Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VPN tavsiyesi

Absolut

Öne çıkan mesajlar

GERGE said:

PrivateInternerAccess. 10 mbps ile iyi torrent performansı alıyorum, üstünü deneme imkanım olması. yıllık 39$.

iimis bu sagolasin gerge. Bi sorum var, simdi benim amacim torrentten falan download yapiyorum, amac sakata gelmemek. Isvec icerisindeki serverlarindan baglansam sacma biseymi yapmis olurum? Amac hiz kaybini minimuma indirmek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bir de bir yillik alip uzun sure kullanacagim dersen sunu almani tavsiye ederim: http://www.sparklabs.com/viscosity/

Mac'de iki tane bilinen, iyi OpenVPN programi var. Biri beles olan Tunnelblick (bugli ve sorun cikartiyor bazen, ayarlari da o kadar gelismis degil, bazen gerekebiliyor), bir de ucretli olan (9$) Viscosity. Tunnelbrick'i kullandiktan sonra Viscosity'ye gectim ben, degiyor kesinlkle cok kullanacaksan.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE Bey siz dediniz diye tunnel bear aldık her ay para veriyoruz, yrni topikde hiç bahsetmemişsiniz?
Yanlış ürün mü kullanıyoruz?
Reçeteyi değiştiriyor musunuz?

Youtube/charts 'ı falan ülke değiştire değiştire refresh etmeyi pek sevdiydim oysa, soğudum şimdi VPNimden
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tunnelbear iyi epey, hele helle mobil ile birlikte kullanılıyorsa çok iyi. Ben de bunu demişimdir büyük ihtimalle.

En iyi diye bir şey yok. PrivateInternetAccess en iyilerin en ucuzu sadece. Tunnelbear yıllık sadece 10$ daha pahalı ama onun da PrivateInternetAccess'e üstünlükleri var. Kullanması çok daha kolay, mobilde çok daha rahat, aynı anda üç cihazda açık olabiliyor, iyi yani.

Şu fikrim abi: paran varsa en iyisi VPNSecure OpenVPN, yılda 100$ vermek istemiyorsan (ben istemedim) ve bana sadece US VPN yeter diyorsan yılda 54$ ile HideIPVPN, sırf PC'ni kullanıyorsan ve evimden başka bir yerde bağlanmam diyorsan PrivateInternetAccess yılda 39$ ile, hem mobil kullanırım telefon ve tablette hem de PC var diyorsan yılda 49$ ile Tunnelbear.

PrivateInternetAccess mobilde de çalışıyor ama sürekli şifre değiştirmeni istiyor. Tunnelbear kadar rahat değil kullanımı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bunu kullanıyorum:

http://www.goldenfrog.com/vyprvpn

aylık $5'a geldi,
arkadaşın giganews account'u ile alınca ucuza geldi.

aynı anda 2 farklı bilgisayardan bağlanabiliyor,
vpn'siz oyun oynamıyorum artık =)

en guzel ozelligi, her reconnectte yeni IP veriyor
+200.000 ipleri var
+NAT firewall
+256bit encryption
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

ben bunu kullanıyorum:

http://www.goldenfrog.com/vyprvpn

aylık $5'a geldi,
arkadaşın giganews account'u ile alınca ucuza geldi.

aynı anda 2 farklı bilgisayardan bağlanabiliyor,
vpn'siz oyun oynamıyorum artık =)

en guzel ozelligi, her reconnectte yeni IP veriyor
+200.000 ipleri var
+NAT firewall
+256bit encryption

200bin ip ? lkasfjkaslfljsa :D

en az 40bin Tane serverları olması gerek
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

200bin ip ? lkasfjkaslfljsa :D

en az 40bin Tane serverları olması gerek

40 tane lokasyonları var,
40 bin tane serverları olmasına ihtiyaç yok?

nasıl bir matematikle hesapladın bunu?

en azından 254 tane ip kafadan assign edebilir tek server.

bundan daha iyi olabilirsin, kendini geliştirmeye devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

1.si eğer bunu firma dediyse yalan söylemiş bu büyük bir güven kaybıdır.

