Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EVE Hikayeleri

Captain Logar

Öne çıkan mesajlar

Herkese selamlar
Böyle bir başlığa ne zamandır ihtiyacımız vardı :) Oynayan herkesin unutamadığı basından gecen güzel hikayeleri vardır, şimdi paylaşma zamanı diyerek başlayalım :)

İlk unutulmaz fleetim Ernest greafenberg isimli FC ile, Delve savası döneminde Efa dan yol çıktık 20 kadar kisi ile. 3-F e girdik, baltaci arkadan seslendi bende geliyorum gemi tipini sordu, o zamanlar Apoc biniyorduk. Baltaci tutturdu HAC ile gelecegim diye, dedim gelme onunla FC kızar. Neyse içlere doğru yol almaya devam ettik, baltaci yetişmeye çalışıyor arkadan. Hostile falan hak götüre. Bu arada baltaci yetisti bize, gatede bekliyoruz, bu atladı arkadan bulunduğumuz sisteme FC nin bunu görmesi, fuck u demesi, primary verip patlatması arasında 5 san. vardı hehehe
Garibim o kadar para verip, arkasından 20 jump yapması sadece bir fuck u ile son buldu, hala gülerim.

İkinci aklıma gelen, Ercan abi ile empire savaşlarının olduğu donemde (MM deydik) hisec de 2 remote armor bsler ile 30 kisinin ararsindan 3 kisiyi patlatip, arkaya atlamayı becerebildigimiz andir :) herhalde yan yana oynasak sarılıp birbirimizi öpecektik, çok sevinmiştik hehehe

Üçüncü ise, HED döneminden. Nightmare inteli alıp baitlemeye çalışıp durmak, arada bir sürü kıllar alırken hala yaw diye üzülmek :) neyse ben gemiyi değiştirdim Machariel ile HED de takilirken nightmare'in gate 50 km ye warplamasi. Bait olduğu apaçıkken, nasıl hırs yaptıysam yardirip adamı yakalamak, local artarken bile adamı patlatmadan bırakmamak, epey heyecanliydi. Tabi ki adamı patlattık, ama Mach da orada kalmıştı :) hehehe

Dördüncü ise, npc 0.0 da yaptığımız Drake of Doom kapismasiydi. EFT warriorluk yapıp remote shield drakeler hazırladım. Toplamda 10 kişilik fleette; 1cs, 1logi, 1lach, 7 de Drake ile çıkmıştık yola. İntelimizi alan Rote Capella ile DnD fleet yapmış, cyno ile blobladilar gate de. Bizim 3 katı fleet ile kapisip Loss vermeden 3-4 kisi patlatabilmistik arkaya atlamadan önce. Herifler durmadan convo açıp fit istemislerdi hehehe

Şimdilik bu kadar, şimdi sizden dinleyelim :)

Selamlar
Capt.Logar
Sosyal ağlarda paylaş

ilk anımız
metin -hubavets bizim hesaba girip skillere çeki düzen veriyordu.her halde kitap için 0.5 sisteme gitmiş almış
oyuna girdim karakter 0.5 te metine bir kalay çektim ki :)
2nci anımız
hulkun açılmasına ramak var ustura kemal ve mustafa erhan kazı yapıyorlar sordum halduna nerede 0.6 da ,,yok abi oraya gelemem, haldun nasıl yalvarıyordu en nihayetinde razı etmişti

3ncü anımız

devam edecek
Sosyal ağlarda paylaş

süper konu,

fuck you olayı iimiş, bana yapılsa direk emorage yapardım yalnız he. Gerçi fc getirme dio getiriosun hehe

en sevdiklerimden hatta ss aldıklarımdan bitanesi.

10-15 tane armor hac rus bölgesinin içlerine wh kullanarak girmişiz.

bendede zealot var işte.

nese bi iki bişi patlattık sanırım rat yapan sonra adamlar reaksiyon göstermeye başladılar. Bu ilk gelişimiz değildi, gün aşırı gelip duruyordur zaten bu şekilde.
ve adamların titan droplamalarına falan alışkındık.

Herifler bait bi gemi gönderdiler,
hemen aldık baiti, neticede kombat arıyoruz.
2 titan + carrier ve mothership falan geldi fielda ahahahah.

