Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankarada domuz eti

Fakkoo

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

GERGE said:

Kac kere dedim, domuz pisirme tarzina gore guzel oluyor. En iyisi su:

Tavayi isit iyice, sonra uzerine jambon at. Sakin yag filan koyma ama. Sonra uzerine kafana gore yumurta kir. Iki-uc dakika sonra al sonra uzerine Kemal Kükrer'in acili sosundan ya da bildigin Acısso'dan filan dok seviyorsan.

Kayserili dexter aramızda beyler..

ahahah kardeş dexter'ı kıs.
Sosyal ağlarda paylaş

Domuz eti lezzetli bir et degil. Et iste yoksa yersin de varken domuz eti aramak bildigin enayilik ki gavur da domuz etini tercih etmiyor elinde opsiyon varsa.

At eti de yenebiliyor, ama inanilmaz kötü bi et.

Dana varken,kuzu varken düsünülmez bile, daha ucuz olsa alternatif olarak düsünürsün de TR de pazari ve üretimi cok olmadigi icin ucuz da degil.

Pastirma,sucuk varken bacon ne ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Fakkoo said:

KuddusiMavra said:

Fakkoo said:

KuddusiMavra said:

pis hayvan olduğu için tüketmeyi hiç düşünmem domuz etini.

2 POST Yukarısına bak. Yediğin bitkilerde pis o zaman arkadaş.

aynı şey mi birader? bitkileri eğer bilinçli bir adamsan gerektiği gibi yıkayıp mümkün olduğu kadar arındırma imkanın var. benim kastettiğim domuzun pis bir hayvan oluşu ile ilgili.defalarca domuz görmüşlüğüm var.ne yediğini,nasıl bir karakteri olduğunu kafama kazımışım bir kere.ben o hayvanın o hallerini gördükten sonra canım onun etini yemeyi çekmiyor.genel olarak da böyle düşünürse insanlar şaşırmam.

abi nası ya? Nasıl Etin içine giren boku arındıramayacağından bahsediyorsan Sebzenin içine giren boku nası arındırmayı planlayabildin ki? İkiside sebzenin etin içine protein vs olarak gidiyor. Ettekini ayıramadında bitkidekini mi ayırdın nası bi mantık hatası lan bu

:) Anladım. sen benim domuz pis hayvan derken bokunu,pisini arındıramayacağımız için etinden tiksindiğimi sanıyorsun.
hayır yahu, domuz harbiden pis hayvan. bu nedenle tiksiniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

haksızlık diye bir şey yok,zorla mı oğlum,domuz pis hayvan olduğu için tiksiniyorum ve yemiyorum. faşist misin yoksa harbiden anlayamıyor musun?

edit: lüzum üzerine...kendi pisliğini yemesi falan değil olay. aç kaldığında her türlü eti yer.kendi yavrusunu yer.kusar kustuğunu tekrar yer, bir daha kusar ve bunu bir daha yer.yaşadığı ortam zaten her zaman tüm diğer kümes-ahır-ağıl hayvanlarından kat be kat pistir. her daim bokun içinde yaşar ve en sevdiği de o çamurlu-boklu suda yuvarlanmaktır. bir çok kez domuzları gerçek ortamlarında gördüm. tipi,yediği-içtiği,hareketleri,çıkrdığı sesler,kokusu..her şeyi ile tiksinç bir hayvan.
akılllı adamsın,bu kadar açıklamadan sonra neyi kastettiğimi anlamamaya devam edeceğini sanmıyorum akila.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yaşadığı ortam zaten her zaman tüm diğer kümes-ahır-ağıl hayvanlarından kat be kat pistir. her daim bokun içinde yaşar ve en sevdiği de o çamurlu-boklu suda yuvarlanmaktır.

yalnız son zamanlarda tavuk üretim çiftlikleri gerçekten bundan leş oldu. dediğim gibi hayvanlara antibiyotik bastıkları için resmen kendi bokları içersinde büyüyorlar. %80 ihtimalle falan şöyle bir tavuk yiyorsun

http://www.youtube.com/watch?v=VRDWabqAXvU
Sosyal ağlarda paylaş

çetin abi domuz bokun içinde yuvarlanıyor lafı falan hep cemaat kışkırtması ama(:D

aynı şekilde yok efendim sindirim çevrimi düşükmüş de yedikleri mikroplar sindilirmiyomuş her yerinden parazit akıyomuş o parazitler insana ibnelik ve hristiyanlık bulaştırıyomuş vs. tavukların ineklerin artık aynı kötü koşullarda büyütüldüğü doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

yav yok o parazit falan kısmı beni ilgilendirmiyor. kağıthanede domuz çiftliği vardı bundan seneler önce.orada gördüm aynen anlattığım ortamı. sonra daha ocak ayında domuzları gördüm bangladeşte,yaşadıkları ortamı...hatta ben blekberi ile videosunu çekmiştim,becerebilirsem burada paylaşayım...çok tiksinçler barışım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...