Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Adam İnsansa Ben İnsan Değilim

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

Lord_Argos said:

KuddusiMavra said:

islam'ın hedefe oturtulmasının sebebi islam dininin kendisi. örtünmeyi emretmesi. kadına ikinci sınıf insan muamelesi yapması.

Şu bence çok yanlış bir bilgi. Eğer kuranın süryani versiyonunu okursanız; sadece ibadet ederken "mahrem" yerlerini örtmesinin gerektiği yazar.

Ahzab 59: Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

dostum senin islam hakkında hiçbir fikrin yok. İslam = ölümden sonraki yaşam.. İslam dinine inan kimse bu hayatı geçici olarak görürü ve ona göre yaşar. Gerçek ödülü cennete alacağını bilir. O yüzden hiçbiri insan gibi yaşamaya çalışmaz. Evinin önünü süpürmez. Birşeyler bulmaya keşfetmeye çalışmaz..

sığır gibi yaşayalım diyorsun diyolar yani. bence sığır gibi yaşamak için bu kadar beyin biraz fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Dworgian said:

Ama Stalin örneğini verince "ateistler insan mı öldürüyor" cular bir şey dememiş?

tuhaf

manyağın ateisti müslümanı olmaz ama yine de karmaşık yapılarda ortalama önemli bişey tabi

yok ortalama alınacak kadar tarih bilgim yok benim.

ayrıca şu gerçek var;

insanları manipüle etmek için din > dinsizlik

bu yüzden kıyaslama yaparsak din abuserları kazanır hiç girmeyelim.

ben "atesit insan öldürmemiş hiç" diyenlerin biraz daha google laması gerektiğini düşündüm sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:

Lord_Argos said:

KuddusiMavra said:

islam'ın hedefe oturtulmasının sebebi islam dininin kendisi. örtünmeyi emretmesi. kadına ikinci sınıf insan muamelesi yapması.

Şu bence çok yanlış bir bilgi. Eğer kuranın süryani versiyonunu okursanız; sadece ibadet ederken "mahrem" yerlerini örtmesinin gerektiği yazar.

Ahzab 59: Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Biraz gelişi güzel yazmışım şimdi kaynaktan okuduğumda farkettim. Şöyle söyliyeyim ya da:

Arapça kur’an da örtünme “yakalarının üstüne salsınlar” ifadesiyle belirtilir. Aynı ayetin süryani yorumunda “kemerinizi kalçalarınızın etrafına koyun” gibi bi anlam ortaya çıkıyor.

http://www.theatlantic.com/magazine/archive/1999/01/what-is-the-koran/304024/
http://en.wikipedia.org/wiki/Sana%27a_manuscripts
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek islam bu değil lafı bu olayda vücuda gelmiş gerçekten. Adamlar vahhabi. Kendileri amerikan dostlarıyla yerler , içerler bi tane türk içki içsin yada uyuşturucuyla yakalansın kafasını kesmeye çalışırlar.
Radikal islamcı terör örgütlerinin en büyük finansörü vahhabiler aynı zamanda amerikanın bölgedeki en büyük müttefiki. Yine islamın geçerli bir mezhebi olmayan şii İran'ında arkasında kimler olduğunu küçük beyinlerimiz nasıl anlasın.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

malfunction baska bısı degıl. Sen bu kadar akıl ver zeka ver ama bunu senın kurallarına gore kullanmaya kalktıgında sonuc bu oluyor.

