Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Halter milli takımının tamamında doping

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Bütün gün medikal veritabanlarında makale karıştıra karıştıra literatüre aşinalığı artıyor insanın. :)

Yine sonuçta bildiklerimiz devede kulak. Muhabbetim olan 2 tane müsabık ve bilinçli abimiz var (saygılar) Adamlar anlatıyorlar bazen yaptıklarını şoke oluyorum. Acayip ekstrem işler yapıyorlar bizim yaptığımız onların yanında anaokulu çocuğunun yaptığı patates baskı gibi kalıyor.

Ama yine de müsabık olanların da çoğu bu işi resmen beyinsizce yapıyor. Yaptıkları şey temel olarak sağlığı hiçe sayıp her türlü anabolizanı 20-25 senelik yöntemlerle bünyeye almak. "Diyette karb mı kesicez? ahahah" diyen adam gördüm. Yarışmaya hazırlanıyordu... Bunun gibi çok var. Zaten hangi salona gitsen kesin bi tane ya yarışmacı ya şampiyon hoca vardır. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan diğer abileri, hocaları tenzih ediyorum tabi ki. Ama çoğunluk bu işi bilinçsizce, bilgisizce yapıyor ve elde ettikleri kaslı vücudu da "hocalık" yapmak için kullanıyorlar. Sonucunda da 25 yıllık dandik bilgilerle natürel vücut geliştirme yapıp sonucunda hüsran ile yüzleşen bir sürü kişi.

Bu konunun bilincinde olmak önemli. Performans ve kas artışı sağlayan maddeler her zaman olacak. Bunları kim kullanıyor nasıl kullanıyor sonuçları neler bunları bilmek önemli. Split programlar kürlü adama yararken, fullbody program natürele daha çok yarıyor. Kürlü adam günde 6-7 öğün yerken natürel adam günde 3-4 öğün ile daha iyi gelişebiliyor. Bunlara kafa yormak gerek. Arada gözlemlemek gerek. Sadece kaslı olduğu için birisinin tavsiyesini dinlemek en büyük hata. O kasları nasıl elde ettiğini bilmiyorsunuz çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiyesinin dinlenmeye değer olması açısından öncelikli şart adamın kaslı olmasıdır. İnternetten makale okumakla tecrübe etmek bir değildir. Kas; yeterli tecrübesi olduğunu açıkça gösterir, bu işe genetik yatkılığı olduğunu ve steroidlerde dahil bu sporla ilgili bilinmesi gereken her şeye fazlasıyla sahip olduğunu gösterir.
Sosyal ağlarda paylaş

Estetik için yapılan çalışma kimse kusura bakmasın kompleksli adamın yolu. Hani atletik performans güç falan demiyorum direk dikkat çekme adına bu işi yapan adamlar var. Tr de bunlar genelde salon hocası oluyor işte zamanında 1-2 yarışmaya girmiş zaten full steroid kullanmış ki genelde kısa boylu oluyor bunlar. Beslenmeye dair bilgileri çok az + olimpik halterden anlamaz etmezler.
Zamanında bunları denemiş yanlış olduğunu anlayıp da bırakmış adamlar da var. Onlar da kimseye önermiyor kendi hallerinde takılıyorlar.

Tavsiyesini dinleme anlamında kası olan adam doğru yapmıştır tanımı her ne kadar doğru olsa da tam da doğru değil çünkü mesela birisi bu işe meraklıdır öğreniyordur kendi yavaş yavaş seneler boyunca doğal kas inşa etmiş olabilir deneme yanılma yoluyla kimseyi dinlemeden. Birisi de iyi bir hocaya sahip şanslı bir adamdır ve etliye sütlüye karışmaz direk hocası ne derse onu yapar dolayısıyla her salondaki hocanın önerdiği gibi sarkoplazmik hipertrofi çalışır ve kaslı gözükür fakat her kaslı gözüken de cidden güçlü veya görüntüsünün olması gerektirdiği kuvvette değildir maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

troglodyte said:

Tavsiyesinin dinlenmeye değer olması açısından öncelikli şart adamın kaslı olmasıdır. İnternetten makale okumakla tecrübe etmek bir değildir. Kas; yeterli tecrübesi olduğunu açıkça gösterir, bu işe genetik yatkılığı olduğunu ve steroidlerde dahil bu sporla ilgili bilinmesi gereken her şeye fazlasıyla sahip olduğunu gösterir.

Ironi yaptin degil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

estetik için yapan kompleksli ne demek ? ben estetik için yapıyorum. kuvvet+güç arttırılabilen fakat esasında genetiğe anatomiye bağlı şeyler. ben benchte 100kg kaldırırım bilek güreşinde 40kg adama yenilebilirim.

her zaman şöyle anlatırım body building: güç+performans+estetik
hepsini belli oranda arttırıyo. power lifting yaparsan güce odaklanırsın, functional training yaparsan performans

ayrıca her kaslı bilicek diye bişey yok. sadece bildiğini varsayabilirsin. benden kaslı basketçi veya hentbolcu benden iyi mi biliyo bu sporu? nasıl kaslandığına bağlı. ben adamın hangi sporla kaslandığnı anlayabiliyorum mesala. siz de anlıyosanız ona göre bilgisine güvenebilirsiniz adamın

spor hocası örneğini iyi vermiş arkadaş. biz çok yeto biyerde başlamıştık. 1 senemiz gitti orda. adam gibi bilen biri olsaydı daha farklı yerlerdeydim ben şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

ben halihazırda yapmıyorum ama yapsam o bayrak duruşunu yapmak için yapardım. bir de pilyometrik mi ne öyle bir idman türü var. patlayıcılık idmanı. o çok iyi diyorlar. örümcek gibi oluyormuşsun vesselam. onu çalışırdım. zaten şimdi başlasam 6 ay sonra sizin gibi vücudum olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işin şakası bir yana gerçekten yaptığınız şey çok takdire şayan. 27 yaşındayım yıllar yılı hep niyetlendim. 1 2 aydan uzun süre yapamadım hiç. diyet hele hiç yapamadım. yağ oranı %20 lerde ve düşmedi hiç. böyle konularda dışarıdan konuşması çok kolay oluyor ama birşeyler ortaya koymak (eğer ilaçlı girilmiyorsa) gerçekten çok büyük bir başarı.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

sen satranç biliyor musun?

yes turnuva deneyimim falan var

Perfectionist said:

Tesekkurler.

Ama seninle bizim aramizda fark yok. Belli bir motivasyon yaratip 4-5ay gitsen zaten sonra birakamiycaksin. Eger evine yakin bir salon varsa is-okul saatlerini ayarlayabiliyorsan neden yapmayasin ki? Daha iyi, daha guclu, daha saglam gorunumlu olabilme dusuncesi yeterince cezbedici degil mi?

bu konuda katılmıyorum reyizim. her giden bırakamıcak diye bişey yok. bunun biraz yapıyla karakterle ilgili olduğunu düşünüyorum. söylüyorum herkes kas ypaıcak diye bişey yok. he dotü göbeği salmassın fit olursun o ayrı. salonda no pain no gain demek ayrı.

tşk
Sosyal ağlarda paylaş

motivasyonunu kırmak istemem diye yazcaktım başına dotaya girince unutmuşum.

motivasyonla alakalı değil bu. aynaya bakarsın. ben bu değilim dersin gidersin. ben öyle başlamıştım 2. hayatım oldu

amerikan futbolu aikido basketbol futbol atletizm hadi yüzme de ekle yaptığım sporlar

kendimi bu nda buldum ama
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...