve kürek antremanı yarışmaya 2-3 ay kala onun dışında haftada 8-10 antreman bazı günler çift antreman oluyor 1 haftaya sıgması için o kadar idmanın, rest day yok gibi bişi ayda 1 falan rest day :D bunun dışındaki zamanımda yemek yemekle ve uyumakla geçiyor afasd (yaşasın ögrencilik) çok nadir de olsa(ayda yılda 1) günde 3 idman yapıorum o zaman overtraini hissediyorum ama ha neden yapıyosun dersen denk geliyor yapasım geliyo tutamıyorum kendimi afsds
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...