Tabi biz hala bait hici patlatmaya çalışıorz
nese kaçalım dedik, o sırada doomsdayler çalışmaya başladı, arkadaşın kafaya indi patladı o,
avatarda beni hedeflemiş, geril gerildi, doomsdayini ateşledi ben de warpa girdim ^^

http://i4.minus.com/jcpjoa.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bir iki de ben anlatayım bari ;

1-Oyuna yeni başladığım dönemler , Raven efsane =) 0.0 da npc kesiyorum.Intel geçiyor bi vaga bi curse dolaşıyor diye gemilerin infosuna bakıyorum ( kimseye sormak da yok ) cücük kadar gemi nolcak ki yerim ben bunları diyorum.Adamlar sisteme giriyor ben bekliyorum ve 30sn sürüyor seximiz =)

2-Queiros girişinde gate camp yapıyoruz.Drake var bende , hostile warplıyor gate doğu geminin infosuna bakmak da yok tabi bilmiyoruz =) Lan dedim curse geldi sallıyorum missilleri, missile spec 4 ile 3 vuruyorum 5 vuruyorum.TS de yırtınıyorum ama lan diyorum bu nasıl curse missiller 3-5 vuruyor çouklar curse değildir o diyor iyi bak show info yap.=) neyse bi show info meger vurduğum gemi aeon'muş.Hemen bohçayı toplayıp tak sepeti koluna herkes kendi yoluna yapmıştık

3-Turk Fleete ilk girdiğimiz gün arkadaş ile RQH yaptık geldik bi cacık yok.Neyse dedi ben bi bakınayım şöyle bir şey bulursam haber veririm sana.2-3 dakika sonra dedi abi charon geliyor RQH dan , 1j geldi ,2j geldi, adam koca pesti farketmedi mautta kıstırdık adamı pata küte 2 pest ile almışdık aşşagıya

4-Scalar zamanında 20 kişilik bir RR BS fleeti ile EVOKE karşı savaştığımız bir savaş vardı.Tecavüze uğramışdık toplu halde ama baya da kill almıştık sayıca bizden fazla olan fleete karşı

şimdilik bu kadar aklıma geldikçe aktarırım gene
Sosyal ağlarda paylaş

Bende anı çok valla.

Bir kaçını yazayım buraya parça parça.

Efendim Scalar zamanları. Ercan (galacticviceroy), Cengiz (morfinellus ve SB sweatheart) ve ben, neredeyse tüm gün RQH'da Mante kapıyı kamplıyoruz. Bende İshtar, Ercan'da Huginn Cengiz'de de Rook var. Neyse tek tük atlayan oluyor. İçinden geçiyoruz falan.

Ulan bir Myrmidon atladı. Biz seviniyoruz etli av yakaladık diye. Neyse tuttuk, başladık vurmaya. Vur Allah vur adam inmiyor. Biraz iner gibi oluyor shield hooop tekrar doluyor falan. Biz böyle bir 10 dakika vurduk adama. Adam yerinden kıpırdamıyor bile.

Adam lokale "Daha sıkılmadınız mı? Sabaha kadar vursanız o gemilerle beni patlatamazsınız. İsterseniz boşa uğraşmayın ben gideyim" dedi. Delikanlıyız ya, bir iki dakika daha vurduk erkekliğe bok sürdürmemek için. Sonra bıraktık adamı. Adam öyle geldiği gibi gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Podla*yı uzayın dibinde tokatladığımız combat güzeldi, hızlı gemilerinden indirdik guardianlarla felan geldiler ama tabi alışık olamdıkları gibi tokadı yediler

localdende NC LLOLOL die ağlamışlardı sonra gidip bide shinmaya ağlamışlar sclerle geldi sizinkiler diye.

*Podla m-o kapisinda aylarca morsusa ve ncye tecavüz eden hızlı gemiler kullanan epey iyi bir pvpci grup.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine bir gün Scalar'dayız. Bizim yamyam Salih (Kellax), Mante yada oralarda bir yerde bir wormhole buld, içinde de pos var, adamlar faction gemilerle falan anomali yapıyorlar.

Neyse toplandık 5-10 kişi girdik wh'ye. Pos'un yanına gittik, adamın biri Golem'le duruyor. Oynaşıyoruz falan bununla ama pos'tan çıkacağı yok. En son, "Bundan bir cacık olmaz" deyip gitmeye karar verdik. Bende de Lachesis (Kahraman) var. Millet WH çıkışına warpladı, ben niyeyse geciktim. millet çıktı mı, yoksa çıkmadı mı şimdi hatırlamıyorum. Adam beni görünce postan çıkıp üzerime geldi. Lachesis kağıt gemi ya güya. Patlatıp tekrar pos'a girecek. Bilmiyor ki, BS kadar efektif hp var. Ozamanlar ben TS, vent falan da kullanmıyorum iş yerinden gündüz oynadığım için. Neyse adam baya posun dışına çıktı beni yakalamak için. Ben de kaçmaya çalışıyorum. bu arada chatten durumu yazdım bizimkilere. Salih, "Abi tut geliyoruz" dedi. Ben de tuttum şerefsizi. Bana vuruyor ama etkisiz. Scram, point ne varsa koydum. Bizimkiler bir geldi. herif pos'a kaçmaya çalışıyor. Adamı tam patlatıyoruz, bu kez arkadaşı geldi. Ama o uyanık girdi hemen pos'a.