2. si biz müşterimiz kadar ihtiyaca göre alımlar yapıyoruz.

3. sü 40 lokasyon her birinde 1000er tane serverları var yani ?

imkansız bişi bu. Hem Gelip bana daha iyi olabilirsin vs diyebilme hakkını nerden alıyorsun ?

Ben bilgilendiriyorum sizi yalan o bilgiler yanlış.
Bukadar. cVPN için herzaman doğru bilgiler verdim-k.

Cloud sistemli tek VPN hizmeti bizde 40 lokasyon vs bazında çalışmıyoruz doğru ama 1 lokasyonda değiliz sizi direkt HOP lara bağlıyoruz makinalara değil.

mesela 1 haftalık yenilemeye aldık EU serverlarımızı kimsenin ruhu bile duymadı çünkü yönlendirme ve routing sistemimiz çok iyi çalışıyor.

Ama yeni üyelik alanlar şuan eu alamıyor sadece US location seçebiliyor 1 hafta sonra hepsine ulaşabilecekler

Bizim 1250 tane IP miz var yeterli değilse amaçta başkadır onlara izin vermiyoruz biz zaten.

eK: merak etme yıllardır bu işi yapıyorum neyin nasıl hesaplandığınıda iyi biliyorum 255 IP öle zart diye vermiyorlar ki onların hepsinide kullanamiyorsun
Tek server için YIRTSAN 512 verirler sen diyorsunki 200.000 TANE VAR bence matematiğini sen gözden geçirmelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

kendi cabukvpn hizmetini vyprvpn ile kıyaslıyorsun,
baya yanılıyorsun,
premium service provider adamlar.

fiyatları da ona göre,
sendeki müşteri sayısı ve yatırımını adamlarla kıyaslama

40 lokasyon diyorum sana,
hala biz veremiyoruz dedikten sonra üste çıkmaya çalışıyorsun

senin verdiğin ve bu adamların veremediği de hiçbişi yok.

"cloud" sistemli tek VPN siz değilsiniz,
götünden sallama

elance.com'a gir istiyosan, ordan 3rd party yazdırırsın software'ini. coding için matematik de gerekebilir...

giganews'un VPN'i diyorum adama hala, gelip cabukvpn diyor.
giganews'daki müşterilerinin %1 üye olsa vyprVPN'e, senin müşteri sayının 100 katı eder...

hani giganews'u bilmiyosundur belki senelerdir piyasadasın ama, dünyanın en büyük news serverlarından biri.

1888 gün binary retention veriyor,
serverları değil server clusterları var...

senin "estimate" hesaplamalar, ukalalığının gölgesinden sapma yaratmış...
Sosyal ağlarda paylaş

korax ben onu abartarak söyledim yazım yanlışı yapmışta olabilirm önemli değil sonuçta 200bin IP tek kuruluş alması imkansız + yasak + gene imkansız :) yok öyle bir dünya

40 server lokasyon başına az bir rakam değil

5$ diyor arkadaş birde usenet var işin içinde yani über yalan bir dünya o yaptıkları haksız kazanç yalanlarla kazananlara son derece karşıyım sonuna kadar savaşırım. Gerge bile benle arası pek iyi olmasada muhtelemen benim bu düşüncemi destekleyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

korax ben onu abartarak söyledim yazım yanlışı yapmışta olabilirm önemli değil sonuçta 200bin IP tek kuruluş alması imkansız + yasak + gene imkansız :) yok öyle bir dünya

5$ diyor arkadaş birde usenet var işin içinde yani über yalan bir dünya o yaptıkları haksız kazanç yalanlarla kazananlara son derece karşıyım sonuna kadar savaşırım. Gerge bile benle arası pek iyi olmasada muhtelemen benim bu düşüncemi destekleyecektir.

