Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might and Magic X

Norak

Öne çıkan mesajlar

Novice'daki tek heal Earth Magic'de, Regeneration. Düz Heal Light Magic Expert'da geliyor. İstisnası Paladin Lay on Hands olabilir zira onu kullanmadım.

Primordial Magic'deki teleport muhabbeti nasıl işliyor onu merak ediyorum. Town Portal gibiyse onu açmak şart. Identify da orada zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Panpalar oyunda bir tutorial eksikliği var. İlk görev örümcek dolu kuyuyu temizlemek. Bir NPC'de çıkıp demiyor şu köşede dükkan var oradan Cure Poison büyüsü satın al diye veya potioncıdan antidote al diye. Sonra ben büyüyü keşfetmeden 15 tane falan Antidote almıştım ilerde lazım olur diye ehueh, tanesi 50g mi ne bir de ucuz da değil. /facepalm.

İlk kasabada her skillin expert trainerı yok. Mesela Shield. 2Hler de yok sanırım.

Bir de karakter yaratırken önce sisteme biraz göz atın. Elfler crossbow kullanamıyor. Cüceler kullanıyor. Cüceler fire, Elfler air magic ile geliyor. Elflerde dodge var, Human Magede ekstra bi CC spell var sanırım.

Dual wield imba gibi geldi bana. DPS olarak hem dmg hem ability proclu silahlar falan çok canavar oluyor. Misal Mace olsa iki kez stun check oluyor mudur acaba?

Might'da böyle skill puanı başına 2% dmg bonus falan alıyorsun. Perception da hit veriyor. Bir Elf Rangerda full perception gittiğinde über bir hit chance oluyor, bow ile gömüyorsun, dibine geldiğinde gust of wind ile uzağa atıyorsun, kalabalıksa spark ile aoe basıyorsun. Hit chance de canavar gibi zaten, ver eline dual wield dagger, misler gibi.

Hit pointi yüksek tutun. Minimum 100 olsun, ilk potlar 100 basıyo çünkü. İlk single heal büyüsü de o civar. Ne kadar çok o kadar iyi. Bayılan, ölen karakterler XP alamıyor.

Shield fazla iyi. Sağlam block chance oluyor. Taunt da atınca ooh.

Min-max işe yarıyor da optimum değil bence çünkü perceptiondan gelen hit chance'e ihtiyaç oluyor, vitalityden gelen HP'ye hatta war hede için mana'ya bile ihtiyaç oluyor bodozcularda bile. Sanırım istisnası düz heal bot. Onda aggro almadığı sürece sorun yok, mana deposu büyük olsun yeterli.

Ben genelde yorulunca rest çekiyorum ama oyun aslında böyle 2-3 combatta bir rest çekelim diye yapılmış.

Action bar sıkıntısı çok bariz ama oyunun mod desteği var. Yakında güzel şeyler çıkar umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

shield expert taaaa 2. kasabada, ne akla oraya koymuşlar anlamadım gitti.

öyle MM6-7-8 deki gibi nolcak yaw yolunu bulur gideriz de olmuyor heryer kapalı, shield expert alacam diye bütün cumartesi uğraştım :(

He birde yeni başlayacak olanlar kesinlikle bladedancer (blademaster?) alsın. dualwield GM + sword GM + evade GM + melee kill başına ekstra action + AOE melee, bence açık ara en fazla hasar veren karakter.

Hatta rune priest (fire + earth ) ve freemage (air + dark) in toplam verdiği hasardan fazlasını tekbaşına verebiliyor. çok sevdim elemanı.

Bir de light magic ve earth magic farz gibi bişi. Earth aoe regen + dispel poision + armor + aoe poison, light da res, celestial armor + aoe heal için kesinlikle gerekli.

bir de oyunun hemen başındaki mysterious cave var ( dangerous değil!! ) girip 1 dakikada sıkılıp çıkmayın o pressure platelerin üzerinde oradan oraya koşun yada google dan bakın ne yapmak gerekiyor diye, en fazla 3-5 dakika uğraşıp relic alıyorsunuz. (ilerde gıcık olanları var kafadan yarım saat ufacık orada dolaştıran ama onlarıda erkenden yapmak lazım heralde relic için? )

relicleri equip ettikten sonra karakterler gibi level atlıyorlar sanırım en çok level 4 oluyorlar her level da statları artıyor, hatta o ilk mağaradan sanırım holy sandalets mi öyle birşey çıktı, 2-3 armor gibi birşey veriyordu lvl 0 da, level 4 yapınca +10 magic, +14 evade + immune to bilmem ne verdi, güzel item.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun gerçekten çok zevkli, çok uzun zamandır sabahtan gecelere kadar beni meşgul eden bir oyun çıkmamıştı, resmen bayıldım.

Kesin zor seviyede(warrior) oynanması gerek, yoksa anlamsız derecede basit olur, warrior bile bir süre sonra kolaylaşıyor.

Partiniz nasıl ?

- Dwarf defender - pure tank
- Blade dancer - assasin gibi, sağlam dps
- Rune priest - heal ve fire dmg
- Free mage - çok memnun değilim henüz

İsimleri doğru hatırladım herhal...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...