Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hadislerin sorgulanmaması bana birşeyi hatırlattı

yelpaze

Öne çıkan mesajlar

Chipetbeth said:

Noyzura said:

yıl olmuş 2013 hala arapların tanrısının herşeyi yarattığına , kulu falan olduğuna inanıyorsunuz.

İnanmayı bırakıp varoluşun gizemli keşiflerine çıkın.

Abi sen gidip sperm gargarasıyla ilgili konular aç yahu,ne işin var böyle kınularda

İçine kapana kısıldığın din kafesinden kurtulmana yardımcı olmaya çalışıyorum kardeşim. ruhunun sonsuzluğunu ve özünü arayan herkes din tuzağına düşer. cevapları bu tuzaktan kurtulurken öğrenmeye başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

arapların dini ya işin komiği
bir insan neden araplara özenir

yüz yıllarca dini yaymak adına insanları kılıçtan geçirdiler. kılıçtan geçirmediklerini can ve mal güvenlikleri için vergiye (cizye) bağladılar. yüz yıllar içinde aynı topraklarda müslaman biri 1k vergi öderken o dine mensup olmayanlar 10k vergi öderken zamanla "neyse inanıyorum nasıl olsa bi güç var v.s." 10k vereceğime 1k vereyim derken bu kadar insan kanlı arap tarikarının tatlı takipçileri oldular.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Sonofa said:

İslamda kölelik haram

Değil, Kuran'da köle sahipleri ve kölelere öğüt veren ayetler bile var.

en imba ayet azhab 37. köle olarak gelip evlatlık edindiği hz zeyd'in evlendiği kadından boşandırıp kendisine karı yaptığı ayettir. siz burda benim snowballingimle dalga geçinde islamda kendi evlatlığının karısını kendisine almak için ilahi olarak inmiş bir ayet var .
Sosyal ağlarda paylaş

"...sonra Zeyd o kadınla beraberliğini sona erdirdiğinde onu seninle evlendirdik ki (gelecekte) evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlar(la evlendikleri) için müminler suçlanmasın..."

ilk defa okudum. niye bunu yaptırdığı işte şurada yazıyor. o zamanlar insanlar dul kadınlara nasıl bakardı, ama o bakışın nasıl değişmesi gerekiyor, o kişinin boşadığı kadını evlendiriyorlarsa diğer inananlar da dul kadının yeniden evlenmesinde bir sakınca yok, bir kötülük yok görsünler diye yapılmış gibi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...