Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendi dilinizden utanıyor musunuz?

bucurukunannesi

Öne çıkan mesajlar

"roket adam" said:

Ben şahsen üzerime alınıp cevap veriyorum, e olsun? Ermeniler, Yahudiler kendi okullarını açmışlar, eğitim veriyorlar, sonra ÖSS'ye giriyorsun, belirli dillerde eğitim yapılan okullardaki üniversitelere gidiyorsun. Ermeniler, Yahudi cemaati vesaire gibi buyrun Kürtler de kendi okullarını açsınlar 100% Kürtçe eğitim versinler, benim için bir sıkıntısı yok. (Bu arada Ermeni lisesi neresi var Istanbul'da, cidden bilmiyorum ondan sordum)

Sadece ben bir TC vatandaşı olarak buna para vermem, harcamam esasında. Ana dilde eğitimi finanse etmem doğal olarak. Açın özel okul, aynı Almanların, Fransızların vesairenin yaptığı gibi olsun yani, hatta olmalı bu. Demokrasinin gereği.

Ulan senin vergine mi kaldık dersen kürtçe eğitiminin seçmeli ders olarak falan finanse edilmesine izin veririm herhalde, yani devletin yapması gereken şey 'ana dilin eğitimi' olur anca, 'ana dilde eğitim' değil. Ana dilde eğitim serbest olsun, kendi kaynaklarınla açarsın okulunu takılırsın ;)

Tamam bak şöyle açıklayın canımı yiyin. Devletin bu konuda senin vergilerinle okul açmasını istememen en doğal hakkın buna kimse bir şey diyemez ama sen de demişsin devletin böyle bir şeye izin vermesi demokrasinin gereği ama bugüne kadar hiç bir hükümet buna yanaşmadı. Sorunda buradan çıkıyor, BDP çıkıp diyor ana dilde eğitim hakkımız. Adamlar sana bunu bahane olarak gösteriyor. Çok temel ve aslında genele bakıldığında çok saçma bir sebebi bugün insanlar senin önüne sebep olarak koyabiliyor. Bu yüzden diyorum bu konunun aşılması lazım.

not: Pangaltı'da 1-2 tane ermeni ilkokulu var tam ayrıntılı hatırlamıyorum isimlerini ama internetten falan rahatlıkla ulaşabilirsin.
Taksim'de de meydandan içeri girince ilk soldaki sokakta kilise var. O kilisenin binasında ermeni ilkokulu olması lazım karşısında da Rum lisesi diye hatırlıyorum ya da tam tersi.
Sosyal ağlarda paylaş

10 sayfa önce hacettepe mezunuydun
ver öğrenci numaranı tc kimliğini yarın okula giderken sorgulatacam.

E iyi ya! Boğaziçi nereden çıktı?:) onu Boğaziçi diyene sor çocuğum...

İsmini hatırlamıyorum bir üye " yabancı dil bilmemek AYIPTIR çok utanılacak bir şeydir teyze" deyince ben de Hacettepe İngiliz Dil Bilimi mezunuyum demek zorunda kalmıştım.

Sorgulat çocuğum hatta sevgili ve değerli hocalarıma selam hürmetlerimi söyle derdim. Ama deli miyim sana TC kimliğimi vereyim? Buzdolabı alıp beni kefil mi göstereceksin:)
Sosyal ağlarda paylaş

En azından bir kişi gerçekten dürüsttü, şu an tembellikten geri sayfalara bakamıyorum o yüzden ismini unuttum, dobra dobra, açık açık, Türk olmaktan utandığını söyledi.

(Türkçeyi düzgün kullanmaya itina gösteren arkadaşları tenzih ederim )Türk olmaktan utanıp, Türkçe konuşmak yerine 'süpeeer, ay feyksinn, topic, post, fitsin,ay mersii, hadi baaaay şekerim' diyenler de dobra olsa keşke. Sorun kalmayacak. :)
Sosyal ağlarda paylaş

bucurukunannesi said:

En azından bir kişi gerçekten dürüsttü, şu an tembellikten geri sayfalara bakamıyorum o yüzden ismini unuttum, dobra dobra, açık açık, Türk olmaktan utandığını söyledi.

(Türkçeyi düzgün kullanmaya itina gösteren arkadaşları tenzih ederim )Türk olmaktan utanıp, Türkçe konuşmak yerine 'süpeeer, ay feyksinn, topic, post, fitsin,ay mersii, hadi baaaay şekerim' diyenler de dobra olsa keşke. Sorun kalmayacak. :)

SEN DUR BEN ŞİNDİ GAHVEDEN ÇIKIYOM GELİYOM EVE GÖRÜCEM O ŞEKERİMLERİ
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...