Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tecavüzcülere neden katı yasalar uygulanmıyor , kazığa oturtma , işkence vs.

Biliminsani

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

nienna said:

ayrıca şu "kadın sevmedi diye iftira attı" türkiye'de öne sürülebilecek en son argüman yani. "karşı koymadı" denen bir ülke.

abzürd miktarlarda cocuğuma taciz etti, bana tecavüz etti vakası yasanıyo türkiyede. ben kendi cevremde 3 tane biliyorum, vardı bi yerlerde istatistikleri.

iftira olduğu ortaya bile cıska, mahkeme adamı temize bile cıkarsa, o kadar sertki bu kondua polis ve hukuk o 2-3 sene boyunca o adam sürünüyo tükeniyo, genelde mahkeme bitmeden önce tarafların kendi aralarında anlasmasıyla(para mal mülk) sonra kadının ve cocuğunun ifade değiştirmesiyle bitiyo.

baya standart bi dolandırıclık yolu günümüzde.

Yoldan geçen adama iftira atamaz , güvenmedğin insanla ilişki yaşarsan seni hapise bile attırır , arada iftiralar yaşanıyor diye tecavüzcüler yargılanmasın istersen
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

NoTwisT said:

Flassh said:

sene 2013 idamın yada suclulara iskence yapmanın sucu engelliceğini sananların olması çok komik lan

Sene 2013, hala en ufak bi arastirma yapmadan idam cezasinin sucu azaltmayacagini dusunenlerde var. O daha komik lan

http://www.johansens.us/sane/law/capdeter.htm
Tembellere link. Yapin kendi arastirmanizi gorun kendiniz, zibilyon tane istatistik, arastirma vs var. Ha dersen ki olayin insancil yani var ondan katilmiyorum idama falan, onu anlarim. Ama idam cezasinin caydiricigi oldugu bir gercek.

http://i0.wp.com/theultralinx.com/wp-content/uploads/2013/01/Internet-Explorer-vs-Murder-Rates.jpg?resize=620%2C348

Eh yani boyle argumanla gelirsen bende sigara kansere yol acmiyor diyip kanser vakalari-steamdaki indirimli oyun sayisi graphi koyayim ozaman sigara kansere yol acar diyenlerin tezini curutmek icin.

Adam tek ornekle istatistik kavramini sildi atti. Adam yerine koyup tartisinda hata lol
Sosyal ağlarda paylaş

nerde yargılanmasın demişim yanlıslıklamı öle bişey yazdım fark etmeden? mümkündür cok typo yapıyorum.

güvendiğin müdevdiğin konusu değil, standart dolandırıclık, flirt et, az bucuk sevgili gibi ol cocuğunu tanıstır, bi gün evidne kal sonra tehdit et, iplemezse polise ihbar et, sonra adam ici boş iftira yüzüden ugrassın dursun. o kadar sık olan durumlarki bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

NoTwisT said:

Eh yani boyle argumanla gelirsen bende sigara kansere yol acmiyor diyip kanser vakalari-steamdaki indirimli oyun sayisi graphi koyayim ozaman sigara kansere yol acar diyenlerin tezini curutmek icin.

Adam tek ornekle istatistik kavramini sildi atti. Adam yerine koyup tartisinda hata lol

verdiğin linkin sonuc cümlesini quoteluyorum.

said:
The obvious conclusion from looking at the statistics, without any fancy "analysis" or "factoring out of other factors", is that capital punishment does deter murder.

suc oranın düşmesinin binlerce faktörü varken, "diğer faktörleri hesaba katmak" gibi afilli mevzulara girmezsek görüldüğü gibi idam sucu önlüyor, demiş. daha ne desin?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere insan haklarına aykırı herhangi bir cezayı en baştan reddediyorum. Hangi suç olursa olsun bu fikirdeyim.

Onun dışında haddinden ağır cezalar uygulanamaz. Misal kırmızı ışıkta geçmenin cezası ölüm olsa bir kişi bile idam edilmez.

Aynı şekilde, cezaları toplumdan bağımsız düşünemeyiz. Yayaların yeşil yanmadan geçmesinin cezası artırıldı mesela ama bundan ceza yazılan kimseyi göremezsiniz.

