Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Thunder

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Tank savaşları yine, oynayan varsa bir yardım etsin, daha çok başında olduğumdan kompleks değil sorularım zaten.

Kesin bir şeyi yanlış yapıyorum ben, henüz BR 1.0'lı tanklarla oynuyorum, o yüzden rakipler de benden oluyo, tankları da spade'ledim ama adamı point blank'ten vuruyorum, 10 atışta iniyor, 500 metreden beni takır takır indiriyorlar.

Neyi yanlış yapıyorum, anlayamıyorum. Ön zırhtan falan da vurmuyorum, bayağı flankleyip track'tir, tam arkasıdır, sürücü kısmıdır deniyorum. Herifin barrel'dan sokacağım artık mermiyi, hala bana mısın demiyor.

Mermilerdeki farklılıklar nedir? Artillery Strike'lar neye göre geliyor? Bazı hayvan oğlu hayvanlar nasıl 12 kill alıyor? Sorular sorular.
Sosyal ağlarda paylaş

HE kullanıyorsan kullanma, aynı hatayı ben de yapmıştım. AP kullan KV2 falan kullanmıyorsan

amerikan tankı kullanıyorsan da 10 atışta öldürmen normal çünkü iyi delebilmelerine rağmen mermileri küçüklüğünden dolayı tankın içerisinde düzgün patlamıyor, çok az şeyi öldürüyor. düşmanın zayıf noktalarını bilmen lazım. sadece yandan ateş etmek yetmez, direk içindeki mürettebata, cephaneye, yakıt depolarına falan nişan alman lazım

HE mermiler (sarı) ağır patlayıcı içerikli, fazla delmiyor. etkili olması için ağır silah olması lazım (rus 122 mm - 152 mm'likleri)

APHE delip içeride patlar, en çok kullanacağın mermi budur

APCR delip geçer, delmesi en yüksek mermidir ama içeride çoğu zaman patlamadığı için fazla hasar yapmaz, ağır zırhlı tanklara karşı kullanılır

HEAT mermiler HE gibidir ama patlamayı zırha temas ettiği noktaya toplayarak zırhı deler

artillery strike ise modifikasyonlardan geliyor ama sadece medium tank, AAA ve light tank kullanabiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Mermi mevzusu iyi olmuş, teşekkür ederim.

Artillery konusunun modifikasyon olduğunun farkındayım da, oyun sırasında neye göre, ne sıklıkla geliyor, onu merak etmiştim aslında.

Rus tanklarını kullanıyorum şu anda, dediğim gibi, daha çok başlarındayım, 2.0'ları yeni kullanmaya başladım.

Uçak savaşında her şey yerine oturdu, kimin hangi uçağı hangi konuda güçlü biliyorum da, tanklar konusunda 0'ım oyun içi özellikler bâbında. Karakteristik özellikleri nasıldır Alman/Amerikan/Rus tanklarının? Tarihi olarak biliyorum da, oyun mekanizması farklı olduğundan ona pek güvenmek istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

almanların topları daha uzun menzilli ama rusların zırhları daha eğimli (daha etkili) ve kısa mesafede ateş gücü daha büyük

amerika tanklarını pek oynamadım ama sanıyorum onlarda da hareketli olmak ve düşmanın beklemediği yerden saldırmak daha önemli, çünkü fazla zırhları yok; ama hareket ederken daha iyi ateş ediyorlar (shermanlarda top sabitleme sistemi var, hareket ederken rahat nişan alıyorsun)
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

m3 lee'de + 75mm'yi, O 37mm'yi gösteriyor di mi? bunları ayrı ayrı ateşlemenin bir yolu var mı? veya ikisinin de aynı noktaya nişan almasını sağlamanın.

m3 lee'de 75'liğin ateş açısı çok dar, onun durduğu tarafa rahat nişan alırsın ama öbürü yanına doğru vuramaz. nişangahı hatırlamıyorum da daha sık ateş eden 37'lik işte. tankı hafif 75'liğin olduğu taraf öne bakacak şekilde açılarsan daha iyi vurur.

tam wh40k kafası tank ama, orasından burasından toplar ama hiçbiri işe yaramıyor, siluet zaten nişan tahtası gibi devasa. kim tasarlamış ciddi ciddi oturup konuşmak lazım millet t34 tasarlarken nasıl öyle abuk sabuk bir tasarım yapmışlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...