Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTU'de PKK ve TGB kavgasi

zgrw

Öne çıkan mesajlar

hocalı olaylarına saldıranlar pkklılar değildi. TGB denen solun bağnazı oluşum gidip orda etkinliği bastı 80 kişiyle sonrasında olaylar alevlenince ortaya pkklılar çıkıp nemalandılar.

internette okudugunuz her şeye inanmayın çocuk değilsiniz. tgbliler pkklılar saldırdı diyor karşıt görüşlüler tgbliler saldırdı diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

pkk'lıların amacı milleti dövmek değil. örgütler o şekilde işlemez. propaganda ve varlığını belli etme ihtiyacı bu tarz pisliklerin 1 numaralı amacıdır. Her zaman için karambolden ve kalabalıktan yararlanırlar. oradaki az sayıda pkklı kalkıp kendi başına eylem yapamaz direk yaklanırlar, kalkıp öyle etkinlik falan da basamazlar. TGBliler gidip olay çıkarıyor, okula polis geliyor heryere gaz bombası atıyor, o arada bir grup pkk sempatizanı da polise taş atıp etrafa slogan yazıyor. tgbli mallar da zaten kendi sitelerinde yazdı faşistler okulumuza doluştu onları engellemek için etkinliğe müdahale ettik diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni alınan bir araba için bile kan dökülen bu coğrafyada düşünce için kan dökülmesinin durmasını beklemek... Ne kadar kanun, kolluk gücü vs. koyarsan koy durmaz. Genetik kodu gibi işleniyor yeni doğan her bir bireye. Osmanlı torunları, Atatürk'ün askerleri, Kürdistan gerillaları, Persin tohumları, Moğol askerleri, Allah'ın mücahitleri, Haçlı orduları... Daha uzar gider bu liste.

Sen dursan, o dursa, diğeri dursa da bu saydıklarımdan birileri durmayacak. Kan mutlaka akacak bu topraklarda. Allah diyip kesecek, cizıs diyip vuracak, biji diyip tarıyacak, akbar diyip asacak, mehter çalıp oynayacak... Bu böyle gidecek. Aha bitti dediğin anda daha beteri çıkacak. Batar rahat burada insanlara. Çözüm mü? Defolup gidin buradan. Ben öyle yapmaya çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

olay pkk sempatizanları ile tgb arasında yaşanmamıştır, başından sonuna kadar bizzat içindeydim. Bu tgb'liler gelmişler hesapta ödül törenine, bilim ve ütopya düzenliyor (işçi partisine yakınlığıyla bilinir). Ödül törenine gelmişler ama ellerinde olmayan yok (sopalar, sallamalar vs). Bunlara karşı bir hareket gelişti tabi. Ben tesadüfen yemekhaneden çıkmıştım, baktım MM binasının önünde devrimciler toplanmış. İlk önce arkadaş etkinlik vardır, izdiham olmuştur dedi, ama tartışma gibi bir şeyin olduğu belliydi. neyse uzun süre odtülüler MM binası dışında bu faşistler de içeride, bir pazarlık yapıldı. bir avuçlardı, girsek lincin ötesine geçerdi olay, zira konumumuz da avantajlıydı taşlarla bayıltırdık bunları. neyse, bizim talebimiz şu; üzerlerindeki delici kesici alet, sopaları bırakacaklar. biz geri çekilicez (kapıyı tutuyorduk), ... olup gidecekler. bu pazarlık dönüyor kapıda. ben yanımdaki arkadaşa dedim, bunlar burada oyalıyor bizi adam yığacaklar buraya diye. neyse, tam rektör geldi, işte saçma sapan konuştu bizle "odtü'ye yakışanı yapın bıdı bıdı" diye. ondan sonra içeri doğru giriyordu ki karşıdan 50-100 kişilik bir grup gözüktü. "kahrolsun mit cia kontrgerilla" sloganıyla üzerimize koşmaya başladılar, her birinin elinde birer demir sopa, kimisi tırpan gibi böyle ucunda da demir var fln. Biz bir dağıldık, sonra toplandık bir kez daha dağıttılar bizi. Daha sonra toplandık ve mevzi mevzi ilerlemeye başladık. tam harekete geçeceğimiz sırada baktık hacettepeden de yanılmıyorsam kolektifli ve tkp'li arkadaşlar geldiler. bu sırada tomaların girdiği haberi geldi. Son bir gazla biz bu tgb'lileri kovalamaya başladık. kütüphane önünde bir tanesi delikanlılık mı yaptı yoksa düştü mü bilmiyorum bunlardan bir tanesi baya baya tartaklandı. hani hayati tehlikesi olan yok fln da o eleman oradan nasıl sağ çıktı bilmiyorum. sonra bir grup buna dalıyor, diğer bir grup yeter da yeter diye bunları çekiyor, öbür grup tgb'lilerin peşinde ama grup bölündü baya. sonra biz yavaşlayınca tgb'liler arayı açtı, biraz o sırada tomalar göründü mimarlığın arkasından. su sıkmaya başladılar, ve tgb'lilerle bizim aramıza girdiler (daha doğrusu aramızda değillerdi ancak su sıktıkları bizle onlara aynı mesafedeydi. sonra bunlar idari bilimlerin altındaki ormana kaçtılar. ormanda aramızda 10 metre vardı ya da yoktu, ama çok karanlıktı göz gözü görmüyordu kim kime dum duma olmasın diye geri çekilip A1'e giden yola indik. Ormandan çıkacakları nokta hazırlık binasının orası, bizim grup nerede bunlar fln derken baktık bunlar hazırlıktan aşağı iniyorlar A1'den çıkıp kaçacaklar. Biz baya yavaşlamıştık o sırada, grup bir arada değildi. toparlanana kadar bunlar ayamadan bize doğru gelmeye devam ettiler. Grup toplandı tekrardan bunların peşinden koşmaya başladık. Yolları fln bilmedikleri için baya bir çaresiz kalmışlardı. Arkada koşanlar artık bildiğin yan yan koşuyorlardı. 2 dakika içinde tepelerine binecektik kiii, tomalar bölümlerin arkasından dolaşan yolun hazırlıkla birleştiği döner kavşakta görüldü. Sanırım hiç bir tgb'li polisi gördüğüne hayatında bu kadar sevinmemiştir. tgb'liler ile aramıza girdi polis. Hazırlığın arkasından dolaşalım fln dedik ama grup tgb'lileri kovalamaktan sıkıldığı için polis tarafına yöneldik. Orada da çatışıldı baya fln.

