Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk-Kürt; hala kardeş miyiz?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

eğer iş 1919-1925 arasını tartışmaya kalırsa,ortalık karışır bu forumda akşam irc de enine boyuna tartışalım burası yeri değil bence:İD

edit:abi ilerlemesine mani oldularsa,ermeni ayaklanmalarında,neden kürt birlikleri kurup,isyanları bastırdılar?

neden kurtuluş savaşı denilen olguda,kürtler de en az türkler kadar bu savaşa destek verdi?

ve kürtlere verilen sözler gerçekten neden tutulmadı ve sebebi neydi?
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Evet. Kendini turk sananlar da gerizekali.

Devlet zaten baris durumunda gecerli ortak ihtiyaclarin giderilmesi icin olmasi gereken bir hizmet kurumu. Sorunu neresinden tutsan elde kaliyor. Vatan millet icin diye sorsaydin bari hehe

Kürt çerkez ermeni amerikalı ingiliz alman çinli arap vs vs sanan herkes gerizekalı o zaman peki sen nesin hiç bişimi??
Sosyal ağlarda paylaş

ExtraJudical said:

Cipetpet said:

Kurtuluş savaşı döneminde tutulmayan sözlerin,yapılmayan düzenlemelerin acısı bugün çıkıyor

Ülkenin ilerlemesine değil ancak isyan çıkartıp başına dert olmuşlar tarih boyunca

Bahsi geçen isyanın gerici bir yönü vardır, ancak temel sebepleri arasında ulus devlet uygulamasının yer aldığı da bir gerçek.

Bir de, azınlığa yönelik sömürü ve katliam uygulamalarının sonuçları ayyuka çıkınca suçu yine azınlığa yüklemek akıl almaz bir fikir acziyetinin göstergesi.
Sosyal ağlarda paylaş

tertip34 said:

Cipetpet said:

İnsanları insan olduğu için değilde kokusundan dolayı yargılıyorsan hiç gaz çıkarmayan bir adamsın demektir ...

Gerçekleri konuş bence , çoğu şehirde varoş mahallelerde oturuyorlar , bdp mitingleri olduğunda toplanırlar biji biji diye etrafa zarar verirler

hakikaten lüks villalar dururken niye özellikle varoş mahallelerde oturuyorlar bu insanlar
Sosyal ağlarda paylaş

türk-kürt alman falan olmasını çokta alakadar degilde.

türkiyede kürtlerin cogu cahil-cogumuzun hoşlanmayacağı insanlar mı? (ki bu aslında bakarsak çoğu türküde içeriyor) kardeşimin malla, cahille, bildiğin düpedüz gerzekle evlenmesini istemem ben. herhangi bir politika veya din konusunda aşırı uçta bulunan biriyle evlenmesinide istemem.

onun dışında türkmüş, kürtmüş, çerkezmiş, aborjinmiş çotka farketmiyor.

bir sir.enis le evlenmesin, bir cetintasla, bir cipetpet le evlenmesin.

benim xyz min z si kürt o yüzden ırkçı olamam diyecek kadar basit argümanlar sunan birileriylede evlenmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

ayican said:

yav said:

Evet. Kendini turk sananlar da gerizekali.

Devlet zaten baris durumunda gecerli ortak ihtiyaclarin giderilmesi icin olmasi gereken bir hizmet kurumu. Sorunu neresinden tutsan elde kaliyor. Vatan millet icin diye sorsaydin bari hehe

Kürt çerkez ermeni amerikalı ingiliz alman çinli arap vs vs sanan herkes gerizekalı o zaman peki sen nesin hiç bişimi??

tam demek istediğim bu değildi biraz yanlış ifade etmişim
arkadaşın yazdığına cevaben dediğim bişey, genel geçer olarak algılanmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

yasa bilgim çok iyi olmasada zannedersem tck da ilk postunun yargılanmasını gerektrebilecek ırkçılık, halk içinde huzursuzluk çıkarma ve ayrımcılık ile ilgili 3-4 madde olması lazım, çetocuk, ondan bahsediyor olmasın sakın bck?

yasa bilgin gerçekten iyi değil soimircik.bana çetocuk diyenlerin alayı cik-cık ulan bundan sonra.beraber mi yaptık lan askerliği ya da boklu bezimi mi değiştirdiniz?!

