Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dikmen Vadisi halkı yıkımlara karşı direniyor vol 123141.

calimero

Öne çıkan mesajlar

Millet devlet arazisine ev dikti, kiminin seçim meçim legal oldu durumları, müteahhitlere verip apartmanlar diktirdiler fln hatta bir sürüsü. Şimdi burada benzeri bir durum var ve bunu savunuyorsunuz?

Yanlış anlamış olmayı umuyorum lütfen düzeltin yanlışsam.

editler editler
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Onemli olan kimin mulkiyet hakki oldugu. Bu resimdeki insanlarin yok.

Olaya hukuki çerçeveden bakacaksak esas önemli olan o mülkiyet hakkınızı birileri ihlal ediyorsa bu ihlali yine hukuk çerçevesinde önlemektir. Aksi halde ihkak-ı hak suçunu işlersiniz. Bu olayda şirket hatalı.

Yani karşılıklı ihlal edilen menfaatlere bakarsak şirketin yaptığı daha büyük bir kabahat, bir yanda mülkiyet hakkı ihlali (özel hukuk konusu) diğer yanda adamlar ihkak-ı hak suçunu işleyip kendi başlarına silah çekerek haklarını elde etmeye çalışıyor. Şirketin kusuru daha büyük kısaca.

Bu ülkede mahkeme var polis var. Alırsın mahkeme kararını, takarsın peşine polisi olayı halledersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ahmedinejad said:

adamlara sağlıklı konut imkanı sunuldu da adamlar mı istedi dağın başına ev yapmayı 80-90 arası.

devlet bana da konut versin hem

Talep edeceksiniz o zaman, kendin gibi bir kaç milyon kişi toplayıp sesini yükseltirsen sana konut verirler.

Orada ki işgalciler hukuken haksız ama adamlar pomplaı silahın önüne atlayıp en azından mücadele ediyor (haklı veya haksız orası ayrı).
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Orada ki işgalciler hukuken haksız ama

ama sı yok olay şu.

talep edeceksin o zaman demesi de kolay. o adamlar talep edip mi almış gidip işgal mi etmiş?

sadece savunmak için demagoji yapıyorsunuz. yapmayın yahu.

o adamların silahla gelmesini haklı bulmuyorum o ayrı saçma bir durum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Saunmuyorum hukuken haksız dedik zaten evet oradan çıkarılmaları lazım "ama" sı madem hukuku baz alıyoruz işte o zaman bu "ama" çok önemli bir yer tutuyor.

Mahkeme var polis var bu ülkede bu yolları kullanmayı bilmiyorsanız o işgalcilerden farkınız kalmaz nihayetinde onlarda sizin deyiminizle hak hukuk tanımıyor.

Oradaki insanlar, hakikatten köyünden gelmiş ve boş araziye (devletin arazisine) ev yapmışlarsa ve tamamen çaresizliklerinden kaynaklanıyorsa bu durum, ben sonuna kadar savunurum o insanları, hak hukuk güçsüzü korumak içindir ve biz mağduru güçsüzü koruyamayacaksak o zaman o yasa da meşru değildir. Tanımıyorum kardeşim bende o zaman yasayı, anayasayı ve sonuçlarınıda göze alarak pompalı tüfeğin önüde atarım kendimi bu kadar basit. Bu yasalar hukuk din yasaları gibi dogma değil ki, değiştirilir.

Kendin gibi bir kaç milyon insan toplarsan evet bu ülkede değiştirebilrisin bazı şeyleri neden lol ? Hukuk, yasalar değiştirilebilir sorun bunu talep etmenizde. Geçmiş taihi biraz incelersen farkına varacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Oradaki insanlar, hakikatten köyünden gelmiş ve boş araziye (devletin arazisine) ev yapmışlarsa ve tamamen çaresizliklerinden kaynaklanıyorsa bu durum, ben sonuna kadar savunurum o insanları,

çok masum düşünüyorsun. o insanlar 1 lokma 1 hırka felsefesinde ermişler değil. kimse değil. o insanlar rantın, işgalin, yağmanın en güzel löp et kısmını yemiş insanlar.

