Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

arac kullanmasini

cempostaci

Öne çıkan mesajlar

türkiyede trafik kurallarına en çok uyanlar sürücüler en az uyanlar yayaladır. bikaç trafik kuralı istisna tabi, yaya geçidinin ne olduğunu bilmemek veya emniyet şeridini babasının tapulu arazisi sanmak gibi. bunlar dışında yayalar hiç konuşmasınlar gitsinler trafik çalışsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

türkiyede trafik kurallarına en çok uyanlar sürücüler en az uyanlar yayaladır. bikaç trafik kuralı istisna tabi, yaya geçidinin ne olduğunu bilmemek veya emniyet şeridini babasının tapulu arazisi sanmak gibi. bunlar dışında yayalar hiç konuşmasınlar gitsinler trafik çalışsınlar.

bana yeşil yanarken arabanın sağa dönüşünde üzerime sürmesi üstüne korna çalmasında benim öğreneceğim şeyi söyler misin lütfen?
ne oldu yoksa, haksız ve hatalı iken karşıdan karşıya geçen birisine çarptın ve hala mahkeme salonlarında mı geziyorsun ?
ne bu sinir ? veya taksi yada kartal - pendik arası git gel yapan minibüs şoförüsün
Sosyal ağlarda paylaş

trafik kuralına uymayan sürücü yüzdesi, traifk kuralından habersiz yaya yüzdesinin yanına bile yaklaşamaz.

mahkemelerde falan sürünmüyorum ama hoş anılarım çoktur.

trafiğin 15kmh ile aktığı sokak aralarında ölüm tehlikesi atlatan kadınlardan şikayetçiyim kardeşim. salmasınlar şunları sokağa.
Sosyal ağlarda paylaş

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLİĞİ BAŞVURU KOŞULLARI

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 En az kırk yaşında olmak,
 En az yüksekokul mezunu olmak,
 En az on yıllık sürücü belgesi sahibi olmak,
 Asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralamalı trafik kazasına sebebiyet vermemiş olmak,
 Müracaat tarihinden geriye doğru toplam beş yıl içerisinde, hakkında 100 ceza puanı uygulaması sonucu sürücü belgesinin geri alınmamış olması,
 Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
 Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlara, zimmet, ihtiras, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Dworgian said:

şu yorum çok gereksiz kavurma. net.

adam gayet haklı
neyi hakli ya?
adam trafik ihlallerinin nereye sikayet edilebilecegini bile bilmiyor
sen gelmis hakli diyorsun

eee?

google lamak yerine burada sormak mı haksız olduğu şey?

yoksa bu konuda şikayet etmek mi?

googlemadığı için haksız diyemez en fazla üşengeç ya da bilgisiz dersin.

"haksız" demen için trafik ihlallerini haklı buluyor olman lazım.

bu yaştan sonra dilbilgisi?
Sosyal ağlarda paylaş

tamam öpüşün barışın şimdi de...

nolcak bu yayaların işi?

hadi sürücüler eğitimini alıp uymadılar kurala. arada uyanları çıktı.

yayalar nerde alıyor trafik dersini? daha yeşilin yanmasını bekleyeyn yayaya rastlamadım ben.

yılmaz özdil'den bu konuda yazı bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...