Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Istiklal Marsi ve Saygi

Kaliko

Öne çıkan mesajlar

Acaba bu olaylar ne zaman aihm'e taşınmaya başlayacak. "İstemediğimiz halde milli marş dinliyoruz :(:(:(:(:(" diye dava açılırsa şaşırmam.

İstiklal marşı bestesi de bence diğer marşlara göre fena değil ya. Eski Sovyet Marşı'nın o insana umut aşılayan havası yok belki ama yine de marş gibi marş, coşkulu.
Sosyal ağlarda paylaş

"İstemediğimiz halde milli marş dinliyoruz"

Şunda hiçbir kusur, günah yok farkındasın dimi? İnsanlar kendilerini milletleriyle tanımlamak zorunda değil. Ben kendimi türk görmüyorum. Ben kendimi herhangi bir milletin evladı olarak da görmüyorum ve bu şekilde hisseden çok fazla arkadaşım, tanıdıgım var.

Şimdi hiçbir şekilde kendini bagdaştıramadıgın bir millet için askere gitmen gerektiğini düşün, baya eglenceli.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Şunda hiçbir kusur, günah yok farkındasın dimi? İnsanlar kendilerini milletleriyle tanımlamak zorunda değil. Ben kendimi türk görmüyorum. Ben kendimi herhangi bir milletin evladı olarak da görmüyorum ve bu şekilde hisseden çok fazla arkadaşım, tanıdıgım var.

Şimdi hiçbir şekilde kendini bagdaştıramadıgın bir millet için askere gitmen gerektiğini düşün, baya eglenceli.

Aynen ya.
Türk olarak görmediğim gibi şu ülkenin geneliyle hiç bir alakam ortak hedefim olduğunu da sanmıyorum. Benim ultimate hedeflerim evreni doğayı falan anlamakkten adamların derdi allah soğan makarna futbol falan.
Ben parçası olmak istemiyorum ki bunun. Ruslar hariç herkes eşit gözümde, türkleri daha çok sevmiyorum kimseden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

Benim ultimate hedeflerim evreni doğayı falan anlamakkten adamların derdi allah soğan makarna futbol falan.

diğer milletlerin köylüsü de aynı dertlere sahip ki, zaten yüzyıllardır böyle, onlara daha ufak dertler verip daha büyük iş yükü yığıyorsun ki daha üst ideallere kaynak aktarımı olsun

ha burada aşırı tüketim sorunu ortaya çıkıyor işte o zaman model bozuluyor
Sosyal ağlarda paylaş

meh, milli marsın ne olduğunu neden olduğunu ne ifade ettiği bilmiyen zıpırlar dolusmus.

saygı durusuna kalkma bişi olmaz, sevmiyosundur, saygı hak ettiğini düşünmüyorsundur kalkmazsın umursamazsın, hatta protestoda edersin.

ama milli mars denilen nane öle bişi değil. kolonizmin ve emperyalizmin (günümüz emparyalizmi değil, harbi baba emperyalizm) çküşü/parcalanısı/zayıflaması ile beraber halklar uluslar milletler insanlar özgürlüklerini ve kendilerine hükmetme haklarını kazanmaya basladılar.

gidip bakın bu işin geleneğinden göreneğinden dikstüründe; bu özgürlüğün bu sovereignty'nin iki temel sembol vardır, her ülke üstüne bişiler ekler ama bu ikisi temeldir. biri bayrak, diğeri milli marş.

Bir bayrağı yakabilirsin, bir milli marşı kesebilirsin, protesto edebilirsin. Tepki saygısızlık değildir, aksine saygıdır. Amerikanın devlet olduğunu kendine hükmettğini bağımsızlığnı kabul etmeden bunların simgesi olan bayrağı yakmanın alemi yoktur zaten.

Boş boş oturmak ise saygısızlıktır, saygısızlık ettiğin, kıymetsizleştirmeye calıstığın ise sadece marşın ait olduğu devlet değil, daha önemlisi, bütün bağımsız ülkelerin kullandığı sembolizim ve metod'dur. boş boş oturursan öle koyun gibi, bayrağın marsın neyi simgelediğinden bile bi haber, mal deriz geceriz işte.

mal mal oturmuslar, mal olduklarından ötürü.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

Jim_E_Rustler said:

Aynen ya.
Türk olarak görmediğim gibi şu ülkenin geneliyle hiç bir alakam ortak hedefim olduğunu da sanmıyorum. Benim ultimate hedeflerim evreni doğayı falan anlamakkten adamların derdi allah soğan makarna futbol falan.
Ben parçası olmak istemiyorum ki bunun. Ruslar hariç herkes eşit gözümde, türkleri daha çok sevmiyorum kimseden.