çaresizlik hırsızlığa, haksızlığa mazeret olamaz. kamusal alan olan, devletin yolunu kendi otoparkı benimsemiş değnekçilere her arabanı koyduğunda para vermeyi garipsemiyor musun mesela? yanlış bulmuyor musun bunu? o zamanda düşünüyor musun çaresizlikten işsizlikten yapıyordur, ben savunurum bu adamı diye?
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Law said:

Oradaki insanlar, hakikatten köyünden gelmiş ve boş araziye (devletin arazisine) ev yapmışlarsa ve tamamen çaresizliklerinden kaynaklanıyorsa bu durum, ben sonuna kadar savunurum o insanları,

çok masum düşünüyorsun. o insanlar 1 lokma 1 hırka felsefesinde ermişler değil. kimse değil. o insanlar rantın, işgalin, yağmanın en güzel löp et kısmını yemiş insanlar.

abi nasıl bu kadar kendinden eminsin
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Neyse ya ne demek ? Varsa fikrin belirt, doğrusunu biliyorsan söyle belki hatamdan dönmemi sağlarsın bende sana teşekkür ederim.

Pff snn be slk şey tadında postlarla gelmeyin komik duruma düşersiniz.

Yazdigim wot u sildim. Tartismak istemedigim icin. Snn slk degil durum. Sıktı konu o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Turkiyede milyonlarca yoksul var. Ama hepsi bunlar gibi davranmio. O zaman o yoksullar mi salak bu isgalciler mi firsatci?

O yoksullar salak değilde eğitimsiz devletten neyi nasıl talep edeceklerini bilmiyorlar buda devletin iktidarın işine geliyor yüzyılalrdır hep böyledir. Ancak talep etmeye başaldıkları zaman çeşitli haklarını kazanmışlardır yani zorla elde etmişlerdir buda güle oynaya olmamıştır tabi.

O işgalciler dediğim gibi eğer yoksul ve daha iyi yaşam şartları için köyünü bırakıp kendileri ve çocukları için daha iyi bir gelecek uğruna devlet arazisini parsellemişlerse ancak bu şartlarda ben onları fırsatçi olarak görmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Law said:

çaresizlik hırsızlığa, haksızlığa mazeret olamaz. kamusal alan olan, devletin yolunu kendi otoparkı benimsemiş değnekçilere her arabanı koyduğunda para vermeyi garipsemiyor musun mesela? yanlış bulmuyor musun bunu? o zamanda düşünüyor musun çaresizlikten işsizlikten yapıyordur, ben savunurum bu adamı diye?

Çaresizlik hırsızlığa haksızlığa mazeret olur. Bu çaresizliği devlet yaratıyorsa ve anaysada düzenlenmiş temel hak ve ilkeleri bana sağlamıyorsa yani devlet üstüne düşen yükümlülükleri yerine getirmiyorsa bu durum hırsızlığa ve haksızlığa mazeret olur, daha doğrusu ortada bir haksızlık ve hırsızlık durumu sözkonusu olmaz.

Kaldı ki yasada bile örnekleri var yani teknik anlamda çaresizliğin, hırsızlık ve haksızlığa mazeret sayılacağı haller. Mesela açlıkdan veya soğuktan zaruret gereği birinin evine zorla girmek veya yiyeceğini çalmak suç değildir, aslında suç olmaıdğı için çalmakda diyemeyiz ancak almak diyebiliriz.

Masum düşünmüyorum dediğim gibi o arazilere yerleşen insanlar ancak ve ancak zorunlulukdan dolayı bu işe kalkışmışsa, daha iyi bir gelecek umudu, çocuklarına fırsat eşitliği sağlamak en açısından ben sonuna kadar destekliyorum.

Tamam yaptıkları hukuk dışı ama hukukda insan yapımı birşey ve her halükarda adil olacak diye birşey kural yok. Bunuda unutmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...