Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nişanyan Thread

roket adam

Öne çıkan mesajlar

"roket adam" said:

Sevan Nişanyan için ayrı bi konu olmalı ya. Hastayım bu adama ahahhahah.

Sen cinsiyetçisin, karının kafasına kaka döktün ODTÜ'ye gelemezsin falan demiş bi takım cırtlak sesli solcu kızlar, Sevan dayı da karşılığında 'seve seve gelirim, akıllı olun' demiş, kıyamet kopmuş. 4:44

Muhteşem.

Protesto da güzel, davranış da güzel. Olay Nişanyan'ın bu davranışına arka çıkmasından kaynaklanıyor. O b.k atma mevzusu da karısının kıskançlığından kaynaklı bir durum yani elle tutulur bir sebep yokken eşine b.k atma gereği hissediyor. Artık potansiyelimi mi tehdit ediyorsun diye mi yapıyor yoksa elde avuçta ki senin yüzünden kayboldu diye mi attı ? Orasını bilemem ama protesto son derece haklı ancak uzatılması anlamsız.

Sonuç itibari ile adam kendi isteği ile gelmiyor oraya öğrenciler tarafından davet ediliyor ki kendisi de bir çok üniversite de din üzerine - konuşma hürriyeti üzerine konuşma yaptı, kendisi davet edildi. Yani bugün ben falanca üniversitesinde konuşma yapmak istiyorum gelin beni dinleyin demedi, haliyle protesto edilecekse makul bir şekilde protesto edilmelidir, protestonun sadece amacından saptığını kişisel tartışmalarında protestoya etki ettiğini düşünüyorum.

Özet olarak; protesto güzel, uzatılması saçma.

"Solcu karılar" tabiri de maalesef son derece çirkin bir tabir. Ardından "frijit karılar, ibne herifler protesto etmiş pehehe" diye bir cümle bekledim ama onu eklemeyi ihmal etmişsin sanıyorum.

Nişanyan'ın konuşmalarını bende seviyorum, güzel akıcı bir üslupla anlatıyor, akılcı bir şekilde yorumluyor, kendine güveni de var (ego kaf dağını geçmiş). Bu açıdan dinlemesi epey keyifli bir adam ancak tüm bunlar bir insanı protesto etmeye engel değil. İdeoloji konusunda fikirlerini son derece dogmatik bir üslupla ifade ediyor. "Bu şudur, Şu budur" tarzı önünü arkasını ifade etme gereği hissetmiyor. Bu açılardan katılmıyorum.

Nişanyan tehdit konusuna alışkın bir adam, öğrencilere "s.ke s.ke gelirim" diye şov yapıyor ama muhafazakar tehditlere karşı pekte böyle çetin ceviz olduğunu görmüyoruz. Üslubunu ona zarar vermeyeceğini bildiği kitleye karşı değiştiriyor yani istese kendini ifade etme özgürlüğü olduğunu güzel güzel anlatabilirdi ki muhafazakarlara böyle anlatıyor. Tehdit edilince böyle deliririm tarzı da fason ifadeler kullanıyor.

Neyse uzun lafın kısası orada iki farklı yanlış tavır var, başlık sahibinin konuyu açış tavrını da kendimce yanlış yorumluyorum fln.
Sosyal ağlarda paylaş

http://kolektifler.net/manset/13743/odtude-homofobik-libido-ve-dusunbil-protesto-edildi

cinsiyetçiliğin, sermaye talanının, ırkçılığın sistematik olduğu bir ülkede(esasen dünyadaki tüm ülkeler bu tanım içinde) karşı tarafla tartışarak sonuca ulaşamayacağınız için onların elini zorlayacak, sesinizi duyuracak eylemler yaparsınız.

konuyla ilgili fikirlerin yayımlandığı yayınlar, konunun tartışıldığı forumlar yok mu, düzenlenmiyor mu? düzenleniyor, elbette varlar, geniş kitlelerin haberi olmuyorsa suç bunları düzenleyenlerde değil.

ek: uzun lafın kısası gericiliği sistematikleştirmek için gelip elini kolunu sallayarak sempozyum düzenleyemez kimse o üniversitede
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...