Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nisan askerlik

bck

Öne çıkan mesajlar

Ha o askerliği Manisa Batı Kışla çıkanlar. Bölüklerin kantininde su, çay, kahve ve meşrubat satılmıyor, Coca-Cola'ya vermiş ihaleyi tugay, heryerde içecek makinası mevcut. Meşrubat ve sıcak içecek olmak üzere 2 çeşit.

O yüzden yanınızda şöyle 50-60 TL'lik madeni para götürün, 5 TL madeni paranın, 5 TL banknottan daha değerli olduğu bir piyasaya giriş yapacaksınız. Kimse para bozmuyor. Çok çınlatırsınız kulağımı, yapın bunu.

Onun dışında spesifik sigaralar içiyorsanız ve başkasını içmem diyorsanız karton götürün gitmeden. İyice istifleyin. Her marka bulunmuyor kantinde, bulunursa da yeteri kadar gelmiyor ve Türkiye'nin en büyük piyade eğitim tugayında olduğunuz için hemen tükeniyor, kantin sıraları efsane. Aldığınız takdirde 3er 5er alın herşeyden. Acemilik kısa ve yoğun olduğu için çok vaktiniz olmayacak, sabah çıkıyor akşam dönüyorsunuz koğuşlara, döndüğünüzde de hayvani bir yorgunluk oluyur, kitap/dergi 1-2 tane götürün en fazla.

Koğuşlar çok kalabalık, çevrenize ve en önemlisi kendinize saygınız varsa çoraplarınızı sık değiştirin ve mutlaka ayak pudrası kullanın. Bakımlı adam heryerde bakımlıdır. Öyle yok terlik için kilit, yok bot için kilit gardiyan gibi dolaşmayın şangır şangır 3492394 tane anahtar, çalınmaz. Usta birliği Kıbrıs olan var ise yol izni size 3 diyecekler ama aslında çıkış gününü dahil etmedikleri için o 4 gün. Acemiliğiniz başlar başlamaz o tarihten net emin olun ve ailenize Kıbrıs biletini aldırın, fiyatlar saçmalıyor sonrasında.

İlk gün korkmayın, yaklaşık 2500 tane kısa dönem giriş yapacak, kayıt mayıt derken telaşa sürükleniyor insan. Masalarda kayıt yapılırken şansınız varsa 1. tabur 4. bölüğe kayıt yaptırın, 2 dönem önce burada yaptım ben, bölük komutanı falan yeni tayin olmuştu aynısı vardır muhtemelen. Bebek gibi geçer
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...