Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mısırda sokak ortasında hristiyan kadına tecavüz

Reflective

Öne çıkan mesajlar

GreenPeace77 said:

müslümanlar şöyle.. diyenlere; ırak ta senelerce yaşananlar sözde medeni ileri toplumuz demokrasi getirdik hedö müdü diyenlerin yaptıklarınıda gördük kadınların yarısı sam amcanın bebeklerini taşıyo, nasılki bikaç olaydan bütün batı toplumu sorumlu tutulamazsa bu olayda da böyle olmalı suçlu suçludur bedeli neyse ödemeli, kısacası

Boyle bir olay olurken sokaktakiler de bu igrenc etkinlige dahil oluyorsa, memlekette kimse sesini cikarmiyorsa, musluman dunyasi boyle bir olay karsisinda calkalanmiyorsa, olay dogal karsilaniyorsa musluman ulkeler soyle boyle denmesinden daha dogal bir sey yok. Bir kasa meyvenin sebzenin %90 kusuru bozulmussa kalkip "ama arada iyiler de var" demezsin, kaldirip atarsin.

AMA BATIDA DA HETORO VAR! kismina ise ayni bokun laciverti diyoruz kisaca. Cok bi farklari yok.

Cok uzaklara bakmaya gerek yok bu arada. Biraz objektif olarak bakabilirseniz en yakininizdaki kisilerin bile din muhabbetine ne sacmaliklar yaptigini kendi gozlerinizle gorebilirsiniz.

Ha illa bir cikis yolu olsun din kirlenmesin diyorsaniz sorun bu din olayi belli ki insana pek yaramiyor diyelim gonlunuz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Cibetpet said:

Hadi onu geçtim islam dininin hükümlerininin veya hangi mezhebin hangi görüşde tecavüz var ve tekbir atılır sizce?

islam hükümlerinde böyle bişey olmayabilir ki yoktur tahminimce ama görmediğin nokta şu islam + insanlık = bu. e islamın hükümünde olup olmamasının ne farkı kaldı sonuç şu olduktan sonra? tecavüze uğrayan kadının kırbaçlandığı müslüman toplumlar var. bu neyi ifade ediyor? demek ki insanlıkla islam bir arada gitmiyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Bunu kınamanız normal de bazı tepkiler özellikle genellemeler oldukça komik duruyor. Ya ben de bakıyım o zaman sivas katliamına, milleti yakıyorlar. Bütün türkleri asalım diyim.

o katliamı din adına mı yaptılar türklık adına mı? olayı anlamamışsın. burda o olayı gerçekleştiren kişilerin karakter, ırk, renk vs özelliklerine bakılmıyor. o kişilerin ortak motivasyonuna bakılıyor o da din. gerçek din bu olmayabilir beni ilgilendirmez ama insanlık + din = bu sonuç
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

bu rape istatistiklerinin ne kadar yetersiz olduğunu konuşuldu daha önce. bu istatistikler polise yapılan şikayetler ve davaların sonuçlarına göre belirleniyor. dolayısıyla önce ne kadar çok report edildiği önemli. daha sonra ise taciz ve tecavüz suçunun tanımı ülkeden ülkeye değişiyor ve avrupa ülkelerinde özellikle taciz çok daha geniş bir yelpazeyi kapsıyor mesela o yüzden taciz olaylarının fazla gözükme ihtimali artıyor.

malesef istatistik denen şeyin altında çok fazla beklenmedik sorun yatabiliyor yani iyi değerlendirmek lazım
Sosyal ağlarda paylaş

bi de yani tecavüze uğrayan kadının da ceza olarak kırbaçlandığı ya da tecavüze uğrayan kadının hayatının bittiği bir ülkede tecavüz suçlarının "underreport" sebebiyle daha az olması gayet beklenen bir durum. bu istatistikler ancak benzeri kültüre ve yasalara sahip ülkeleri karşılaştırmada bir işe yarar yoksa şuna bakıp "o norveçte arabistandan daha fazla tecavüz oluyomuş" demek komik
Sosyal ağlarda paylaş

abi şuna baksanıza

said:
This list[7] indicates the number of, and per capita cases of recorded rape. It does not include cases of rape which go unreported, or which are not recorded.[8] Nor does it specify whether recorded means reported, brought to trial, or convicted. Nor does it take the different definition of rape around the world into account.

yani şu istatisiğin kıçımdan farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

abi şuna baksanıza

said:
This list[7] indicates the number of, and per capita cases of recorded rape. It does not include cases of rape which go unreported, or which are not recorded.[8] Nor does it specify whether recorded means reported, brought to trial, or convicted. Nor does it take the different definition of rape around the world into account.

yani şu istatisiğin kıçımdan farkı yok.

