Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Camelot Unchained aka Dark Age of Camelot

Poaco

Öne çıkan mesajlar

There will be NPCs of course (as I’ve stated before) since towns need citizens, structures need guards, crafters need leather, etc. The world won’t be empty but NPCs will not be dropping tokens, items, etc. However, you will be able to scavenge/skin/etc. materials from them of course but again, not items, tokens, etc. There is also a difference between PvE-NPCs (cows) and RvR-NPCs (guards, human or otherwise) but no item or token drops. I also promise that there will not be PvE expansions with new tiers of gear drops that become required to complete. This game is a RvR-focused MMORPG and will remain such.

:)
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış bir şekilde yola çıkmışlar bence. sırf pve yok diye çıkacaz diye saçmalamışlar. şimdi ben craft oynarken 500 tane leather'a ihtiyacım var, bütün oyundan tamamen kopup saatlerce inek mi öldürücem? veya guild'deki adamlara gidip inek farmlamalarını mı söyleyeceğim? pvp oyununda pve olması kötü bir şey değil. pve demek kişilerin belli bölgelerde toplaşması, yoğunlaşması demek. skill kasmak için olsun, para kasmak için olsun, resource gather için olsun. bu bölgeler çoğu pvp oyununda action döndüğü, ganklerin olduğu kazanç elde edilen yerler. pve var diye moblardan tier tier setler, itemlar düşürtmek zorunda değilsin ki. darkfall'da bunun yapılmışı var, örneğini al işte. mobların düşürdüğü silahlar ilk olarak tier olarak düşük, ikinci olarak durabilityleri patlak. ancak salvage amaçlı kullanılıyor. fakat skinning sayesinde hem para kasıyor hem de craft için gerekli bileşenleri skinning ile topluyorsun. bu sırada gankleniyor, gankliyorsun. yani demek istediğim o ki, oyundan kopmuyorsun. bu adamların dediği sistemle oyundan kopuyorsun.

doğrusu ben hep full loot olarka düşünüyorum ya, ondan böyle oluyor, full loot olmayan pvp oyunu mu olur allahasen.
Sosyal ağlarda paylaş

Full loot olması için itemların kolay alınıp kolay kaybedilebilir olması, dolayısıyla combatı fazla etkilememesi gerekiyor. Pvp coinden item tier benzeri bi sisteme girerlerse mümkün değil o olay.

Gerçi mass pvp player kaleleri gibi dinamik öğeler yerine kale bossları ve el değiştiren artifactler gibi statik öğeler içerdiği sürece player loot sistemi de yapamazsın. Yukarda senin bossu keserlerken aşağıda milleti mi lootlayacaksın, ya da organize olup gitmediğin bi world eventte respawn olduğunda hangi itemlarla combata devam edeceksin? Full lootun olabilmesi için mass pvp ve siege mekaniklerinin tamamen player driven olması gerekiyor.

Oyuncular kale kuracak vb. bilgiler var ama bunlar mı önemli olacak yoksa oyunda hazır gelen kaleler mi o önemli. Preset faction ve preset goallar olduğu sürece genel sistemin warhammerdan çok farklı olacağını sanmıyorum ben, o da player loot mantığına baya ters.
Sosyal ağlarda paylaş

Item için pvp goal ve questler olur, bunları yaptıkça oyun itemları verir sana. Loot da olmadığına göre max lvl a geldiğinde zaten üstünde bi full set olur, pvp coin toplayarak yeni tier upgradeler alırsın.

Crafterların yaptığı itemlar pvp currencyle trade der, sonra currencyleri kale yapımı ve bakımında harcarsın falan. Standar rvr sistemi işte, ama gözler hep sandbox özellikler arıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

itemlar kolay kaybedilmiyorsa craft'ın boyutu ilerlemez ki zaten. adama eğer en üst tier itemi craft edip, aylarca kullanacaksa (repair ederek) craft sistemi belli bir yerden sonra sadece clandaki adamların siege engine gibi şeyleri rutin bir şekilde tedarik etmesinden ileri gitmez. wow, gw2 konseptinden farksız bu.

pvp coinle item tier alınacaksa craft yine boşa çıkıyor... ben bir pvp oyununda zaten capture edilen kale vs. benzeri şeyleri neden npc'lerin savunduğunu anlamıyorum. eğer pvp oyunu ise, clan bir kaleyi ele geçirir ve o kaleyi player savunur. neden npc var ki trade dışında? player 24 saat savunmak zorunda da değil, siege engine koyarsın, lockdown'a girer siegeden sonra. herkes ne zaman siege olacağını bilir, ona göre hazırlanır. bunun dışında gank yapılır ama capture veya structure yok edilemez atıyorum.

pvp dediğin şey risk - gain'e dayanır. eğer ben öldüğümde bir şey kaybetmiyorsam ortada ne risk var ki? objective kaybetmem ve "you lose" yazması mı? bana pvp oyunu deyince aklıma gelen bu değil dürüst olmak gerekirse.

tasvir edilen şey warhammer'dan farksız ki o da çok başarısız bir oyundu pvp konusunda. en azından benim beklentilerim karşısında öyleydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdıgın seylerle daocun alakası yokki. zaten insanlar sadece pvp oldugu icin bu oyunu bekliyorlar kimsenin bir pve isteği ve beklentisi yok. craft materialları pvp zone icine ekleyebilirler, böylelikle oyundan kopmazsın.

