Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Wolas said:

squatında tamı var yarımı var. tam squat 100 basıyorsan helal valla beline kuvvet :) bu adamın yaptığı tam squat sıçma posizyonuna kadar eğiliyor. ben yarımda 100 yapıyorum 4*12 giriyorum belim çıkacak diye her saniye yusuf yusuf oluyorum

niye yarım yapıyosun?

bugün 8 ay aradan sonra sahalara döndüm. 8 ay hiç spor yapmadım, beslenmeye de dikkat etmedim
Sosyal ağlarda paylaş

bldiğim kadarı ile, yarımda daha çok kalça ve arka bacak çalışıyor, tam yaptığında ise kalça+ bacak full çalışıyor fakat yarımdaki kadar kalçayı ve arka bacağı yoramıyorsun kasları aşağıda dinlendirip yukarı hamle yaptığın için gibi bir açıklaması vardı
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili arkadaşlarım bir sorum olacak bilen,ilgili birine.Ben 1.73 boyunda 55 kilo çelimsiz,güçsüz, kuş gibi omuzları olan , ergenlikte biraz kickbox dışında hayatında spor yapmamış biriydim.Yedi aydır falan vücut çalışıyorum ; 70 kiloya çıktım.Göbek ve yağlanma başladı karın bölgesinde ; ama üst taraf da şekillenmeye başladı biraz.Yarı yağlı yarı fit gibi garip bir görüntü oldu.
Şu an definasyona giremem zaten.Sizce şöyle bir 5-10 kilo daha alıp definasyona girince 70-75 kilo fit bir hale mi gelmeliyim.Yoksa 70'te dur diyip şöyle bir sene daha çalışıp definasyona girip ondan sonra fit vücut üzerine azıcık kilo alıp devam mı etmeliyim ?
Sosyal ağlarda paylaş

downwhereiam said:

Sevgili arkadaşlarım bir sorum olacak bilen,ilgili birine.Ben 1.73 boyunda 55 kilo çelimsiz,güçsüz, kuş gibi omuzları olan , ergenlikte biraz kickbox dışında hayatında spor yapmamış biriydim.Yedi aydır falan vücut çalışıyorum ; 70 kiloya çıktım.Göbek ve yağlanma başladı karın bölgesinde ; ama üst taraf da şekillenmeye başladı biraz.Yarı yağlı yarı fit gibi garip bir görüntü oldu.
Şu an definasyona giremem zaten.Sizce şöyle bir 5-10 kilo daha alıp definasyona girince 70-75 kilo fit bir hale mi gelmeliyim.Yoksa 70'te dur diyip şöyle bir sene daha çalışıp definasyona girip ondan sonra fit vücut üzerine azıcık kilo alıp devam mı etmeliyim ?

definasyona girip girmemek senin vereceğin bir karar. şu an yeterince kaslı görmüyosan kendini ve küçülmek istemiyorsan girme. ama yağsızken daha güzel olacağı kesin vücudun.

ne yaparsan yap daha iyi beslenmen gerekiyor. iyi besleniyo olsaydın şikayet edecek bir yağlanman olmazdı muhtemelen. 55 kg ikenki acil kilo alma prosedürlerini bırak artık. proteini arttır, yağı karbonhidratı azalt. şişmeye devam edeceksen de ağırdan al. günlük kalori ihtiyacının 500 fazlasından git. yağ yakacaksan da ağırdan al. -500 kalori
Sosyal ağlarda paylaş

Wolas said:

bldiğim kadarı ile, yarımda daha çok kalça ve arka bacak çalışıyor, tam yaptığında ise kalça+ bacak full çalışıyor fakat yarımdaki kadar kalçayı ve arka bacağı yoramıyorsun kasları aşağıda dinlendirip yukarı hamle yaptığın için gibi bir açıklaması vardı

hepsi aşırı yanlış
Sosyal ağlarda paylaş

BEYLER!!!

bi bakin simdi buraya
ben gittim olcumlerimi fln yaptirdim, kilom 71, vucudun yag orani %12.

fakat hala gobek var, benim trainer'a dedim boyle boyle bak hala gobek var fln diye, beni pek iplemeden tum kas gruplarini calistiracak bi program yazdi.

klasik iste bacaktan baslayip omuz, kol, sirt ve karin calisiyorum.
fakat karina ait cok az hareket var, 3 tane hareketim var karin icin, bunlar yetecek mi gobegi eritmek icin?
bir de anlamadigin calistirdikca mi ordaki yaglar eriyecek, yoksa boyle calisirsam yaglar kalir ve arkasinda mi kas olusur?

yeni basliyorken yanlis baslamayalim ise. kilo vermem lazim desem daha kaca duscem 65 mi olcam sdf

gobek nasi gidicek anlamadim ben yani.

bir de simdi yeni yeni kas calisirkene nasi bi beslenme lazim
antronor yine gelmeden protein + karbonidrat ciktiktan sonra da bol protein al dedi kestirdi atti

calisan adamim ben, nasi ayarliyacam bunu sdf
Sosyal ağlarda paylaş

programi yarin yaziyim, bi ton sey var aklimda degil
veya bi site biliyorsaniz hareketlerin gosterildigi fln ordan bakip yaziyim. terim isimlerini bilmiyorum, anlatmaya calissam da sacma sapan bisi olcak :)

beslenmem simdiye kadar kilo vermeye calistigim icin su sekildeydi
sabah kahvaltisi - tahta (eti form)
ogle yemegi - cok abartmadan o gun nereye gittiysek, hamburger oldugu da oluyor, sushi oldugu da oluyor, ama turk telekomun yemekhanesine gidersem sadece corba iciyordum
aksam yemegi - cok cok acikirsam eti form ve soda. onun disinda aksamlari yemiyorum.

hos son 2haftadir mina koydum yukardaki programin, duble cheedarli pizzalardan big king xxl'lara kadar abandim son 2hafta.
kilom yine ayni kaldi nasi olduysa ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

adam gibi kas da çalışmadıysan o beslenmenin yanında, çöp gibi kalmışsındır. kiloları hem kastan hem yağdan vermişsindir

mutlaka dedigin gibi olmustur.
kas fln gram calismadim
sadece olumune kardio yaptim.

simdi yorulmadan 10km kosup 100km bisiklet binebiniyorum ama sdf
Sosyal ağlarda paylaş

ben tam senin tersine yaptım.
110 kg idim.
hayvan gibi kas ağırlıklı calıstım, gereğince kardiyo yaptım yani antreman sonunda 40 dk doğru nabızda yürüyüş gibi.
arada bir koşuya çıktım dışarıda.
15 kg verdim 3.5 ayda. ayı boğan gibi duruyorum ama hala göbek falan var.
ha ne oldu
giden full yağ iken gelen 6 kg kas oldu.

bunları neden yaptım.
çünkü daha önceden yani yaklasık 5 sene önce aynı senin gibi yapmıştım. sonra gerisin geri aldığımda anladım hatamı.
yesen de yemesende o kiloları alıyorsun çok kötü.
ama vücudunda kas kütlesi olunca kilo alsan da öyle komik bir şişmanlık olmuyor.

şu an misal 1 aydır spor yapmıyorum. yediğime dikkat de etmiyorum.
hala aynı kiloyum lel
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...