Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karga beslemek

Suark

Öne çıkan mesajlar

yaw herkes öyle diyor :)..
Ama mukemmeller yaa.Gecen yıl nedense hep pencereımn onunde ucusan kargalar vardı sureklı ızlerdım..Bazen dıger kuslarla ıt dalasına fln gırerlerdı...
Dusunun ya otobusten ınıonuz gelıo sıyah bısı omzunuza konuyor :=)[signature][hline] Bu mesaj 19 Kasım 2004 tarihinde Suark tarafından değiştirilmemiştir
Bu mesaj 19 Kasım 2004 tarihinde Suark tarafından ellenmiştir
löp
Sosyal ağlarda paylaş

nerden çıkarıosun ki sana o kadar bağlanıcaını belki kaçıcak sen 10 yıl besledikten sora salsan bile gelmicek geri ?
kargalar zekidir öyle mal gibi bağlanmazlar kimseye.
ayrıca özgür kuşlardır öyle beslenmezler vahşilerdir yani.
çok düşük bir ihtimal olsa da mümkün ama...
hı bi de sen onu değil o seni gömebilir.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

e akıllı haywan nie gitsinki..Beleş yemek var hem kafes flnda dusunmuyorum ole[.Uzun yaşıyorlarsdsa ii herhlade ben olunce oglum fln bakar :).signature][hline] Bu mesaj 19 Kasım 2004 tarihinde Suark tarafından değiştirilmemiştir
löp

[Bu mesaj Suark tarafından 24 Kasım 2004 11:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Suark, 24 Kasım 2004 11:27 tarihinde demiş ki:
Dusunun ya otobusten ınıonuz gelıo sıyah bısı omzunuza konuyor

çok fantaziksin valla :)

köpekle karıştırdın herhalde, ona boşu boşuna "sadık" dememişler..

öyle sokakta beslediğin bir karganın gelip omzuna karizmatik bir şekilde konması zor.
anca masaüstü rpglerde felan olur o..

kanarya ve muhabbet kuşu besledim birkaç kere.
o hayvanlarda bile evin içinde omuza konma olayını zor alıştırdık.
ki karga dediğin daha vahşi (vahşi derken saldırgan kastetmiyorum) bir havyandır, çok zor hatta imkansız öyle birşey olması.

hem ayrıca ben kuzgun tercih ederim :)[signature][hline]mono - life in mono
Sosyal ağlarda paylaş

kargalar 300+ yıl yaşayabilir. bazı türleri tabi. neredeyse şempanzeler kadar zekidirler. alet kullanma becerileri daha da fazladır. ama tabi tesis yok. bi gaga iki kanatla ne kullanıyosun :) çok sadıklardır. ama bu hem iyi hem de kötü bişey. yaptığın iyi yada kötü hiçbişeyi unutmazlar, karşılığını verirler.

kuzgun ise kargadan epey irice, bakılması zor bir hayvan. erişkin bi kuzgun kartal boyunda olur. yani sen onu değil de o seni besleyebilir. bi de kargaların aksine kuzgunlar insanlar arasında dolaşmayı pek sevmezler. bu da çok zeki.

ben de çok severim kargaları. imkan olsa da bakabilsem keşke.

edit: ha bi de son derece güçlü iletişim kurarlar. konuşulanları anlayabilecek zekaya sahiptir. konuşulanları anlar derken boncuk diye adıyla hitap edince bön bön bakmaktan ibaret değil. ciddi ciddi anlayabilecek düzeyde. erişkin kargalar 6 yaşındaki çocuk zekasına sahip diyim, öyle anlayın.

dayanamadım tekrar edit: tek yaşamıyolar bildiğim kadarıyla, 10-15'li sürüler halinde yaşıyolar. kendi aralarındaki yapı da insanlara çok benziyo(muş). bazı türleri tek eşli hatta.

[Bu mesaj Gazanfer tarafından 24 Kasım 2004 12:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bırakın işkence yapmayı hayvanlara.
karga çiftleşmek isteyecek o zaman nolacak?
sen pencerenin önüne gelen kargalara yem ver onlarıda beslemiş sayılırsın. bırak doğal hayatında yaşasın hayvan. ama ben doğal hayatını yaratabilirim evimde diyosan ben karışmam.

cidden zeki hayvanlar kargalar.ng de görmüştüm ağacın içindeki kurtçuğu gagasına aldıgı kürdan misali çöple yakalıyordu hayvan.kurtçuğun deliğine sokuyodu kurtçuk çöpü ısırınca hemen çekiyordu kurtçuk tabii dışarı geliyodu :)
insandan başka bide maymun tabi ek alet kullanan nadir hayvanlardan...[signature][hline]i love this game!
tractor pulling
Sosyal ağlarda paylaş

bir ara hürriyette "albino karga" diye bir haber vardı, istanbuldaki bir adam albino bir karga besliyordu.
adamın adresi telefonu falan da vardı o haberde ara sor o bilir en iyisini :)

bu arada ben kargaları çok severim, ama beslemek mümkünse bile çok zordur herhalde.[signature][hline]sanerixx, vitalizes body and mind
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla ortalama bir karganın omru 100 yıl kadardır.Kuşların en zeki üyesi olduğu doğrudur ama burda bahsettiğimiz zeka birkac kelimeyi öğrenmekten ibarettir bunu 6 yasındaki bir insanla karsılastırmak mümkün değildir.Ayrıca kargalar genel olarak insanlarla beraber yasamaktan çekinirler.Karga ailesinin en buyuk üyesi olan kuzgun ise ortalam bir kartalın yarısı kadardır.Bide o kendisine yapılanı unutmayan hayvanın fil olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Suark, 24 Kasım 2004 11:14 tarihinde demiş ki:
Hiç deniyen varmı acaba..Çok istiyorum ama acaba yetiştirmeye uygunmudur?

Söle söliyim kanadı kırık kargayı yazın 2 gün evin kapalı olan balkonunda besledim ve bin pişman oldum allah tan erken iyileşti s... oldu gitti valla çok zor iş hocam[signature][hline]Diemaster never kill , never destroy and never forgive

Slayertr Developer || MSN
Sosyal ağlarda paylaş

bizim okulda pencerelerin birinin baktığı bi evin balkonunda bir merdivenin en son basamağında bir karga yaşıyor..okul açıldığından beri orda.besliyolar sanırsam ama çünkü camlar kapalı ve o karga hala yaşıyor.[signature][hline]aşk böceği
le petite ezique

Sosyal ağlarda paylaş

HAAAAAAAAAAAAAAAAYYYYYYYYYYYYYIIIIIIIIIIIRRRRRRRRRRRR tam 32 dakikadır mukkemel birr karga fantazisi yazıyordum harika olmultu tam bitirdim göndere basıcam aptal mouse birden yukardaki x e gitti kapandı pencere gfrrrrrrrr[signature][hline] Bu mesaj 19 Kasım 2004 tarihinde Suark tarafından değiştirilmemiştir
löp
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
kargalar oldukca ozgur hayvanlardir. evde beslenebilecegini sanmiyorum. ayrica yavru iken bakarsan belki biraz baglanabilir..[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
|playingarena|Pati Pet
*Kuş,tavşanlar ve balıklar için..*
orc_lord in melancholy (day 70)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...