Cinsel anlamda baskıcı bir toplum yapımız var, bir kız kendi rızasıyla birlikte olsa bile bunu sonradan itiraf edemeyebilir, ben istemeden yaptı diyebilir. Hoppala haydi kazığa oturtalım, aklınız alıyor mu? Sonuç nolur, ceza uygulanamaz. Bu defa gerçekten tecavüz edenler dahi, aynı bahaneyle kurtulabilir.

Tecavüz o kadar basit bir olay değil, her zaman bir sapığın tanımadığı biriyle zorla ilişkiye girmesi değildir.

Bazen eski sevgilidir tecavüz edilen, bazen 20 yıllık arkadaş, bazen barda kesiştiğin ama yatağa girince cayan biridir. Bazen kocasıyla ilişkiye girmek istemeyen bir eştir tecavüze uğrayan. Bunların hepsi cezaya tabi tutulmalıdır ama ölüm? komik olmayın lütfen.

Biriyle yattınız, sonradan pişman oldunuz ya da intikam almak istediniz diyelim. Bana tecavüz etti diye suçluyorsunuz ya da gerçekten tecavüze uğradınız. Bunun cezası ölüm olursa, kimse kalkıp da %100 deliller olmadan davayı kabul etmez, birçok tecavüz arada kaynar.
Sosyal ağlarda paylaş

kadın hakları savunucularını terörist diye idam edersen idamı coşturursun, cinsiyetçiliği mezhepçiliği köklerken idamı bir faşizm aracı olarak kullanıyorsan yani suç oranı coşar, ama sen tecavüz, kasıtlı adam öldürme gibi durumlara bu cezayı veriyorsan suç oranını gayet düşürürsün

habire tecavüzün nedenlerinden bahsedilmiş, "tecavüz edersem öldürülebilirim, hadım edilebilirim" gibi bir korku olmaması, "zaten %95 şikayetçi bile olamaz" "şikayetçi olsa da büyük ihtimal ceza almam" , "davalar zaten çok uzun sürüyor, çoğu kadın davanın yıpratmasından dolayı ifadesini dahi değiştirip davadan vageçiyor ""alırsam da 1-2 sene, iyi hal falan kurtarırım, belki af çıkar bırakırlar" gibi rahatlığa sahip olmasından kimse bahsetmemiş, bugün aciliyeti olan %99 vakada olan durum budur, yoksa kimse eğitim sistemi buna uygun planlansın vs gibi şeyleri kenara atmıyor

bir de tartışma iyice saçmasapan bir eksene girdi, kimse ortada en ufak kanıt yokken bir lafa adam öldürülsün demiyor, ama 2 çocuğunun önünde kadına tecavüz edilmiş mi? 2 yıl sonraya "ruh hali bozulmuş mu anlaşılsın" saftatasıyla dava günü atayıp tecavüze uğrayan kadına davayı alabildiğine uzatıp, adli tıpta aşağılatıp, medyayı kullanıp işkence edeceğine o adamı hadım edeceksin/asacaksın vs kadın ne istiyorsa ki kadın adamın sadece suçunun mevcut yasalara uygun cezalandırılmasını istiyor, adamsa mahkemede sırıtıyor

tablo buyken adam diyor ki, "bana tecavüz ettin der şantaj yaparlar adama parasını alırlar" bu komik argümanlar daha karşıdakinin ne dediğini anlamayıp kafada üretilen alakasız argümanlara cevap yetiştirmeye çalışırken ortaya çıkıyor.

ek: medya saptırmasıyla ve sansürüyle tecavüz suçlusunun yerilmekten ziyade övüldüğü(İSVEÇLİ KIZIN TÜRK ERKEĞİYLE İMTİHANI) (BIÇAK ZORUYLA SEVİŞTİ ÜSTÜNE KAHVE YAPTIRIP İÇTİ SONRA ÇEKTİ GİTTİ), olayın pek duyulmadığı gibi faktörleri de eklemek gerek
Sosyal ağlarda paylaş

karman çorman yazılarını okumakta zorlanıyorum. başka bir topicte sağlık hakkı diyorsun( eyvallah ama bu hak uluslarası hukukta kabul edilmiş bir hak değil), burada gelmiş en temel insan hakkına aykırı bir uygulamayı savunuyorsun. Bence senin kafan karışmış.
Adalet keskin bir bıçak gibi işlemez, suçlu ve suçsuz siyahla beyaz değildir. Her insanın topluma yeniden kazandırılma ihtimali vardır.

