Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

telepati mi beynimiz hücre yayını mı çekiyor nooluyor

chrome

Öne çıkan mesajlar

istediğiniz kadar dalga geçin böyle enteresan birşey var. bir arkadaşım var birkaç saat önce mesajlaşmıştık nevizadeye içmeye gitmişti. ben de black mirror diye dizi izliyorum şu an evde. bir anda aklıma selen niye en son mesajıma cevap vermedi diye bir düşünce geldi. zınk selenden mesaj geldi. bu ilk defa olmuyor. birini düşünüyorsun tam o sırada o da seni arıyor telefonla. mesaj atıyor vs böyle şeyler oluyor. tesadüf denilemeyecek kadar sıklıkla oluyor. insanlarla bu konuyu paylaştığımda benzer şeylerin onlara da olduğunu birçok defa da duydum. ben bunu metafizik, ezoterik şeylerden çok beynimizin manyetik alanının hücre yayını ile yada bu veri o sırada ne ile iletiliyorsa onunla bir şekilde etkileşip algılayabildiğini düşünüyorum. ama bu çok saçma çünkü her veri sonuçta paket şeklinde geliyor. yani beynimizin o pakedi algılaması hadi mümkün diyelim ona uyumlu yazılımın yaptığı işlemi yaparak kişi bazlı düşünce üretecek halde veriyi algılaması mümkün değil. ama böyle birşey nasıl oluyor o zaman nedir yani?

tl:dr; biri aramadan mesaj atmadan hissediyoruz o niye oluyor, nooluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...