Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateiste havaalanında dayak girişimi

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Cipetpet said:

"komşusu açken tok yatan bizden değildir"

uygulamada o biraz yalan ama şu video aklıma geldi sen böyle diyince;

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/93608/zabitalarin-sanata-saygisi

arkadaş yabancı, zabıtlar hayvan ama en popüler yorum bakarsanız da insanlık ölmemiş.

şurdaki olay yabancı bir ülkede olsa 5 kuruş para vermezler
Sosyal ağlarda paylaş

dincinin her turlusu igrenc ama en cok islam dincisi igrenc geliyo bana

ya da bana ogle geliyo cunku digerlerine gore daha yakinda olduklari icin

gecen amerikanin bi eyaletinde evrim konusunu derslerden kaldirmak icin oy falan toplanmis ama yine de kadinlari topraga gomup taslamiyolar orda
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi sorun bence şu işte
inanmak salaklıktır dedi adam açık açık
eeee?
açık açık o zaman bende yazaıyorum
inanmamak geri zekalılıktır
inanmayanların iqsu 60 dan düşüktür

noldu bi adamlarda retardasyon mu başladı
yo
yane bu kadar ciddiye almamak lazım interneti yada konuşulanları

Bu kafayla bu mantıkla,

Birisi başka birisinin karısına / kızına / kardeşine vb, hayat kadını derse, o kişini gülüp geçmesi lazım sonuçta demeyle olmuyor. ama gerçek hayatta bunun için adam öldürenler var

Veya,

futbol tartışmalarında, siyasette vs, karşı takıma, akıma, partiye laf edildiğinde o takımı tutanlar veya partiyi destekleyenler veya o takım/parti vb o söylenen mi oluyor?hayır. ama insanlar sinirleniyor mu? evet.

yani öyle "söylesinler I ignore" herkesin her konuda yapabileceği bir şey mi? Bence değil. Sen çok iplemez bir adamsındır onu tartışmam veya sana "sen de ipleyeceksin" diyemem tabii :D
Sosyal ağlarda paylaş

dinin ana bacıdan farkı şu
din elle tutulur gerçek birşey değil
din insanın kendi inancı ile alakalı bir şey

futbol takımına küfretti diye kızıp kavga çıkaran adamı zatren anlayan insan değilim

yane adamın dine küfretmesi beni ilgilendirmiyo
benim dinimi azaltmıyo coğaltmıyo
şahsa hakaret ayrı bi mevzu
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

inançla dalga geçmekle inananla dalga geçmek aynı şey değil

ben zaten çoğu müslümanın bu tavrını anlamıyorum
adamlar cehenneme gidicek yanacak yokolacak derken bi yandanda bu dünyada adamlar sizin dininiz aptal diyince neden alınır ki bi insan

bukadar zayıf mı senin inancın
herhangi bi adamın a veya b demesi ile inancın mı sarsılıyo
bende müslümanım ama kim ne derse desin sallayan bi insan değilim

dünyada dik duran insanlar dini olsun, inandıgı değerler olsun savunur. alınmak degil biraz kendini dünyaya karşı sorumlu hissetmek o.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

futbol takımına küfretti diye kızıp kavga çıkaran adamı zatren anlayan insan değilim

şu "ananız bacınıza yapsalar a gelmişiz" diyen arkadaşı direk ignore zaten. algı konusunda problem varsa 10 laf anlatsam 1 i ni göreceği için kasmamak lazım.

ama sana şunu demek istiyorum, burada söylediğim genel "dalga geçmek" kavramı üzerine. siz inatla tutup bunu "inanç" ile bağdaştırıyorsunuz.

ve hayır şahsa hakaret senin mantığınla hiç de ayrı değil. senin bu yukarıda dediğini diyen adam gelip senin şahsınla ilgili konuşsa, sinirlendiğinde de "ne var abi ben dedim diye öyle mi oldun? gül geç" dese verecek cevabın olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

BonePART said:

inançla dalga geçmekle inananla dalga geçmek aynı şey değil

ben zaten çoğu müslümanın bu tavrını anlamıyorum
adamlar cehenneme gidicek yanacak yokolacak derken bi yandanda bu dünyada adamlar sizin dininiz aptal diyince neden alınır ki bi insan

bukadar zayıf mı senin inancın
herhangi bi adamın a veya b demesi ile inancın mı sarsılıyo
bende müslümanım ama kim ne derse desin sallayan bi insan değilim

dünyada dik duran insanlar dini olsun, inandıgı değerler olsun savunur. alınmak degil biraz kendini dünyaya karşı sorumlu hissetmek o.

savunmak ayrı şey
alınmak kavga çıkartmak ayrı şey
biri senin dinin aptal derse
oturtursun karşına
neden aptal dersin
o nedenlerini söyler
sen cevap verirsin
hoşuna giderse bi tarafın diğer tarafın fikirleri kabul eder
olur biter
bu kadar
adam azından salya saçarak hakaret ediyosa allahtan bul dersin arkanı döner giderin
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

dinime hakaret etmek bana hakaret etmektir! demek, ben laciverti cok seviyorum laciverte laf etmek bana etmektir! demekten farksız

benim lafımdan bunu mu anladın?

gerçekten? sen bile o yazdıklarımdan şu sonucu çıkarttıysan, tuşlara basıp mesaj yazmaya çalışmama yazık (post arttırmak hariç :| )
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

BonePART said:

şu "ananız bacınıza yapsalar a gelmişiz" diyen arkadaşı direk ignore zaten. algı konusunda problem varsa 10 laf anlatsam 1 i ni göreceği için kasmamak lazım.

ama sana şunu demek istiyorum, burada söylediğim genel "dalga geçmek" kavramı üzerine. siz inatla tutup bunu "inanç" ile bağdaştırıyorsunuz.

ve hayır şahsa hakaret senin mantığınla hiç de ayrı değil. senin bu yukarıda dediğini diyen adam gelip senin şahsınla ilgili konuşsa, sinirlendiğinde de "ne var abi ben dedim diye öyle mi oldun? gül geç" dese verecek cevabın olmaz

şunu anlatmaya çalışıyorum 10 mesajdır
inandığın şeyle dalga geçmekle inananla dalga geçmek ayrı şeyler en başta
ama ben ikisinde sallayan değilim o ayrı mesele
ama siz birei sizin dininizde şu var bu var kadını döv diyo derse
ben nce mantıklı açıklamasını sunarım
inanmak istemesse kendi keyfidir derim olur biter
sinirlenip üstüne yürümemn
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Dalga geçmeleri ve mesela 10 konudan 3'ğnün islamla alakalı konuşulması beni sevindiriyor.kendini kandırıyorsun da diyebilirsiniz ama,21.yy'da emperyalizmin her türüne direnen tek sistem islam kaldı bence,gerici olmasından da dem vuranilirsiniz,ilerici olmasından da ama "komşusu açken tok yatan bizden değildir"diyen bir peygamberin ümmeti olmaktan gurur duyuyorum .

safi troll adam ya
Sosyal ağlarda paylaş

ben de şunu anlatmaya çalışıyorum.

bir insanın "önem verdiği şeyler değişkendir".

birinin ailesine laf etsen gülüp geçebilir ama tuttuğu takıma (örnek tamamen) laf etsen seni boğazlayabilir.

bu yüzden tartışırken, dalga geçerken vb, karşı tarafa saygısı olan insanın empati yapması tavrını ayarlaması gerekir.

yoksa dine laf edilmesi =/= kişiye laf edilmesi tabii ki
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...