Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hotkey Ayarlarınız

Anelor

Öne çıkan mesajlar

Şimdi böyle bi konu açtım baya bi süredir araştırma yapıyorum kendi çapımda ve en efektik hotkey setupını oluşturmaya çalışıyorum saçmasapan bişeye alışmadan önce.

şuanki setupımda F tuşlarında baselerimin mineral lineları oluyor kamera olarak F1 e basınca maine F3 e basınca 3rd base e gidiyorum yani. bu ilk başlarda çok kullanışlı gelmişti ancak sonradan izlediğim streamlerde gördüm ki prolar pek kullanmıyor bu camera bindinglerini. sizin görüşleriniz neler?

bunun haricinde terran oynuyorum 1-7 Q W da control gruplarım " tuşunda idle worker tab'da da all army units var.

4 te rax 5 de factory 6 da starport W da CC'ler 1 de main army 2,3,Q oyun içinde değişik varyasyonlara uğruyor son olarakda 7 de upgrade binaları oluyor

/discuss
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Grid tercih ediyorum. Bir kaç tane değişiklik yaptım Grid'e:
Control Group 10 > 0 ve "
Camera > F1 F2 F3 F4
Base > Space(Zerg macrosu için)

Idle Workder > F5
Army > F6

Grid olduğu için binaları sol sete koymak çok daha elverişli geldi benim açımdan. Eski setup'ıma göre(4-5 binalar) çok daha iyi oldu. Şu şekilde:
0 - Creep/Geçici bina vs.
1 - Upgrades
2 - CC/Hatchery/Nexus
3 - Production/Queen(Zerg)
4 - Main Army
5 - Focus units(tank, baneling.. vs.)
6 - Scout then casters
7 - Drop/2nd Army
8 - Builders(Terran)
9 - Temporary Workers(Saturation dengeleme, Gas'a adam yollama vs.)

Bu şekilde bütün tuşları etkili şekilde kullanır oldum. arayış içinde olanlara tavsiye ederim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kameralar da şu şekilde yapıyorum. Kullanım açısından henüz çok alışamadım ancak faydası olur diye düşünüyorum alışırsam:
F1 - Ramp
F2 - Natural/Next Expansion
F3 - Boş alan(Terran binaları koymak için)
F4 - Proxy/Rally

Sc2 gears'ta oyun incelerken tablardan bir tanesi kameranın en çok nerelere baktığını gösteriyor. Bu yerleri tespit edip(benim için ramp, building diktiğim yerler gibiydi) oraları bindlamak faydalı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

1 butun ordu
2 Command centers
3 pijlik yaptıgım uniteler (drop ghosts scout falan)
4 bazen multitaskda cıgır acıyorum ozaman 4 giriyo devreye
atyıorum 1 de ordu var yokluyorum adamı 3e pijlik yaptım dropu koyyorum 2. bi drop veya forcu böldüysem 4 bu işte
5 üretim binaları ( tabla geçiyorum )
6 upgrade binaları
7-8-9-0 eller buraya çok gitmio gerenkde yok
Sosyal ağlarda paylaş

1-2-3 ordu
4- orbitallar
5- barracks
6- factory
7- starport
8- e. bay/armory

Kamera ayarlamaya pek ihtiyaç duymuyorum. Her haritada kameranın olacağı pozisyonları kafanda tutup onlar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak kolay bir şey değil. Profesyonel düzeydeki oyuncular dışında yarardan çok zararı bile olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya factory rax starportu ayrı tuşlarda oynayım dedim beceremedim resmen tekrar eski sistemime hepsini 4 e ayarlamaya döncem sanırıma acaba barracks starport bi tuşa factoryleri bi tuşa mı ayarlasam ki çünkü bunu ayrı gayrı yapmak istememin esas amacı zaten early game de hellion widow mineları factory den çıktıkları gibi bi yerlere göndermek falan.

napsam bilemedim sürekli hotkey değiştirincede oyunum baya geriledi ya ahah apm falan düştü yavaş oynamaya bşaladım
Sosyal ağlarda paylaş

1-ana ordu
2- caster/tank/swarmhost fln
3-genellikle harrasment üniteleri
4-terranda rax/fac/star zergde creep queenleri tossda robo yada star
5-anabinalar
6-7 - de drop/runby fln

raxı factoryi fln hepsini 4e atayınca oyun başında sıkıntı olabiliyo cidden o yüzden oyun başında 4e rax 6 ya fac 7 ye starı atıyorum oyun ilerleyince hepsini 4 e atıyorum sorun yaşamıyorum o açıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Memphis7 said:

1 butun ordu
2 Command centers
3 pijlik yaptıgım uniteler (drop ghosts scout falan)
4 bazen multitaskda cıgır acıyorum ozaman 4 giriyo devreye
atyıorum 1 de ordu var yokluyorum adamı 3e pijlik yaptım dropu koyyorum 2. bi drop veya forcu böldüysem 4 bu işte
5 üretim binaları ( tabla geçiyorum )
6 upgrade binaları
7-8-9-0 eller buraya çok gitmio gerenkde yok

1 butun ordu.... Adamlar oyuncuya gore oyun yapiyor artik hep diyoruz , bu adama 20 unit limiti versen 1-2-3-4 force kullanamaz bariz , sonrada 'heheheh 7-8-9-0- gerenk yok' der. Hepsini gec üstüne bide oyuncuyum diye dolasir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...