Evet senin istatistikten farki olmayan yerinden uydurdugun rakamlar daha önemli o istatistikten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

eldar said:

Bunu kınamanız normal de bazı tepkiler özellikle genellemeler oldukça komik duruyor. Ya ben de bakıyım o zaman sivas katliamına, milleti yakıyorlar. Bütün türkleri asalım diyim.

o katliamı din adına mı yaptılar türklık adına mı? olayı anlamamışsın. burda o olayı gerçekleştiren kişilerin karakter, ırk, renk vs özelliklerine bakılmıyor. o kişilerin ortak motivasyonuna bakılıyor o da din. gerçek din bu olmayabilir beni ilgilendirmez ama insanlık + din = bu sonuç

ardeth bakış açında haklısın ama madalyonun diğer yüzüne yine senin bakış açından baktığımızda oksimoron bir durum ortaya çıkıyor.
insanlık kelimesini de tek başına bıraktığımızda bütün insanlar da bunu yapabilirler sırf insan oldukları için, o zaman bütün insanlar kötüdür.
bana göre yapılan herhangi bir yanlışın dalı x olsa da tohumu insanın zaafları.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Evet senin istatistikten farki olmayan yerinden uydurdugun rakamlar daha önemli o istatistikten.

ahaha ben hiç bir yerde rakam yazmadım bir daha oku. ayrıca benim bildirdiğim bir görüşle internette tecavüz istatistikleri diye yayınlanan bir çalışma arasında dağlar kadar fark var. insanlar sonra bu istatistiklere bakıp "Avrupada daha çok tecavüz oluyomuş bakın islam ne güzel" falan diyorlar lol
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

ardeth bakış açında haklısın ama madalyonun diğer yüzüne yine senin bakış açından baktığımızda oksimoron bir durum ortaya çıkıyor.
insanlık kelimesini de tek başına bıraktığımızda bütün insanlar da bunu yapabilirler sırf insan oldukları için, o zaman bütün insanlar kötüdür.
bana göre yapılan herhangi bir yanlışın dalı x olsa da tohumu insanın zaafları.

Benim bakış açım istatistiksel. Bu adamlarla yakından uzaktan alakası olmayan ama her gün namaz kılan arkadaşlarım var burda. ama din istatistiksel olarak insanları bu duruma sürüklüyor. o yüzden dinin kamusal ve topluluksal bir aktivite olmaktan çıkarılması lazım ve kitap okumak gibi aktivite haline getirilmesi lazım: %100 bireysel.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

bütün türkleri değil(ayrıca o adamlar muhtemelen şu an Türk olduklarını da inkar ediyorlardır,müslümanız diye tanımlıyorlardır kendilerini) ama o gün madımakın etrafını kuşatmış,"sivas azize mezar olacak!"diye tezahürat yapan sivasın çok büyük bir kısmını tek tek tespit edip assalar, zerre üzülürsem adam değilim. He asmayıp besleyelim mi? Herhangi bir şekilde 3-4 sene sonra af çıkarttıklarında bunlar kapsam dışı kalıp hapiste yatmaya devam edeceklerse olur,besleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yine haklı olduğun kadar çelişkiye düşen fikrin var.
böyle çok derine girip sen haksızsın ipne şeklinde yorum yapmak istemiyorum da dine inansın inanmasın ne pislik insanlar var hayatta misal deep web denilen şeyde görülebilir.
benim namaz kılan arkadaslarım var da benim kürt alevi arkadaslarım da var muhabetti gibi olmuş sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...