yüz iki yüz bin insan olsa neyse koskoca ülkeler bu hale geliyor. adamların adalet sistemine bak, fiziksel şiddeti gören kadın diye ceza hafifletmesine gidiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi cennet dedigimiz kavram zaten Islam'in bi ödülü. Müslüman degil isen zaten cennete gitmek gibi bir secenek mümkün degil. Dini inanci olmayan bir insanin cennete gidememe kaygisi icerisinde olmasi da pek olasi degil. Bu yüzden dinsizler cennete gider mi? Kime göre? Islam'a göre cennete gitmez. Cehenneme gider. Eger dinsizler cennete gider diye bir sura olsaydi zaten insanlari müslümanlastirmak mümkün olmazdi. Islam sana bazi sartlar sunuyo, ona inanmani bekliyo kurallara uymani bekliyo. Akabinde yani öldükten sonra da seni cennetle ödüllendirecegini söylüyo. Bu sartlari yerine getirdigimiz takdirde ödülümüzü aliyoruz. Yani kendi adima konusmam gerekirse cennetin varligi benim icin bir sey ifade etmiyor lakin öldükten sonra cürüyerek topraga karisacagim. Cevreme rahatsizlik vermeden topluma ayak uydurarak yasiyor ve beni mutlu eden seyleri yapiyorum. Cevabi olmayan sorulari aramak ise insani yormaktan öteye gitmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de cehennem olmayaydı dinler barınamazdı lan dünyada, sırf cenneti satarak. kötü ruhlar yok olacak, iyiler cennete gidecek denilseydi, sıçtıydık.

neyseki vicdansız ve müslüman insanlar(atlamayın hemen ben de müslümanım la noluyo diye eğer vicdansız değilseniz), kendilerini cehennemden korumak için vicdanlı rpsi yapıyorlar.

bazıları da nasiplenemiyor tabi bu oluşumdan, bu topicte anlatılan hıyar gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

madem konu buraya geldi içimi dökeyim, olay inanç ve din olunca bir sürü soru takılıyor akla. neden bir sınav var ki, ne gereği var? hadi kendi kendimize dünyada boy göstersek belki bir beklentiye girsin "gelsinler beni bulsunlar" diye hak veririm de, hem kendi yolluyor hem resmen oyun oynuyor. doğaya tarışmasız, kesin ve net göstergeler bırakmak yerine bulmaca gibi belirsiz; her yöne çekilebilen izler bırakıp bunların farkına varmayanları cehenneme atıyor. yolladığı kitap bile her yöne çekilebiliyor, daha inananlar arasında bile ortak fikir sağlayacak kadar açık ve net yazılmamış. bu kadar karman çorman, kavranması kesin olmayan ve ucu açık bir sistem yaratıp hem de insanları işkenceyle tehdit ediyor. bir de o ucu açık din ve kurallar ile insanların arasında katliamlar yaşanmasına sebep oluyor. o gerçekten varsa, böyle bir varlık olamaz. kabullenemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu dediğin şey onca çelişkinin yanında çelişki bile temsil etmez. "size akıl ve vicdan verildi onla yolunuzu bulun diye" denir ve çıkılır işin içinden.

en büyük sorun inanmayanlara verilecek cezaya bu kadar önem verilmesi ve odaklanılması. din denen şeyin bir iç yolculuk, kendini keşif olması lazım "kim benden, kim benden değil" diye bir sınıflandırma çabası değil. belki şu dünyada inananlardan %10u falan dini bir ruhani tecrübe bir kendini keşfetme olarak algılıyordur, diğerleri için birebir takip edilmesi gereken kurallar bütünü ve bu konuda "dini büyüklerinin" sözü dinlenmesi gereken bir ritüel.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha buarada "madem ateistsin (değilim de neyse) neden bu kadar takıyorsun cehennemi cenneti" soruları çok saçma bunu belirteyim. İnanan ve inanmayan insan arasındaki sürtüşmelerin ana kaynağından biri "inanmayanların cehennemi hak edecek kadar kötü kişiler" olması algısı. Bu algının düzeltilmesi lazım yoksa bu sorunlar ve bu din sömürüsü asla bitmez. İnanan insanları inanmayan kişilere dini mercek altından bakmamayı öğrenmesi lazım ama dinin yapısı buna uygun değil, değiştirilmeli o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Allah henüz iskence etmedi. Cehenneme de atmadi. Sadece yapabileceginden bahsetti. Ben de insan öldürüp iskence yapabilirim. Ama bu yaptigim yada yapacagim anlamina gelmez. Ayrica ahirete kadar hicbir ruh sorgulanmayacak, cezalandirilmayacak, ödüllendirilmeyecek. Kiyamete kadar tüm ruhlar kabirlerinde beklemek zorunda. (Islama göre)

Cok iyi senaryo ama bu.

