Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

işlemci ve ekran kartı secimi

blackwolf

Öne çıkan mesajlar

Flassh said:

i3 alıcağına 50lira koy şunu al

http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20%C4%B0%C5%9Flemci/amd-fd6300wmhkbox-fx-x6-6300-soket-am3+-3,5ghz-14mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=63901

ayrıca anakartın o seviye bir sisteme göre pahalı. daha ucuz yollu bakabilirsin.

tavsıye varmı vatandan alıcam bu sısteme gore? ana kart tabı
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu alsam uzun süre kullanırım değil mi ?

vaio

İŞLEMCİ Intel Core i7-2670QM 2.2 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.10 GHz. ) 6 MB Cache Bellek İşlemci
İŞLEMCİ TÜRÜ Intel Core i7 RAM 8 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
SABİT DİSK 640 GB SATA (7200 Rpm)
HDD OPTİK SÜRÜCÜ DVD-RW Double Layer & Blu - Ray Disc
READ İŞLETİM SİSTEMİ Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-İng EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GT 540M Ekran Kartı 1 GB paylaşımsız EKRAN BOYUTU 16.4" WXGA++ X-Brite Full HD Ekran (1920 X 1080) EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920 X 1080 SES ÇIKIŞI Intel High Definition Audio / Dolby Home Theather

Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Şunu alsam uzun süre kullanırım değil mi ?

vaio

İŞLEMCİ Intel Core i7-2670QM 2.2 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 3.10 GHz. ) 6 MB Cache Bellek İşlemci
İŞLEMCİ TÜRÜ Intel Core i7 RAM 8 GB DDR3 1333 Mhz. (Max.8 GB) Ram
SABİT DİSK 640 GB SATA (7200 Rpm)
HDD OPTİK SÜRÜCÜ DVD-RW Double Layer & Blu - Ray Disc
READ İŞLETİM SİSTEMİ Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-İng EKRAN KARTI NVIDIA GeForce GT 540M Ekran Kartı 1 GB paylaşımsız EKRAN BOYUTU 16.4" WXGA++ X-Brite Full HD Ekran (1920 X 1080) EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920 X 1080 SES ÇIKIŞI Intel High Definition Audio / Dolby Home Theather

Alma. Ekran kartı patates. Sorun yaşarsın ileride.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani oyun oynayacağım ve laptop kullanmam gerek diyorsan ( benim gibi ) Msi / dell / monster alacaksın. Vaio güçlü bir marka (sony) ama seni tatmin etmez.

Ben 2011 eylül ayında msigt780dxr aldım çok memnunum wow diablo bf3 veya nicelerini oynarken sorun yaşamadım. Ama işim gereği laptop gerekli olduğu için satın aldım. Sabit yaşasaydım masaüstü tercih ederdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende masaüstünü tercih ederim ama aynen, hem işte hem evde, hem yoluculukta her yerde oyuna giriyorum..
Benim sony vaio ile sorunsuz oynarken kendim bozdum.. Ama çok hoşuma gidiyordu makine ve o yüzden tekrar almak istiyorum... Yinede çok aşırı fiyat farkı olmamak kaydıyla oyuna yönelik diğer marka/modelleride düşünebilirim...
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

GT70 SuperR 0ND-Dragon Series Msi Notebook , şunun için ne dersin ?
Max 4gb paylaşımsız ekran kartı, tam olarak ne demek oluyor ?

Adamın dibi derler ya. Laptop'un dibi o dibi.. Öyle bir laptop alırsan zaten 3-4 sene kafan rahat olur. Ben de msi'ın son serisini aldım 1.5 sene oldu 1 kere arıza çıkmadı. Mesela 4gb ekran kartı var diyor ki 1.5gb kendi 2.5gb de senin ramlerden yiyor öyle 4 oluyor. Bu direk 4gb kimseye eywallahı yok. Çok iyi yani verirsin küsküyü.
Sosyal ağlarda paylaş

laptopların 4 sene ömrü oluyormu cidden?
yani biliyorum tabiki oluyo, gördüm kullandım 6-7 senelik laptop, ama sey acısından soruyorum.

öncelikle laptop için yapılan donanımlar ısınma sorunu yasıyo her zaman doğaları gereği ufak oldukları için, bide dip dibeler, sörkülüsyon az vs vs zaten birazda o yüzden desktop versiyonlarına göre daha düşlük performansta calısıyolar, ama bi yandada ömürleri dahada kısalmıyomu? sonucta bu silikon dediğin, metal dediğin nanelerin ideal calısma sıcaklaıkları var, onlar sastıkca (sasmasa bile) kullanıldıkca zarar görüyolar performasn kaybediyolar.

yüksek performanslı laptoplar hasat olmuyormu 2 senelik yoğun kullanımın ardından?
Sosyal ağlarda paylaş

Eski tip yüksek performanslı dizüstülerin hepsinde, arkasını çevir yumurta pişir, seviyesinde bir ısınma oluyordu. Bu durumda senin söylediğin gibi 1-2 yıl içinde ciddi şekilde performans kayıplarına sebep oluyordu.

Zamanında kullandığım monster'ın altında soğutucu olmadan kullanmak, yaklaşık 2 saatlik bir oyun seansından sonra klavyeden bile hissedilen bir ısınmaya sebep oluyordu.

Ancak yeni nesil oyuncu dizüstülerinde bu sorun baya baya aşılmış. 1 ay önce MSI GT70 aldım ve bu sürede baya zorladım makineyi, ancak 5-6 saat kullanım sonrasında bile hala bilgisayarın altı soğuktu ve soğutucu çıkışından çok ta sıcak olmayan bir hava çıkışı oluyordu. Artık eskisi gibi ısınmıyor yani dizüstüler. Tabi bunda bilgisayarın içinde SSD olmasınında baya payı var, kasaların biraz daha büyük seçilerek içerde yeterince hava akım alanı yaratılmasınında payıo var, bunun gibi küçük detaylar birleşince ısınma sorunu baya çözümüş yeni dizüstülere kavuşmuş oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

laptopların 4 sene ömrü oluyormu cidden?
yani biliyorum tabiki oluyo, gördüm kullandım 6-7 senelik laptop, ama sey acısından soruyorum.

öncelikle laptop için yapılan donanımlar ısınma sorunu yasıyo her zaman doğaları gereği ufak oldukları için, bide dip dibeler, sörkülüsyon az vs vs zaten birazda o yüzden desktop versiyonlarına göre daha düşlük performansta calısıyolar, ama bi yandada ömürleri dahada kısalmıyomu? sonucta bu silikon dediğin, metal dediğin nanelerin ideal calısma sıcaklaıkları var, onlar sastıkca (sasmasa bile) kullanıldıkca zarar görüyolar performasn kaybediyolar.

yüksek performanslı laptoplar hasat olmuyormu 2 senelik yoğun kullanımın ardından?

Benim söyleyeceklerimi Freemoon çok güzel açıklamış. Msi laptopun soğutucu fan ı var extra. Oyun oynarken açıyorum hiç sorun yaşamıyorum. Çok değişti teknoloji way way :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...