Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ceviz Kabuğu başladı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Hulki Cevizoğlu'nun sunduğu 'Ceviz Kabuğu' başladı
Akit Gazetesinin hedef gösterdiği YRD. DÇ. DR. Orhan Çekiç Gazete sahibiyle karşı karşıya geliyor.
Program konukları

Türker Ertürk
Emekli Tuğamiral

YRD. DÇ. DR. Orhan Çekiç
Maltepe Üniv. Atatürk merkezi md.

Fatih Uğurlu
Akit Gazetesi Sahibi ve yazarı

Muharrem Coşkun
Star Gazetesi siyasi haber editörü
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Saat 22:00 de ki bugünkü macerayı izleyin muhakkak asdasdasd

Bir yanda; Atatürk ile uğruna öldüğü milleti ve milliyetçiliği.. Öte yanda; Atatürkçülüğü düşmanla işbirlikçi, vahiy inkarcısı, diktatör, ırkçı ve katliamcı olarak tanımlayıp “Mustafa Kemal Devrilmelidir” diyenler.

Sözün fazlası canlı yayında, Ceviz Kabuğu’nda.

Ceviz Kabuğu’nun konukları gercekgundem.com Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş, Star Gazetesi Siyasi Haber Editörü Muharrem Coşkun, Aydınlık Gazetesi Yazarı, E.Tuğamiral Türker Ertürk, Sancaktar Dergisi Sahibi ve Yazarı Eyüp Gökhan Özekin ile DEÜ Atatürk Enstitüsü Müdür Prof. Dr. Kemal Arı.

Bu kadar da olmaz demeyin, BU BÜYÜK TARTIŞMAYI sakın kaçırmayın.

Ceviz Kabuğu 30 Mart 2013 Cumartesi saat 22:00’de ULUSAL KANAL’da.

Sosyal ağlarda paylaş

ben izliyorum şu an da...

bayağı ilginç.

2 adet şeriatçı klasik ağlak muhabbeti yaparak başladılar programa..."bize feysbuktan tehdit yağıyor,evimize bu programdan sonra nasıl gideceğiz diye düşünüyoruz" falan diye ağladılar resmen...

karşı tarafta türker ertürk amiral ve düne kadar tgb genel başkanı olan ilker yücel şöyle bir fiske vurur gibi yaptılar...

bakalım ilerleyen saatler neler getirecek...

not: oturaklı bir eposta yazdım,programa gönderdim...bakalım geçmiş yıllarda 4-5 kez olduğu gibi Hulki Cevizoğlu yazdığım mesajı okuyacak mı?
Sosyal ağlarda paylaş

yok...öbür 2 şeriatçıyım diye gezinen dallamanın söyeyecek bir şeyleri olmadığı için demagoji yapıyorlar. türker ertürk beyefendi adam ya, tuzağa düşüyor ama yanında ki İlker alanlardan gelme, alanlardan yetişme. ciğerini bilir bu karşısındakilerin. pabuç bırakmaz onlara. ulan madem atıp tutuyorsunuz mustafa kemal yıkılmalı diye çıkın size adamlar imkan vermiş, hem de sabaha kadar süren bir programda sansürsüz bir biçimde fikrini söyle demişler...adam gibi söyle argümanını. yok, argüman yok ki...argüman dedikleri hakaret,falanca filancaya ne demiş atatürkle ilgili, filanca falancaya ne yapmış, "biz atatürkle ilgili şunu şunu dedik diye bizi tehdit ediyor atatürkçüler-ne kaka adamlar bunlar"gibilerinden saçmalıklar...

çok hafif adamlar...çok.

neyse.izleyelim bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

lan salak adama bakın...dehaşkapece atatürkçü dedi salak?!
sonra dedi ki "atatürkçü yazarlar öldürüldü,marka değerleri yükseltildi,uğur mumcu falan"dedi ve mal durmadı orada "yahu uğur mumcu nasıl tanınmamış yazar"dersin diye ilker yücel,hulki cevizuoğlu sorunca "ya ben okula gidiyordum,öldüğünde öğrendim kim olduğunu" dedi...salak,sorun zaten orada,sen eğer uğur mumcu ile zamanında tanışsan,yazdıklarını adam gibi okusan zaten farklı bir kişi olacaksın...

neyse...adamı çözdüm. klasik birkaç konu ezberletilmiş ve ileri sürülmüş tip. hiçbir konuya hakim değil, her şeyi yüzeysel biliyor. dehaşkapece atatürkçü ne la? ulan dehaşkapeciler şimdi kıçlarıyla gülüyordur bu aptal herife...

edit: ovvvv...adam ne yazmış? araştırma komisyonları kurulsun,akla gelebilecek her şey araştırılsın, zimmet,rüşvet,karanlık ilişkiler dahil mustafa kemalin her şeyi araştırılsın. suçlu bulunursa itibarı alınsın,bu suçlardan suçlu bulunsun.

şimdi bu düşünce özgürlüğü var bu ülkede ama tayyip erdoğan ile ilgili eleştiri yazan yazarlar ya silivride veya işsiz...
Sosyal ağlarda paylaş

şu adam programlarında senelerdir ceviz kabuğunu doldurmayacak konuları işliyo sürekli, ana konu ve başlıklar muazzam haber değeri taşıyormuş gibi duruyor vay bee deniyor, ertesi gün gazetenin birinde alt köşede 3 4 satır yazı, bir zaman sonra bakıyorsunki aynı döngü farklı haber ve başlıklarla haftaya sar tekrar baştan.
neden acaba diye düşündüm hep, çok özür dilerim ama taraflara bunu söylemek zorundayım.