Üzücü olan ise, grup içinde her örgütten insan, baya bir anarşist olmasına rağmen grupta "pekaka ile tegebe" çatıştı olarak yansıtılması. tgb'lilerin içinde baya bir 40'lı yaşlarında dayılar vardı kelli felli, nazi tadında. ha bir de tabii tgb'li grupta yalnızca 2-3 odtülü olduğu ilk bahsettiğim pazarlıklar sırasında öğrenildi. bu kadar faşistin üniversiteye elini kolunu nasıl sallayarak girdiği de ayrı bir soru işareti (olaylar sırasında gelen hacettepeli arkadaşlar konusunda da, onlar girdiğinde artık kapıda kimlik sorulmuyordu olayın karmaşasından)

Dipnot: Soimyr, biz de seni sevmiyoruz ;)
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Laga luga tgb faşist sopa kan çivi davar pena küpe

Heh güzel anı olmuş torunlarına.

Keşke geçen hafta yine aynı kurumların gerçekleştirdiği Kuantum Fiziği etkinliğini çok devrimci, pek solcu, aşırı ilerici arkadaşlarının nasıl bastığını, standı nasıl dağıttığını da anlatsaydın.

Tabi kendini savunmak için gelecek Atatürkçü gençler oraya.

Komiksiniz. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Adam gibi gençlik hareketi TGB var bir ona da yapmadığınızı bırakmadınız. 1-2 sene önce olabilir hatırlamıyorum başkanı çocuğun artık saçları beyazlamıştı ya üzüldüm resmen.

calimero senin gibi fiziksel enerjisi çok ortalığı dağıtma peşinde koşan ama int i düşük kalmış arkadaşlara spor öneriyorum. İstediğin kadar int kasmaya çalış doğuştan statların iyi dağıtılmamış yapacak bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

call of duty: Operation M.E.T.U.

choose your side..

arm your weapon...

join your allies...

and

revolution!!
-------------------------------------------

TGB'yi gözden düşürme çabaları bunlar. hükümet ve mit her zaman ki gibi örgütçüleri bu iş için kullanıyor.. biri de yukarıda ki arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

yıllardır birbirlerini öldürüyorlar zaten insanlar farklı görüşler dolayı. IQ'nun artması yönünde bir etkisi olmadı. bu saatten sonra da bu yönde bir artış olmayacağı ortada. İnsanların birbirlerini katletmesinden medet ummak neyin kafası.

şu alttaki yazıyı oku ve bana tekrar söyle, iq artar mı azalır mı
calimero said:

MM binası dışında bu faşistler de içeride, bir pazarlık yapıldı. bir avuçlardı, girsek lincin ötesine geçerdi olay, zira konumumuz da avantajlıydı taşlarla bayıltırdık bunları. neyse, bizim talebimiz şu; üzerlerindeki delici kesici alet, sopaları bırakacaklar. biz geri çekilicez (kapıyı tutuyorduk), ... olup gidecekler. bu pazarlık dönüyor kapıda. ben yanımdaki arkadaşa dedim, bunlar burada oyalıyor bizi adam yığacaklar buraya diye. neyse, tam rektör geldi, işte saçma sapan konuştu bizle "odtü'ye yakışanı yapın bıdı bıdı" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...