Ama bunları geçelim pratikte ağır cezalar suç oranını düşürmez.
Yukarda biri araştırdım diye sarı çizmeli mehmet ağa'nın sitesine link vermiş. Tabi araştırma öyle yapılmaz, ben araştırma yapmadım bu konuda. Ancak ABD'de ölüm cezası uygulamayan eyaletlerde cinayet oranının ortalamadan daha düşük olduğunu okumuştum.
Kendim de gözlem yapabiliyorum, Norveç'e bakıyorum ömür boyu hapis cezası bile yok ama suç oranı düşük. Bir de dönüp bakıyorum ABD'ye Çin'e. Derseniz ki ama orda o yüzden mi düşük. E ben de onu diyorum, ölüm cezasıyla suç oranının alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

hayır kolektifinsan bi soluklanıp dursa düşünse, tecevüzcünün sucunu kadına bırakmak demenin, bütün tecavüze ugramıs kadınların korkunc ölüm tehditlerine tutulup tecavüzcülerini serbest bırakıcakları anlamına geldiğini fark eder.

tecavüze uğramış kadınlar korkunç ölüm tehditlerine zaten tutuluyor mahkemeye gidersen şu olur vs diye, hatta direk tecavüze uğradı diye öldürülüyor, çoğu bu yüzden öğrenilmesini bile engellemeye çalışıyor, ömür boyu saklıyor

ve tecavüze uğrarken zaten bıçak silah vsyle ölümle tehdit ediliyor

eğer ki sen böyle "insan hakkı vs" diye acırsan adam sonuna kadar gider, bi daha tecavüz eder bi daha tecavüz eder, kafa yapısı bu çünkü, şiddetle cezalandırılmayı görecek ki duracak, bugün durum budur

eğer sen böyle "kadınlar öldürülür" vs diye korkar geri çekilirsen adamlar "ehe mehe bi şey olacağı yok" diye mahkemelerde aynen böyle sırıtır, sonra bir tecavüz daha bir tane daha...
Sosyal ağlarda paylaş

hee karısını dövdüğü için, komsulardan şikayet geldi diye koca kadını dahda dövüyo hastanelik ediyo, karısı yüzünden hapse düştüyse kadın en iyi ihtimal sakat kalıyo. yargı hakkını kadına vericez böylece bi ordan bi burdan asar astırırız artık, kenan usta misali.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan said:

@xieon
yanlış gelmişsin

http://forum.paticik.com/read.php?13,6732516,6733946#msg-6733946

said:
DHKP-C Alevi kökenli bir terör örgütüdür.

kurtlere iyi demiyoruz, cunku yakan yikan insan olduren bir orgutu temsilci kabul etmisler. D

gibi tezlerini derinleştir sen

kıyamam konuyu mu değiştiriyorsun çakma solcu? Abilerinizin sizlere zorla okutturduğu 2-3 kitaptan kafanızı kaldırın da gerçek dünyayla tanışın.

Hukuk kavramı hakkında bir zerre bildiğin yok. Hukukun uygulanmasında ve getirisi hakkında da bir halt bildiğin yok.

Bir şey bilsen zaten Eldar'ın dediklerine cevap verirdin ama ne gezer baktın kuyruk sıkıştı stalkerlık yapıp konuyu değiştir. O konu ayrı bu konu ayrı butthurtın varsa ayrıca konuşalım ya da silahlı eylem yapın.

Asıl mevzuya gelecek olursak. Her bir şeyi adam öldürerek çözeceğini sanan zavallılara acıyorum idamın hiç bir suçu azaltmadığı tüm dünyada görülürken gelip ağlıyorsunuz.

Tecavüz iğrenç ve aşağılık bir suçtur fakat idam vermek bir şeyi değiştirmez. Tecavüzcüyü öldürmek ne olanları geri alır ne de psikolojisi bozulan kadının psikolojisini düzeltir.

İdam dediğimiz şey toplumun mastürbasyonudur.

Bir şeye tepki verecekseniz yozlamış yargı sistemine tepki verin boş boş teoriler üretmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

karman çorman yazılarını okumakta zorlanıyorum. başka bir topicte sağlık hakkı diyorsun( eyvallah ama bu hak uluslarası hukukta kabul edilmiş bir hak değil), burada gelmiş en temel insan hakkına aykırı bir uygulamayı savunuyorsun. Bence senin kafan karışmış.
Adalet keskin bir bıçak gibi işlemez, suçlu ve suçsuz siyahla beyaz değildir. Her insanın topluma yeniden kazandırılma ihtimali vardır.