Neyse patlattık adamı. Adam smack talk yapıyor lokalden. Abi adamın arkadaşı direk, "Stop crying like a bich" falan gibi bir şeyler yazdı. Sonra bizi tebrik etti. Lootu alıp çıktık. Hatta baya iyi loot çıkmıştı. Ben dahil fakirler arasında paylaşmıştık lootu. Emre falan vardı. Ona vermemiştik zengin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan ne coştum be. Amma anı geliyor aklıma.

Şu da çok favori anılarımdan biridir.

Scalar zamanı bir akşam. Yine ben, Ercan, Ahmet Abi (Bilinler bilir Ahmet Abi'yi. Saygı ve sevgiyle selamlıyorum kendisini. Draca Longen oyun içindeki nicki), Ahmet abi'nin oğlu Emre (Mremre), her zamanki gibi RQH-mante gate kampındayız.

Bir tane Hakan Sherif diye bir Türk var oyunda. Adam BOB'da (bknz. eve tarihi) oynuyor. Niyeyse Ahmet Abi'yle de arası çok kötü. Yani lokalde birbirlerine ana avrat küfür edecek kadar kötü. Ama Ercan'la da muhabbeti var. Nereden var onu da bilmiyorum.

Efendim, ozamanlar Bob kuzeye çıkartma yapıyor. RQH da bunların yolu üzerinde. Biz de kamp yapıp tek tük geçen balıkları avlıyoruz. Çok bereketli günler kamp için. Bir de Bob'a kılız ya, pek hoşumuza gidiyor Bob'dan birini vurmak falan. Bir de ozamanlar, nano fit zamanı. Yani vagabondlar, implant set (slave set miydi neydi) takınca 10k hız yapıyor. Mesela bizim Mremre de bu vgalardan birini kullanıyor. Setle, metle, faction itemlerle bir vaganın fiti 6-7 milyar isk'yı buluyor.

Efendim, bu kısa bilgilendirmeden sonra hikayemize dönelim.

Bu Hakan Sherif, hooop gateden atlamaz mı? Bende yine ishtar, Ercan'da Huginn, Emre'de Vaga var. Ahmet abi'de de sağlam bir gemi var ama şimdi hatırlamıyorum.

Neyse, ozamanlar daha gateler de büyümemiş. Buble kaplıyor yani gate'i. Adamın tek şansı geri dönmek. Ve istese çok rahat yapar çünkü onda da vaga var. Ama bu gerizekalı, heralde "Bu salaklar beni yakalayamaz" hesabı yaptı açılıp uzamaya çalıştı. Tabii huginn'in webleri yiyince (yine ozamanlar webler de nerflenmemişti) zınk diye kaldı. Bir kaç saniye içinde içinden geçtik herifin. Podu da aldık. Loota bir baktık, 3b'lik faction item. Ercan, "Ben lootu alayım, Ahmet abi sonra satıp paylaştırırı" dedi. tabii canım kardeşim, sadece bana ve kendisine paylaştırdı. Ne de olsa Ahmet abilerde bok gibi para vardı. >:D<

Edit: Heee tabii podu yakaladık. Ahmet abi ne küfür ediyor Hakan'a. O da ahmet Abi'ye falan. Ulan şerefsiz sen Türk değil misin, oyundaki Türklere düşmansın falan muhabbetleri dönüyor. Ercan da, adama convo açmış. Kusura bakma kardeş falan diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi bu kadar oynayıp da DOOMSDAY hatırası olmaz mı =)

Gene Queiros günlerimiz takıldık bir FC arkasına fleet ordan oraya ordan oraya warplatıp duruyor.Bi anda TS de bi çığlık bağlık koptu dedim ne oluyor ( işin acemisiyizde daha anlıyamıyoruz ne olup bittiğini ) adamlar meğer titan bulmuşlar titana waplamışık , neyse fleet düştü girde aman allahım bir lag bir lag ne olduğunu anlamak mümkün değil,

Sonra birden FC totosunu yırtmaya başladı kaçın kaçın giilerinden, tabi acemilik biz gene durumu anlamaya vs çalışıyoruz neyse gemiyi warpa kaldırdım ama o arada shield gitti uçmaya devam ediyorum, armor gitti hala devam ediyorum uçmaya bir baktım poddayım aradan 2sn geçti geçmedi hoop badivefide istasyondayım