Ardeth said:

Ha buarada "madem ateistsin (değilim de neyse) neden bu kadar takıyorsun cehennemi cenneti" soruları çok saçma bunu belirteyim. İnanan ve inanmayan insan arasındaki sürtüşmelerin ana kaynağından biri "inanmayanların cehennemi hak edecek kadar kötü kişiler" olması algısı. Bu algının düzeltilmesi lazım yoksa bu sorunlar ve bu din sömürüsü asla bitmez. İnanan insanları inanmayan kişilere dini mercek altından bakmamayı öğrenmesi lazım ama dinin yapısı buna uygun değil, değiştirilmeli o yüzden.

Ama eger bu dedigin olursa dünyaya islami nasil yayacaksin? Ve kur'an da acikca yaziyo. Dinsizlerden kafirlerden uzak dur onlarla kati suretle iletisim icinde olma diye. Yani islam araya duvar cekiyo. Ya bizdensin ya da yoksun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bu dediğin şey onca çelişkinin yanında çelişki bile temsil etmez. "size akıl ve vicdan verildi onla yolunuzu bulun diye" denir ve çıkılır işin içinden.

en büyük sorun inanmayanlara verilecek cezaya bu kadar önem verilmesi ve odaklanılması. din denen şeyin bir iç yolculuk, kendini keşif olması lazım "kim benden, kim benden değil" diye bir sınıflandırma çabası değil. belki şu dünyada inananlardan %10u falan dini bir ruhani tecrübe bir kendini keşfetme olarak algılıyordur, diğerleri için birebir takip edilmesi gereken kurallar bütünü ve bu konuda "dini büyüklerinin" sözü dinlenmesi gereken bir ritüel.
said:

%1 bile değildir abi bence
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth ben anladim senin ne demek istedigini. Fakat bunu sen ben düzeltemeyiz. Islam bizi dinsiz kafir olarak görüyo. Biz Islam'i reddettik. Onu kabul etmedik diyo. Sectigi kelimeler bunlar. Yani sen dersen ki "ben dinlere inanmiyorum hic ayiricak vaktim yok" karsi taraf seni otomatik Kafir sinifina sokuyo. Ayrica güvenilmez ve dost olunmasini yasakliyo. Kural bu yani. Islamin kendisi istiyo bunu dinsizlerin iyi insan olma ihtimalinden bahsetmiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

Ama eger bu dedigin olursa dünyaya islami nasil yayacaksin? Ve kur'an da acikca yaziyo. Dinsizlerden kafirlerden uzak dur onlarla kati suretle iletisim icinde olma diye. Yani islam araya duvar cekiyo. Ya bizdensin ya da yoksun.

yaymak ne demek ki? bu bir sınav değil mi? sen adama anlatırsın ve böylece adamı sınava tabi tutmuş olursun. adamın inancını muhafaza edip edemeyeceği zaten sınavın bir parçasıdır. yaymak deyince benim aklıma gelen şey zorlamak ama kuranda da bir arkadaşımın söylediği üzeride din konusunda tavsiye ver ama kimseyi zorlama diyor. bunlar çelişiyor birbiri ile.

bunların hepsi islamda allaha inanmak >> iyilik (>> işareti çok büyük demek sdf) yapısının olduğuna işaret ediyor keza uzak durulması gereken şey dinsizler, cehennemde yanacaklar dinsizler. Her ne kadar kuran iyi insan olmak ve olmamak arasındaki farklar üzerinde de dursa en nihayetinde sonucu belirleyen şey dinlilik ve dinsizlik. nerdeyse iyi olmayan=dinsiz gibi bir eşitlik söz konusu çünkü arasında hiç bir ayrım yapılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...