-yetememezliğin ulusal cı kafası
-yetememezliğin cemaat çi kafası

yokmu arkadaş bu işin ortası, merkezinde sorgusuz sualsiz İNSAN olan, insani olan, ötekileşmeyen ötekileştirmeyen..:S
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

lan salak adama bakın...dehaşkapece atatürkçü dedi salak?!
sonra dedi ki "atatürkçü yazarlar öldürüldü,marka değerleri yükseltildi,uğur mumcu falan"dedi ve mal durmadı orada "yahu uğur mumcu nasıl tanınmamış yazar"dersin diye ilker yücel,hulki cevizuoğlu sorunca "ya ben okula gidiyordum,öldüğünde öğrendim kim olduğunu" dedi...salak,sorun zaten orada,sen eğer uğur mumcu ile zamanında tanışsan,yazdıklarını adam gibi okusan zaten farklı bir kişi olacaksın...

neyse...adamı çözdüm. klasik birkaç konu ezberletilmiş ve ileri sürülmüş tip. hiçbir konuya hakim değil, her şeyi yüzeysel biliyor. dehaşkapece atatürkçü ne la? ulan dehaşkapeciler şimdi kıçlarıyla gülüyordur bu aptal herife...

edit: ovvvv...adam ne yazmış? araştırma komisyonları kurulsun,akla gelebilecek her şey araştırılsın, zimmet,rüşvet,karanlık ilişkiler dahil mustafa kemalin her şeyi araştırılsın. suçlu bulunursa itibarı alınsın,bu suçlardan suçlu bulunsun.

şimdi bu düşünce özgürlüğü var bu ülkede ama tayyip erdoğan ile ilgili eleştiri yazan yazarlar ya silivride veya işsiz...

abi ayaklar baş oldu denir ya bunlar ayak bile değil ayakkabının altında ki yapışmış sakız falan bunlar baş oldu işte türkiyede
Sosyal ağlarda paylaş

GreenPeace77 said:

şu adam programlarında senelerdir ceviz kabuğunu doldurmayacak konuları işliyo sürekli, ana konu ve başlıklar muazzam haber değeri taşıyormuş gibi duruyor vay bee deniyor, ertesi gün gazetenin birinde alt köşede 3 4 satır yazı, bir zaman sonra bakıyorsunki aynı döngü farklı haber ve başlıklarla haftaya sar tekrar baştan.
neden acaba diye düşündüm hep, çok özür dilerim ama taraflara bunu söylemek zorundayım.

-yetememezliğin ulusal cı kafası
-yetememezliğin cemaat çi kafası

yokmu arkadaş bu işin ortası, merkezinde sorgusuz sualsiz İNSAN olan, insani olan, ötekileşmeyen ötekileştirmeyen..:S

kulvarında başka örneği olmayan, 20 senedir çizgisinden sapmayan, konuk seçiminde her zaman son derece özenli, insanların bilmediği konuları öğrenmelerini de amaçlayan bir program CEVİZ KABUĞU. Sen beğenmeyebilirsin ama ben beğeniyorum. Ulusalcı ve cemaatçiyi birbirine eş değer kavramlarmış gibi söylemen de benim hoşuma gitmedi.

Sözün özü...CEVİZ KABUĞU izleyicileri zaten programa özel izleyiciler.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce bir ağabeyim çeşitli forumlarda aşağıdaki kısmı paylaşmış.

Dün gece Ulusal Kanal'da ikişerden dört kişi Ceviz Kabuğu programında Hulki Cevizoğlu'na konuk olmuş ve "Kemalizm" çerçevesinde bir tartışma yapılıyordu. Muharrem Coşkun isimli bu sözde gazeteci (!) programın bir yerinde yabancı bir yazarın kitabından bir cümle alarak Atatürk eleştirisi yaparken, kendisi ile H. Cevizoğlu arasında şuna benzer bir diyalog geçti ve M.Coşkun'un yerin dibine girmeyi tercih edeceği anlara şahit olduk:

M.Coşkun: Herkese bu kitabı okumlarını öneririm (Atatürkü eleştiren güya alıntı cümleyi söyledikten sonra)
H. Cevizoğlu: Siz okudunuz mu?
M.Coşkun: Hayır okumadım. (anlık tereddüt ederek)
H.C: Ben okudum. Orada böyle bir cümle yok. Üstelik bu kitap Atatürkçülerin sık sık başvurduğu, O'nu ve kurtuluş savaşını öven bir kitap...
M.C: Ama böyle bir cümle var (kem küm ederek)
H.C: Siz herkes okusun diye bir kitap öneriyorsunuz, kendiniz okumamışsınız, ben okudum ve o kitapta böyle bir ifade yer almadığını söylüüyorum, kesim eminim, nasıl olacak şimdi?
M.C: sansürlenmiş olabilir.
HC: Haydaa. Madem sansürlendi siz nasıl ulaştınız dediğiniz ifadelere.
M.C: İngilizcesinde olabilir (sesi gittikçe düşerek, suçlu bir tonda)
H.C: KEndi kitap çalışmamı yaparken, İngilizcesini de okudum, onda da yok. Üstelik bu kitap Türkçe ve halen satılıyor, her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Böyle bir cümle varsa hadi gösterin.
M.C: Bana şimdi biraz zaman verin göstereyim birazdan

der ve cep telefonuna gömülür, program sonuna kadar da bu konu hiç yaşanmamış gbi davranır ve güya alıntıladığı o cümleyi gösteremez.

İşin acıklı yanı M. Coşkun'un şu an Star gazetesi politika editörü, geçmişte de Vakit gazetesi haber editörü olması. Hangi siyasi görüşten olursa olsun kendilerini böyle çapsızlara emanet edenlere şaşmamak elde değil. Star gazetesinin niye bedava dağıtıldığını, bazı markette kasa önlerine, bina girişlerine çokça neden bırakıldığını politika editörlerini izleyince anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...