PS. ex doomsday efect =) adamın aklını alır
Sosyal ağlarda paylaş

Max2 campaign idi sanırım m-o'da ve e-o da deli gibi bob ile savaşıyoruz.Kulakları çınlasın Niblet666 ( Emre ) vardı corpda emre chatten soruyor nerdesiniz m-o dayız abi kap bs'i gel emre alır bs yi m-o ya atlar hooop doomsday yer geri döner,
emre bir bs daha alır gene m-o ya kadar gelir ve atlar hoop 2.doomsday bi daha gerisin geri döner
Hırs yapmıştır emre bi bs daha gene m-o ya kadar gelir ve gene doomsday yer ve geri döner sonra söve söve oyundan çıkar lol =)
Sosyal ağlarda paylaş

thebaltaci said:

Tabi bu kadar oynayıp da DOOMSDAY hatırası olmaz mı =)

Gene Queiros günlerimiz takıldık bir FC arkasına fleet ordan oraya ordan oraya warplatıp duruyor.Bi anda TS de bi çığlık bağlık koptu dedim ne oluyor ( işin acemisiyizde daha anlıyamıyoruz ne olup bittiğini ) adamlar meğer titan bulmuşlar titana waplamışık , neyse fleet düştü girde aman allahım bir lag bir lag ne olduğunu anlamak mümkün değil,

Sonra birden FC totosunu yırtmaya başladı kaçın kaçın giilerinden, tabi acemilik biz gene durumu anlamaya vs çalışıyoruz neyse gemiyi warpa kaldırdım ama o arada shield gitti uçmaya devam ediyorum, armor gitti hala devam ediyorum uçmaya bir baktım poddayım aradan 2sn geçti geçmedi hoop badivefide istasyondayım

PS. ex doomsday efect =) adamın aklını alır

ayni fleette rapier ile takiliyorum bende, afk olmam gerekti SS e cekip cloak oldum. isimi hallettim 10 dak.da geri dondum. diyorum nerdesiniz? titan tackle'ladik warpla bize! cevabindan sonra fc ye warpladim. warptayim gidiyorum gidiyorum az kaldi dusmeme ciglik cigliga fleet, titan doomsday cakmis :) benim warp bitti dustum herkes patlamis megersem, bende sap gibi titan ile basbasa kaldim hehehhehe hemen gerisin geriye warpout :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ilk defa 2010 da 0.0 çıktığımda EQI2-2 de daş kazıyorum bize söylenilen gözün daim lokalde ve intelde olacak
aha one belte kıp kırmızı biri geldi korkudan elim ayağım bir birine dolanda ole kaldım davşana ışık tutunca donup kaldığı gibi ama
ama lokalde adam mavi meğer herifin standingi kötüymüş

devam edecek
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar cok varki guzel gunlerdi bi cogu...

Mortis zamanlari Triax'i arkadastan alip benim amarr chari sattik o arada bu hain balta ve tayfasi katildi bizim corp'a tabi hepimiz kus gibiyiz ne denilirse onu yapiyoz. Tecrube desen az cok..
Bi aksam Ustura buble ile gate camp yapalim dedi bende anchor skill'i var kurariz buble patlatiriz geleni gideni vs vs ..Tabi biz kimseyi dinlemeyen tipler sallamadan pipe sisteme actik buble 5 10 dakka derken haber yayilmis...
Gorgon diye bi herif var ki mortis'in kanlisi resmen 2006 yilinda adam full nighthawk ile geziyor cok cakal para bok herifde bunlar haber almislar bizim buble camp'i tabi mortisteki diger elemanlarda ogrendi geldiler.En pahali gemi Ktoz da falcon sonra usturada raven bende buritix var gerisi cruiser frigate ama fitler leş otesi...
Tabi bizde scout da yok en onemlisi bu.Sayimiz 10 yakin oldu scoutlar ile beraber velhasili gorgon jumplari nighthawkla hemen primary ne varsa bosalt derken bi isik belirdi ts de "run move dont stay orbit fck mck" havalarda ucusuyor carrier jumplamis ilk defa goruyorum tecrubeli olanlar "keep moving and fire" diyor durmadan biz aradan gorgonu indirdik bende cyno frigate'i goturdum Falcon haric bi cogumuzda patladi ondan sonrada tovbe ettim bu balta ve ustura ile yanyan ucmamaya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sene eski sene =) Neyse geçelim hikayeye

Adamın biri Intelden yırtınıp duruyor ''Pirates Camping the XXX gate in XXX system '' diye ve ekliyor şunları vurun ki Haulerdayım geçeyim diyor herkes bi hop mop diyor nerden geldi bu adamlar , adam sonra ekliyor

3 tane bs 2 tane frig bs'lerde şu kadar bounty var friglerde şu kadar deyince işin rengi anlaşılıyor.Adam npc lere pirate deyip ortalığı ayağa kaldırıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...