senin dediğin gibi olsa "Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık" diyen başbakanın da yargılanması lazım ki benim söylediklerim,yazdıklarım yanından bile geçmiyor ırkçılıkla ilgili herhangi bir mevzunun. Anayasaya göre Türkiye Halkı'na Türk Milleti deniyor. Dolayısıyla Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar anayasa suçu işlemiş oluyorlar. Tamam mı sayın cik,cık,cuklar?!
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Soimyr said:

yasa bilgim çok iyi olmasada zannedersem tck da ilk postunun yargılanmasını gerektrebilecek ırkçılık, halk içinde huzursuzluk çıkarma ve ayrımcılık ile ilgili 3-4 madde olması lazım, çetocuk, ondan bahsediyor olmasın sakın bck?

yasa bilgin gerçekten iyi değil soimircik.bana çetocuk diyenlerin alayı cik-cık ulan bundan sonra.beraber mi yaptık lan askerliği ya da boklu bezimi mi değiştirdiniz?!

senin dediğin gibi olsa "Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık" diyen başbakanın da yargılanması lazım ki benim söylediklerim,yazdıklarım yanından bile geçmiyor ırkçılıkla ilgili herhangi bir mevzunun. Anayasaya göre Türkiye Halkı'na Türk Milleti deniyor. Dolayısıyla Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar anayasa suçu işlemiş oluyorlar. Tamam mı sayın cik,cık,cuklar?!

hmm, görüyorum ki bu her zamanki kafası havada idealist olduğun gerçeğini tekrar ortaya vurman konusunda sana yardımcı olmuş.

adı demokrasi olarak geçsede demokratiklikten millerce uzak bir ülkede yaşıyoruz, başbabakan veyahut benzer forsta bir insan değilsen çeto, onlara uygulanmayan yasalar, mesela şuradaki şakirtlerden biri cidden seni şikayet etseler, fazlasıyla uygulanabilir, işin yasal bir konsept olarak dokunulmazlık ile ilgili kısmına hiç girmiyorum.

tabi ne kadar "zeki" olduğunu senelerdir konu dışının içine pisleyerek belli ettiğin için bu ve ,arzu edersen ekleyebileceğim , bu ve bunun gibi bir takım detayları göz ardı etmeni veyahut hiç farketmemiş olmanı zerre kadar şaşırtıcı bulmadığımıda söyleyebilirim ayrıca.

bu arada üst mesajda moniciyiede hitaben, doğru bir noktaya değindiğini söyleyebilirim. yüzlerce sene su ülkede ne kadar azınlık yaşadığı, ne kadar farklı etnik kökenden insan bulunduğu düşünülürse, şuradaki kaç kişi tam olarak %100 türk üm diyebilir, onuda ayrıca tartışabiliriz (burada genetik bir anlamda "türk" lükten bahsettiğimi, "Ne mutlu Türk'üm diyene." de bahsedilen kalben türklük durumunu kastetmediğimi anlayacak kapasiteye sahip olmayan kişiler cevap vermeyeck kadar haysiyet sahibi olurlarsada sevinirim). ki onu geçtim anyaada türk halkı yerine türkiye halkı denmesi birden fazla türkiye azınlığını mutlu edecek, ve bir ihtimal belki gelecek nesillerde şuan kendini "türk" kabul eden insanlardaki başkalarını çekememe özelliğini %1 de dahi olsa azaltacaksa ben varım.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

türk-kürt alman falan olmasını çokta alakadar degilde.

türkiyede kürtlerin cogu cahil-cogumuzun hoşlanmayacağı insanlar mı? (ki bu aslında bakarsak çoğu türküde içeriyor) kardeşimin malla, cahille, bildiğin düpedüz gerzekle evlenmesini istemem ben. herhangi bir politika veya din konusunda aşırı uçta bulunan biriyle evlenmesinide istemem.

onun dışında türkmüş, kürtmüş, çerkezmiş, aborjinmiş çotka farketmiyor.

bir sir.enis le evlenmesin, bir cetintasla, bir cipetpet le evlenmesin.

benim xyz min z si kürt o yüzden ırkçı olamam diyecek kadar basit argümanlar sunan birileriylede evlenmesin.

benimle neden evlenmesin benim ne cahilliğimi gördün ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...