Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD Büyükelçiliğinde patlama

Myshkin

Öne çıkan mesajlar

empati yapayım diyorum.

bu kadar geri zekalı bir eylem nasıl yapılabilir?
neticede içeri giremeyeceğin belli. Üzerindeki bomba ile de en fazla oradaki gariban güvenlik görevlilerine, seninle aynı anda giriş yapmaya çalışan vize işlemleri için gelen Türk vatandaşlarına zarar verebilirsin. zaten öyle olmuş, kendi binbir parçaya ayrılmış, bir de güvenlik görevlisini yok etmiş. gazeteci bir kızcağız da şimdi hastahanede canı ile uğraşıyor(bu da ayrı bir hikaye, abd büyükelçisi çağırmış o kızı konuşmak için).Bu eylemin sol, sağ, dinci, dindar, sosyalist, marksist,vs. hiçbir dünyevi veya öbür tarafa ait düşünce sistemi ile, inanç ile ilgisi olamaz. DHKP-C'li olduğu söyleniyor bu işi yapanın. Öyle ise bile belli ki büyük bir devlet(bence Rusya veya ABD, çelişki gibi gelebilir ama her ikisinin de mantığı var)bastırmış parayı, bu geri zekalıyı da haplamışlar, hipnotize etmişler, bir şey yapmışlar işte beynini kullanamaması için.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

yav said:

Myshkin said:

solcular şöyle böle diyen yok ki forumun çoğunluğu sol görüşte düşünce yapısına sahip zaten.ı
bu nerden çıktı ya kemalistleri mi diyosun :D

bir tane sağcı bul bana "kemalistim" diyen.

abi sen de bir tane gerçek solcu bulsana,milliyetçiyim diyen,sol ve milliyetçilik-ırkçılık ters şeyler
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

KuddusiMavra said:

yav said:

Myshkin said:

solcular şöyle böle diyen yok ki forumun çoğunluğu sol görüşte düşünce yapısına sahip zaten.ı
bu nerden çıktı ya kemalistleri mi diyosun :D

bir tane sağcı bul bana "kemalistim" diyen.

abi sen de bir tane gerçek solcu bulsana,milliyetçiyim diyen,sol ve milliyetçilik-ırkçılık ters şeyler

Kemalizm'i iyi anlamak lazım cipet. Ben solcuyum ve milliyetçiyim. Ama ırkçı değilim. bizim geri zekalı sözüm ona solcular onlarca yıl bu milliyetçilik mevzusunu kafalarıyla değil de üzerine oturdukları yerleriyle düşündükleri için anlamadılar; hadi iyi niyetli olayım yanlış anladılar. tuttular bayrağı yine sözüm ona milliyetçi ama aslında hiçbir şey olmayan-olamayan mhplilerin kucağına bıraktılar. onlar da zaten evlere şenlik, nasıl milliyetçi olduklarını geçmişte görmüştük,bugün de görüyoruz. ülke şu duruma gelmiş, kendisine ulusalcı diyen kesimler gösteriler yapıyorlar,mitingler düzenliyorlar,isyan ediyorlar. bizim tosun <> ise bahçeli'nin ağzının içine bakıyorlar.

sonuç: bir insan milletini,devletini, bayrağını sevmiyorsa onun ideolojisinin halkına en ufak bir faydası olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

arkadaslar yabanci bir yazarin turkye hakinda gelecekteki on goruleri olan bi baslik vardi
guardian muhabiri mi ne
onunbulamiyorum help

http://istanbul.blog.lemonde.fr/
Guillaume Perrier

başlığını da sen bulursun artık :D

adam türkiye'yi çetintaş'tan daha iyi biliyordur muhtemelen
hey gidi fransız muhabir
bizimki de beni çok çağırdılar ben ülkemi bırakmadım desin dursun o/
Sosyal ağlarda paylaş

Ulusalcılık ulusalcılıktır arkadaş.Atatürk ulusalcılığı diye yapılan ayrım delüzyondan ibaret.Kendini Türk hisseden herkesin Türk olması prensibi ulusalcılığı tehlikeli kılan ötekileştirme konjonktürüne hiçbir olumlu katkı sağlamıyor ; çünkü Türkiye'de yaşayıp kendini Türk hissetmeyenlere karşı yapılan ayrım yine bu konseptten geliyor.Evet madem bu kadar farklı etnik kökenin olduğu bir coğrafyada ulus devlet inşası yapacaksın , meseleye isteyen herkesin Türk olmasına izin vererek yaklaşmak mantıklıdır.Peki ya istemeyenler ? Asimilasyona karşı olanlar ? Bu noktada bir çözüm oluşturamadığı sürece Atatürk ulusalcılığının hiçbir farkı yok.
Dünya siyaset tarihine yeni bir tanım olarak da geçmiyor.Sadece günümüzde ben pis kaka ulusalcılardan değilim demek için vicdan aklama materyali olarak kullanılıyor.Ayrıca gerçek anlamda solcunun tek kimliği vardır o da sınıf kimliğidir.Marks boşuna işçilerinin vatanı yoktur dememiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...