Aslında butun bunları konusmak icinde cok erken adamın verdigi soz belli bunu oyuna ne sekil uygulayacagı ona kalmıs. Su hali anlatılanlar beni tatmin ediyor. etmeyenlerede wow --> su tarafta diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

seni tatmin ediyor etmesi yada etmemesi beni niye alakadar etsin ki? gider pledge yaparsın, ben yapmam bu kadar basit. ayrıca wow ile ne alakası var ki anlayamadım? benim yazdığım şeyler wow'dan uzaklaşan seni tatmin eden wow'a yaklaşan themeler. bu durumda seni o tarafa almamız gerekiyor aslında.

eski shadowbane, uo tayfası genelde darkfall gibi oyunları oynuyor. guildde konuştuğum 10 adamdan 8'i eski sb veya uo oyuncusu. 16'sında yeni oyun çıkıyor bakalım görücez. baya köklü değişiklik yapmışlar skill sisteminde falan. macroyu yok etmişler, class sistemi getirmişler. pvp daha eğlenceli bir hale gelmiş gibi herkesin herşeyi yaptığı temadan uzaklaşıp.

aventurine adam olsaydı..

http://www.youtube.com/watch?v=yLpYetYdAbs
Sosyal ağlarda paylaş

demek istediğini tam anlamadım.. wow la alakası soyle var.
said:
yanlış bir şekilde yola çıkmışlar bence. sırf pve yok diye çıkacaz diye saçmalamışlar. şimdi ben craft oynarken 500 tane leather'a ihtiyacım var, bütün oyundan tamamen kopup saatlerce inek mi öldürücem?
bu yuzden wow'a benzettim.

yolladıgın video bu arada oyun diye millet bunu mu oyunuyor? kosarak hoplayarak durmadan sağa sola ok atınca pvp mi yapılıyor? gerci videoyu ekleme nedeninide anlamadım ya neyse. çok ayrı tellerden çalıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

okumayınca veya okuduğunu anlayamayınca böyle oluyor işte.

onu yapacak olan oyun bu oyun zaten. adam kendi demiş; inek koyucaz npc olarak, item drop etmeyecek ama derisini skinleyebileceksiniz diye. wow'a benzettiğin şey bu oyun.

videoyu axedice'ın shadowbaneden bahsetmesine hitaben yazdım. shadowbane ekibi bunu oynuyor diye. anlamadığın şeylerin üzerinde çok durma. yorma işlemciyi.
Sosyal ağlarda paylaş

valla özen gösterip göstermemen, okuyup, okumaman da hiç umrumda değil. yazdıklarım sen şehzade için yazılmıyor buraya. eğer yanıt vereceksen okuyarak yanıt ver. "wow this way" triplerine girip sonra ne konuştuğunun farkında bile olmadığın ortaya çıkınca "e ben zaten okumuyordum ki ehe" deyip sadece kendini küçük düşürüyorsun. funboyluk yapacaksan funboyluk yap. kimse sana engel olmuyor. ben objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışıyorum, amacımda neyin ne olduğunu kafamda biraz oluşturmak.

edit : df ile ilgili başlığında konuşuyoruz birkaç gündür 16'sında çıkıyor ama yine sorunlar var tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

valla özen gösterip göstermemen, okuyup, okumaman da hiç umrumda değil. yazdıklarım sen şehzade için yazılmıyor buraya. eğer yanıt vereceksen okuyarak yanıt ver. "wow this way" triplerine girip sonra ne konuştuğunun farkında bile olmadığın ortaya çıkınca "e ben zaten okumuyordum ki ehe" deyip sadece kendini küçük düşürüyorsun. funboyluk yapacaksan funboyluk yap. kimse sana engel olmuyor. ben objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışıyorum, amacımda neyin ne olduğunu kafamda biraz oluşturmak.

edit : df ile ilgili başlığında konuşuyoruz birkaç gündür 16'sında çıkıyor ama yine sorunlar var tabii.

su yazdıklarınla komik duruma dusen sensin dostum bıdı bıdı devam et boyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...