ben $5 veriyorum giganews üyesi olduğum için,
açıp bakmamışsın bile, okuduğunu da anlamıyorsun..

premium hizmet diyorum:
senelik +$120

"yalan" yazıyosun ama, adamların kim olduğunu bilmiyorsun:
duymamışsın, ordan çemkiriyosun

en
en büyük
en büyük usenet

+100.000 paralı üyesi var giganews'un hala lokasyon başına 40 server az değil yazıyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

kendi cabukvpn hizmetini vyprvpn ile kıyaslıyorsun,
baya yanılıyorsun,
premium service provider adamlar.

fiyatları da ona göre,
sendeki müşteri sayısı ve yatırımını adamlarla kıyaslama

40 lokasyon diyorum sana,
hala biz veremiyoruz dedikten sonra üste çıkmaya çalışıyorsun

senin verdiğin ve bu adamların veremediği de hiçbişi yok.

"cloud" sistemli tek VPN siz değilsiniz,
götünden sallama

elance.com'a gir istiyosan, ordan 3rd party yazdırırsın software'ini. coding için matematik de gerekebilir...

giganews'un VPN'i diyorum adama hala, gelip cabukvpn diyor.
giganews'daki müşterilerinin %1 üye olsa vyprVPN'e, senin müşteri sayının 100 katı eder...

hani giganews'u bilmiyosundur belki senelerdir piyasadasın ama, dünyanın en büyük news serverlarından biri.

1888 gün binary retention veriyor,
serverları değil server clusterları var...

senin "estimate" hesaplamalar, ukalalığının gölgesinden sapma yaratmış...

ufacık beynini fazla yormuşsun.

Ben direkt bir kıyaslamada yapmadım. Sen yapıyorsun ki nerdeyse tüm vpn firmalarıyla kıyaslama yapmış birisiyim. Şuan en hızlı vpn hizmetini vermekteyiz.

Cloud un ne olduğundan haberin bile yok daha bana gelmiş program yazdırmaktan bahsediyor. Birde ne var diyor... haha HOP nedir araştır bi. 5 Hop ta Yurtdışına çıkan sistemimiz var.
Neyse sana laf anlatamıyacağım şimdi. Tutamıyorum böyle cahil insanlar görünce kendimi malesef.

Naparsan yap senin paran senin keyfin dimi sonuçta gelmiş babasının malı gibi pazarlıyor burda daha gelip bikere bile cVPN i test etmeden konuşan insalar. ahh ahhh. Sustum.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

Editor said:

ben $5 veriyorum giganews üyesi olduğum için,
açıp bakmamışsın bile, okuduğunu da anlamıyorsun..

premium hizmet diyorum:
senelik +$120

"yalan" yazıyosun ama, adamların kim olduğunu bilmiyorsun:
duymamışsın, ordan çemkiriyosun

en
en büyük
en büyük usenet

+100.000 paralı üyesi var giganews'un hala lokasyon başına 40 server az değil yazıyosun

Lan susana sen
Giganews te ve onlarda 3 tane accountumuz var enbüyük usenet diye bişi yok :) reklamlara ne çok aldanıyorsunuz ya şaka gibi... astraweb e bak derim

7 tane ayrı provider da accountlarımız var uploaderim aynı zamanda benim yüklediğim şeyleri o serverlardan indirip bana laf atıyorsun şuan git yat uyu!
Sosyal ağlarda paylaş

editor şakasın ya,
nickinin altına pazarlamacı falan yazdır

cahil diye bana bok atıp, giganews ile kendini kıyaslıyosun:

ron yokubaitis
adını bir araştır.

kendini kıyasladığın adam 2 sene önce $10 mil bağış yaptı,
1994'den beri sahibi,
40 tane server alamıcak mı lokasyon başına?

"HOP" ve cloud teknolojisinin lider CABUKVPN

LOL
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...