Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dolandırıldık, napmak lazım?

Suark

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

söyledikleri ürünleri göndermiolarmış bi kere ki annem hatırlamıo tam ne sölediklerini zaten dili dönmüo

ya kendi işi için kullanıo bide uyanıktır cin gibidir yani nasıl yer bunu.
netten alışverişe tümden kapadık

kizma abi annene kadin zaten üzgündür olan olmus. parayi kurtamaya bak. ayrica limitli kart felan cikar onla takilsin bitince yine doldur. neyse kiz istemeye giderken anlatacak hikayeniz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kredi kartı bilgilerim çalınmıştı 5.5k patlattılar amerika sitelerinden filan harcanmış ( taksitle almış insaflı adam )
hemen dilekçe yazıyorsun
örnek gönderebilirim hatta.

borç kalıyor sonuçlanana kadar ama ödemeni durduruyorlar.

1ay içinde de sonuçlanmıştı borç tamamen kalkmıştı benden

not: internet üzerinden olunca genelde iade alıyormuşsun
Sosyal ağlarda paylaş

steam e yaptıgım ödeme vardı. ödeme hem ekstre de hem açık otorizasyonda görününce çift çekim sanıp chargeback yapmıştım. direk geldi para geri. ha burada saftaroz sistemin ekstreye yansıyan tutarı niye otorizasyonda da gösterip beni yanılttığı ayrı dava.

tl;dr

sonuç; chargeback işleminden 1 gün sonra param geri gelmişti.

saçma sonuç; aslında 1 ödeme oldugu ve ben onu chargeback yapmış oldugum için steam kredi kartımı çaldırdım zannedip, benim account u da dolandırıcının hesabı sanıp bloke etti fln.

kıssadan hisse; chargeback kolay, yanlış yapılan chargeback problem esas =)

Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

onu bılmıorm bende telefondan yardımcı olmaya calısıorm.
mal daha cıkmamıstır evet adamlar ıade etmeys vs dıolar ama işte bakalım.
dilekçeyi yazalım

Abi dilekceyi beklemeden once arayacaksin bankayi, dolandirildigini soyliceksin, karti kapatalim o zaman diyecekler, kapattiracaksin, sikayetini de bildireceksin. Sonra senden bi numaraya dilekce gondermeni isticekler.

Dilekceyi beklemeden bankayi arayip bildirmenin faydasi su; islem muhasebelesmemisse banka direkt tutar o parayi. Ek olarak zaten aninda yapilmiyor bu odemeler, haliyle dilekce incelenene kadar vakit kaybetme.

Dilekceyi de her sekilde yazman gerek o ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

steam e yaptıgım ödeme vardı. ödeme hem ekstre de hem açık otorizasyonda görününce çift çekim sanıp chargeback yapmıştım. direk geldi para geri. ha burada saftaroz sistemin ekstreye yansıyan tutarı niye otorizasyonda da gösterip beni yanılttığı ayrı dava.

tl;dr

sonuç; chargeback işleminden 1 gün sonra param geri gelmişti.

saçma sonuç; aslında 1 ödeme oldugu ve ben onu chargeback yapmış oldugum için steam kredi kartımı çaldırdım zannedip, benim account u da dolandırıcının hesabı sanıp bloke etti fln.

kıssadan hisse; chargeback kolay, yanlış yapılan chargeback problem esas =)

Steam çok katı ve hiç acımıyor banlar geçer yani, o yüzden durumu son ana kadar gözleyip öyle hareket etmek lazım, zaten arkalarında Dağ! gibi Gabe abi var kimsenin parası kalmamış bizimmi kalacak sdf
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman kargo geri teslim alınana kadar chargeback işlemi askıda kalır(nerden baksan 45 gün sürer) sen ilk taksidi ödemek zorunda kalabilirsin haberin olsun. Başıma geldi hem de yurtdışı işlemiydi ilk taksidi ödedim(1500 Euro) parayı da geri ödemek yerine limiti arttırdı sevgili Garanti Bankası...
Sosyal ağlarda paylaş

Hahaha, abiii bu konun üstüne evden çıkarken, peder bi kutu teslim almış. Off "baba bu ne" dedim, cevabı "Yok işte fenerbahçe derneği ıvır zıvır". aynısını pedere kitlemişler... gözucu ile baktım, en ucuz çin malı eşyaları doldurmuşlar.şimdi bunları beğenmedik diyip bir hafta içinde iade edebiliyoruz di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:

Hahaha, abiii bu konun üstüne evden çıkarken, peder bi kutu teslim almış. Off "baba bu ne" dedim, cevabı "Yok işte fenerbahçe derneği ıvır zıvır". aynısını pedere kitlemişler... gözucu ile baktım, en ucuz çin malı eşyaları doldurmuşlar.şimdi bunları beğenmedik diyip bir hafta içinde iade edebiliyoruz di mi?

evet =)
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:

Sen kandırılmış olmayayasın , utancından babanın üstüne felan yıkmalar , açıkca söyleyebilirdin (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Abi kargo gelmeyecek ki. Yani en azından dolandırıcılık olayında böyle :)

Serhan eğer kargo göndermiyorsa zaten dolandırıcı değil onlar çünkü kimseyi dolandıramazlar.

Dolandırıcı dediğin adam 900 tl ye telefon satar boş kargo gönderir sen imzayı atarsın kargocu gider içerde argoyu açarsın bi bakarsın boş.

Koşarsın bankaya chargeback yapmaya banka firmadan kargo bilgisini ister oda verir sen hiç birşey geri alamazsın.

Dolandırıcılık budur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...