Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendi dilinizden utanıyor musunuz?

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

AHHAHAHAAHAHHAAHHAHAHHAHHA

Daha önce araştırdım BOTOKS bir ZEHİR olduğundan ve alın bölgesine yakın olduğundan, BEYNİ ZEHİRLİYORMUŞ. PKK YALAKASI OLAN TÜM İSİMLERİN BOTOKSLU OLUŞU BİR TESADÜF DEĞİL:)

BOTOKSLU YILDIZLARDAN NİCOLE KIDMAN'ın çevirdiği filmde rol arkadaşının üzerine çişini yapmasını ve bundan hiç utanmadığını söylemesini nasıl açıklayabiliriz? Sanatçı her rolü yapar diyerek mi? O sahne olmasa film çok büyük bir şey mi kaybederdi? Yoo..maksat sansasyon yaratsın! Sansasyon yaratacak her şeye eyvallah diyecek ya botoksla beyninizi zehirleyeceksiniz, ya da ar damarınız çatlak olacak.

SONUÇ:

1) SİZ SİZ OLUN SAKIN BOTOKS YAPTIRMAYIN.

2) SUBLİMİNAL MESAJLARLA BEYNİNİZİ DÜZMELERİNE İZİN VERMEYİN.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir açıdan bakarsak da (gerçi baya sallantılı bir bakış olacak ama hayırlısı) insanlar diğer kültürlere öykündükleri kadar kendi kültürlerini inceleselerdi zaten ülke çok daha iyi durumda olacaktı. Hop buradan Köy Enstitülerinin kapatılması ve batıcılık, hop apolitik gençlik. Hadi bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de neden ingilizce cok kullaniliyo diye sormak icin gercekten dunyadan bi haber olmak, interneti kadinlarklubu.com ve mynet okey den ibaret sanmak lazim.

pati tech>programlama bolumunden rasgele bi konu secip ilk cumleyi kopyaladim

said:
Selam,local de duzgun calisan projeyi , hostinge attim.Connectionstring ile ilgili hata mesaji aliyorum.

iste bunun icin herkes ingilizce konusuyor. ben koyumden ayrilmam, domatesimi soganimi eker bicer yasarim diyosan tabi lazim degil ingilizce.

isinde gucunde okulunda, isi gucu bitince oynadigi oyununda, izledigi filmde, okudugu kitapta yine ingilizce konusan okuyan dinleyen bir suru insan var.

hayatinizdaki ingilizce start menu den ileri gitmeyebilir. ama herkesin oyle oldugunu dusunup de bir de ders vermeye kalkmak biraz saflik oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı cümlelerin ingilizcesi daha vurgulu

do you even lift mesala

ayrıca burda çoğu RUMUZU yabancı olan insanlar oyunlarda koyduğu RUMUZLARI kullanır. yani sen ultimada abdülrezzak ismini açarsan ben de hoş karşlamam. e oraya koyuyo mesala bişey ordan forumlarda falan filan

capiche?
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

AHHAHAHAAHAHHAAHHAHAHHAHHA

Daha önce araştırdım BOTOKS bir ZEHİR olduğundan ve alın bölgesine yakın olduğundan, BEYNİ ZEHİRLİYORMUŞ. PKK YALAKASI OLAN TÜM İSİMLERİN BOTOKSLU OLUŞU BİR TESADÜF DEĞİL:)

BOTOKSLU YILDIZLARDAN NİCOLE KIDMAN'ın çevirdiği filmde rol arkadaşının üzerine çişini yapmasını ve bundan hiç utanmadığını söylemesini nasıl açıklayabiliriz? Sanatçı her rolü yapar diyerek mi? O sahne olmasa film çok büyük bir şey mi kaybederdi? Yoo..maksat sansasyon yaratsın! Sansasyon yaratacak her şeye eyvallah diyecek ya botoksla beyninizi zehirleyeceksiniz, ya da ar damarınız çatlak olacak.

SONUÇ:

1) SİZ SİZ OLUN SAKIN BOTOKS YAPTIRMAYIN.

2) SUBLİMİNAL MESAJLARLA BEYNİNİZİ DÜZMELERİNE İZİN VERMEYİN.

http://p1304.hizliresim.com/18/w/mk12l.png
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

Aket-Atum said:

Ya ikinizin de şu başlıkta yansıttıklarına bakılırsa senden biraz daha donanımlı gibi duruyor aslında.

edit: Fallacy List

başlık sanırım baştan sona şunlarla doldu ya
Dostum bunun türkçesi yok mu? Biz bunu nasıl okuyalım? Dilimize hakaret mi etmek istiyorsun napıyorsun?

Yok ilk sayfalarda bizim yaşımızdaki ve eğitimimzdeki insanların İngilizce bilmemesi utanılacak bir durum demiştim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Ben bir tavsiyede bulunayım o zaman. Gerçekten de dili korumak ve sevdirmek amacındaysanız ve tembel muhalefet partiler gibi sırf eleştrip, iş yapmaya gelince yatanlardan değilseniz şu şekilde bir çalışma yapınız:

+İnsanlar daha çok hangi kelimeleri İngilizce söylemeyi tercih ediyorlar bir raporlayın.

+Bu kelimelerin ne şekilde kullanılmaya başladığını ve hangi ortamlardan bizim hayatımıza girdiğini öğrenin.

+Sonrasında da bu kelimelere mantıklı karşılıklar bulun ve kaliteli içerik üreterek insanların ilgisini çekip sürekli karşılarına bu Türkçeleştirilen kelimelerin olduğu içerikleri çıkartın.

+Bu işi mütemadiyen yapmaya devam edin. Sonrasında da faydasını göreceksiniz.

Bu arada çoğu yerde Türkçe yetersiz kalabiliyor demiştim. Blog'unuzda siz de benzer bir sıkıntı yaşamışsınız. Cümlenizi alıntı yapıyorum:

Not: Bilgisayar düzeldi mi derseniz, 53 lira verdim, format atılmış, batarya takılmış ama hala yavaş çalışıyor. ! hiçbir düzelme yok ! ! ! ooofff.....offf ...:(

Format atmak diye bir tabir Türkçe'de bulunmamaktadır. Bilgisayarımdaki bütün veriler silinmiş diye de yazabilirdiniz ama tabiki de tam olarak o şekilde bile aynı anlamı kazandıramıyorsunuz. Zaten aynı anlam olsa idi İngilizcede'de format diye bir kelime yerine ERASE de geç John ne kasıyorsun derlerdi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Swaggobaggins said:

Popeye said:

Cons said:

BOTOKSLU YILDIZLARDAN NİCOLE KIDMAN'ın çevirdiği filmde rol arkadaşının üzerine çişini yapmasını

aramaya usendim hangi filmden bu sahne?

http://www.youtube.com/watch?v=Sn2jN3FYdXs

ne umutlarla sormustum halbuki :( bizde bir kere arkadasin parmagina isemistik iskorpitin dikeni batmisti.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...