Abi soğan?
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Dünyaya gelirken sorsalar keşke nerde spawn olmak istiosun diye, türk olmak degil olay turkiyede yasamak zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

tapınırcasına hayran olanlardan bahsediyordur bence, gerçekten rahatsız edici bir durum adamın fikirleri üstüne fikir ekleyecekken onun söyledikleriyle kendini sınırlandırmayı tercih edenler sıkıntı, bir dine inanmaktan farkı yok işte koşulsuz kabul ediyorsun. güncel durumu, konjonktürü göz ardı ederek
Sosyal ağlarda paylaş

Sizi bu hale getiren Amerika'daki her evde Amerikan bayrağı asılı. Kübalısı, Meksikalısı, tüm Green Card'lısı, hepsinde Amerikan bayrağı var. Siz de dünya vatandaşı oldum ayağına akıyorsunuz ama dağılma ve bölme politikasının ürünlerisiniz. Normaldir böyle düşünmeniz ki zaten bu hale gelmeniz için çalışıyorlar. Ama kendilerine baksan "ölü de olsa tek bir Amerikan vatandaşı Amerika dışında gömülemez, her asker vatanına geri döner". Şu mantıkta Black Hawk Down yapıldı, işlerinin olmadığı yere gidip 2 tane ölen askeri için dünyayı yaktılar. İsrail 1 askeri için 200 300 Filistinliyi serbest bıraktı. Siz daha dünya vatandaşlığını konuşun kendi aranızda.
Sosyal ağlarda paylaş

İşin garip yanı burada konuyu tartışanlar arasında bir kişi bile yok devletin bu enstrümanlarını yoğun kullandığı bir şiddete maruz kalan. Herkes bembeyaz herkes batılı, avrupai, cumhuriyet aydınlarımız bile var. O yüzden müthiş bir empati yoksunluğu içerisinde geçip gitmiş 8 sayfa sonunda xunn'un dünya insanı olma meselesine takılmış kalmış. Halbuki problem o da değil, henüz maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir sürü gelişme oldu hafiften umut verici ama bu gelişmeler de hepi sonunda kan alışverişi yapan siyasetçi kavgasından başka bir boyuta rte'nin büyük başkan olup olmamasına varacak. Gene bir ortak huzur emeli değil siyasi hesaplar içinde eriyip gidecek asıl mevzular. Heralde böyle ufak adımlarla anca aşarız ama çok zor valla ben çözemiyorum nolabilir ne olmaz. Her türlü kriz ortamına sahip ortadoğu ile batı arasında sıkışıp kalmış potansiyelini asla tam kullanamayacak garip bir ülke olarak kalacağız muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

meh, milli marsın ne olduğunu neden olduğunu ne ifade ettiği bilmiyen zıpırlar dolusmus.

saygı durusuna kalkma bişi olmaz, sevmiyosundur, saygı hak ettiğini düşünmüyorsundur kalkmazsın umursamazsın, hatta protestoda edersin.

ama milli mars denilen nane öle bişi değil. kolonizmin ve emperyalizmin (günümüz emparyalizmi değil, harbi baba emperyalizm) çküşü/parcalanısı/zayıflaması ile beraber halklar uluslar milletler insanlar özgürlüklerini ve kendilerine hükmetme haklarını kazanmaya basladılar.

gidip bakın bu işin geleneğinden göreneğinden dikstüründe; bu özgürlüğün bu sovereignty'nin iki temel sembol vardır, her ülke üstüne bişiler ekler ama bu ikisi temeldir. biri bayrak, diğeri milli marş.

Bir bayrağı yakabilirsin, bir milli marşı kesebilirsin, protesto edebilirsin. Tepki saygısızlık değildir, aksine saygıdır. Amerikanın devlet olduğunu kendine hükmettğini bağımsızlığnı kabul etmeden bunların simgesi olan bayrağı yakmanın alemi yoktur zaten.

Boş boş oturmak ise saygısızlıktır, saygısızlık ettiğin, kıymetsizleştirmeye calıstığın ise sadece marşın ait olduğu devlet değil, daha önemlisi, bütün bağımsız ülkelerin kullandığı sembolizim ve metod'dur. boş boş oturursan öle koyun gibi, bayrağın marsın neyi simgelediğinden bile bi haber, mal deriz geceriz işte.

mal mal oturmuslar, mal olduklarından ötürü.

Bayragın tasarımı çok kötü.

Marş da melodik bir çernobil.

Ama sanırım videoya yorum yapmışsın, izlemedim dur bi izliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...