Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

500.000.000 $ parası olan insan neden daha çok kazanmak ister

tertip34

Öne çıkan mesajlar

benim değil de ortağımın 1 milyonu var. ama dün benimle proje başında gece 12 1 lere kadar çalıştı. önemli olan ne kadar paran olduğu, ne kadar güçlü olduğun değildir. kendini nasıl hissetttiğin ve nasıl hissetmek istediğin ile ilgili herşey. para bugün var, yarın yok olabilir. esas güç bilgidir.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

benim değil de ortağımın 1 milyonu var. ama dün benimle proje başında gece 12 1 lere kadar çalıştı. önemli olan ne kadar paran olduğu, ne kadar güçlü olduğun değildir. kendini nasıl hissetttiğin ve nasıl hissetmek istediğin ile ilgili herşey. para bugün var, yarın yok olabilir. esas güç bilgidir.

peki acaba arkadaşının 1m değil 500m tutarında serveti olsa, yine gece seninle oturup çalışır mıydı?

1m benim için büyük para ama iş dünyasında çerez misali zira.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

chrome said:

peki acaba arkadaşının 1m değil 500m tutarında serveti olsa, yine gece seninle oturup çalışır mıydı?

1m benim için büyük para ama iş dünyasında çerez misali zira.

500m olsa tabi ki de benimle oturup çalışmazdı. ama başka platformlarda başka kişilerle başka şekillerde mutlaka oturuyor ve çalışıyor olurdu. bu para ile ilgili değil insanın yapısı ile ilgili birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

xwhiplashx said:

Belli bir saatten sonra para degil. Insanlar ve cevre icin duyarlilik hisleridir bunlar.

acaba "daha fazla birşeye sahip olamam. insanlık adına uğraşayım" dedirtecek min limit nedir? (bkz: gates)

Bişey diyeyim mi oda bir eğlence aslında. İçindeki yardım açlığı falan değil. Para çoğalınca yapabileceğin şeyler artmıyor aslında azalıyor çünkü herşeyi yapmış oluyorsun.

Kendine yeni eğlenceler arıyorsun. Ben mesela şuan maslak sanayiiden bir dükkan bakıyorum. İstediğim gibi bulabilirsem içini 0 dan döleyim ünlü modifiye markalarının (bkz: HKS, Akropavic, Tubi, vs) ürünlerini yığmayı düşünüyorum. Nerden baksan 500.000 tl lik bir para harcama bu ürünleri satarsan tabii para kazanırsın ama sadece eğlence için istiyorum.

Bill gates'in olayıda o, yapacak hiç bişey bulamıyor adam kendini yardıma ihtiyacı olanlara adadı buda yine sabahtan akşama kadar bişeylerle uğraşması demek alanı dışında.

Ben bilgisayar mühendisiyim ama alanımın dışında eğlenir oldum şuan. Tamamen olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Dworgian said:

bunun için minimum limit ne işte income olarak. ne kadar kazandıktan sonra bunu der insan

Öyle bi limit yok parayı harcayacağı yer bulamadığı zaman. Baktıki sürekli birikiyor harcayamıyor istediği herşeyi yapmış çünkü. İşte o an bu an der:)

Abi belli bir zamandan sonra kisisel ve bireysel vizyon calismalari olur. Onun yaninda hayir islerine girilir vs. bunun icin bir min limit yoktur. Hayir isleri ne olursa olsun insanin kendi kalbinden gelen bir seydir. Kentsel calisma ve organizasyonlar ise tabii ki parayla ilgili bir mevzudur. Mesela Antalya'da ki yeni universite.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şu var , ben 500m dolarım olacagına X milyon dolar gelirim olsun isterim eğer o iki seçeneğim olsa . Para bir şekilde biter (tamam 500m 800 kuşak yetebilir) fakat bir yerden sonra paranın değer kaybetmesiydi gelir olmadan harcamaydı falan derken bir bakmışsın biter , ben bittiğini görmem ama o parayı alıp yatırıp daha çok para haline getirmezsen torununun torunu çok küfür eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

500.000milyonu olan 100.000-200.000 kişiyi besliyordur o yüzden bir anda yeter la kapattım diyemiyor da olabilir.

aynen dedigin gibi o kadar parayı kazanmak için iş kolları vardır. bu para yeter tükkanı kapatıyom mu desın adam sonuçta. e o kadar kazandığı parayı yese de bitiremez ille parayı da bi iş koluna yatırmak zorunda kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...