Ama bunları geçelim pratikte ağır cezalar suç oranını düşürmez.
Yukarda biri araştırdım diye sarı çizmeli mehmet ağa'nın sitesine link vermiş. Tabi araştırma öyle yapılmaz, ben araştırma yapmadım bu konuda. Ancak ABD'de ölüm cezası uygulamayan eyaletlerde cinayet oranının ortalamadan daha düşük olduğunu okumuştum.
Kendim de gözlem yapabiliyorum, Norveç'e bakıyorum ömür boyu hapis cezası bile yok ama suç oranı düşük. Bir de dönüp bakıyorum ABD'ye Çin'e. Derseniz ki ama orda o yüzden mi düşük. E ben de onu diyorum, ölüm cezasıyla suç oranının alakası yok.

ben insan hakları diye bir şeyden bahsetmiyorum dikkatini çekerse ve ben mevcut gerçeklerden bahsediyorum, adam 3 kadına tecavüz ediyor devlet adamı güldürüp salıp kadına işkence ediyor diyorum sen diyorsun ki "fakat tecavüzcünün hakkı" , geç lütfen

burası Norveç değil Türkiye

http://www.usak.org.tr/ryazdir.asp?id=143

Norveçte de durum türkiyeden iyi olsa da çok parlak değil zaten ve norveçte idam cezasının olmayışı değil devletin sistematik olarak tecavüzü teşvik etmeyişi suç oranını belli miktar düşüren bir faktör

bununla beraber isveç gibi bir ülkede bile 7 kadından biri cinsel şiddete maruz kalmış
Sosyal ağlarda paylaş

burası türkiye, gerekirse insan haklarını korumak için insan hakları ciğnenir! sstemati bir sekilde, yargı ve yasama üzerinden kadına şiddeti arttıran hükümetle mucadele etmek için, yargı ve yasamanın eli güclendirilir, insan haklarını ciğnemesine izin verilir!

BURASI TURKIYE LAMI CİMİ YOK!
Sosyal ağlarda paylaş

İdam etmiyoruz, işkence etmiyoruz, hapse atınca da suçlu dalga geçiyor, umursamıyor bile. nasıl olsa beleşe yemeğini yiyor, yatacak yeri oluyor, belki dışarıda olduğundan daha fazla konforu elde ediyor. kışın periyodik olarak içeri girmeye çalışan evsizler çok. geçen tecavüz haberi okudum, 3 yaşındaki bebeğinin önünde kadına tecavüz etmiş, sonra da duruşmalara götürülürken "çok sıkıldım bu git gellerden ne ceza verecekseniz verin niaha" tarzı yorum yapıyordu. hapiste çözüm değil. kimi zaman ceza yerine ödül olmasını geçtim müebbet verseler neyse, elbet tekrar toplum içine çıkıyorlar ve suçlarını tekrarlıyorlar. o zaman ne yapalım. Sevdiklerimizi nasıl koruycaz, meşru müdafaa olayı bile çok sınırlı. Kendini korumaya çalışırken karşındakini öldürürsen GG.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın hakları için insan haklarına paydos! Bir dakika ya, kadınlar da insandı. Tecavüzcü de senin benim kadar insandır. Cezasını da çekmelidir. Ama hakettiği cezasını.

Bu işin bir yönü, diğer yönü ise biliyorum tahayyül etmeni< zor ama cezaları ağırlaştırınca suç azalmıyor. Anlamayanlar için şöyle anlatıcam, futbolda faulün cezası kırmızı kart olsaydı fauller azalmazdı, hakem düdüğünü çalamazdı sadece.

Nerede suçu engellemek için cezalar ağırlaşıyorsa bilin ki orada cezalar uygulanmıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya bakış açınız en başından yanlış.

Ortadaki sorun hukuk değil, hukukun yanlış uygulanması. En basitinden tahrik indirimi gibi saçmalıklar. Bunları uygulayanlar hakimler, bunu yasaya koyanlar milletvekilleri, kadını korumayan gerekli önemleri almayanlar polisler.

Kısacası bunun sorumlusu toplum yani hepimiziz. Ataerkil yapıya karşı çıkmadığımız gibi bu yapıyı güçlendiriyoruz. Sistemi bozuyoruz daha sonra da tamir etmek yerine ne uğraşacaz idam edelim kurtulalım, diyip geçiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...