Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten Film İndiren Yanacakmış

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/814052-korsan-film-indiren-yandi

Büyük bir bütçesi olan mücadele ofisi için sinema sektöründen para kazanan herkes elini cebine atacak. Maliyeti 500 bin doların üzerinde olan bir yazılımla, illegal yoldan film indirmek isteyenin IP bilgileri anında emniyet birimlerine ulaşacak. Sonra da ofisin hukukçuları ile yasal süreç başlatılacak. Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı mücadelenin ayrıntıları yeni yasal düzenlemede yer alacak.
Sosyal ağlarda paylaş

500.000 $'lık alet ne ya sdf.

Torrent'te dosya seed edip çekenlerin ip'lerini alacaksın işte.

Ama bana garip geliyor bu yöntem sdf. Yani, "Bu film benim, evet bakın bunu çalabilirsiniz. 7/24 istediğiniz an serverlarım açık olacak, istediğiniz zaman gelin yükleyin." Sonrasında, "Ahahahaha salak noob çektin filmimi dava açıcam sana." olması biraz ilginç geliyor. Hani piracy'e karşı çıkmak için, piracy yapma durumu ne kadar etik olabilir ki.

edit: Etikliğini geçtim, dava açabilmek için bir neden yaratmaması bile gerekir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bizim borclar kanundan kiyasen yorum getirirsen lisans bedelinden 3-4 kat fazla ceza verilebilir sadece. Yanan olmayacak yani. Ama 500.000$'lik programa takildim ben de.

Once stream sitelerini kapatsinlar ama, onlardan bir suru ne oldugu belirsiz adam para kazaniyor. Korsan olacaksa torrent olsun. En azindan sacma insanlarin cebine para girmez. PirateBay olsun. Scene kulturu korsan karsiti olan benim en az karsi cikacagim korsan isidir, ama bunlarin uzerinden para kazanan fullhdfilmizle.com gibi sitelerin sahibi Turk serserisine ceza verilmesinin arkasindayim tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benim kullandigim servis 3 gunluk tutuyor: http://www.hideipvpn.com/ TorrentFreak de bu iddiayi onaylamisti guvenli VPN'leri arastirdiklari makalelerinde. 3 gun yeterli devlete karsi korunma icin eger firma mahkeme emri olmadan vermiyorsa ki bunlar vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Log tutuyor musunuz, tutmuyor musunuz? Söylerken de ekmek çarpsın de.

Türkiye için Konuşuyorum Devlet bizden 6 aylık LOG istiyor.(Herhangi bir olayda suç işlenmesidahilinde isteniyor)
BU yüzden 6 aylık ama sadece IP düzeyinde (url düzeyinde DeepLOG tutmuyoruz)

Yani 2.2.2.2 ıp si 4.4.4.4 ip sine bağlantı kurdu şu saatte okadar.

Yurtdışı için ise 1 günlük loglarımız var onlarda Otomatik sistem için Serverların bağlı olduğu şirketimiz Özgür bir ülke olduğu için sorunsuzuz o konuda özel bir log tutulmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

O sitelere IP ile bağlanmak mı yasaklanacak anlamadım yani benim IP bir siteye bağlandığında ne indirdiğimi görebiliyor mu yoksa sadece bağlantı yapılmış mı diyebiliyor?

Olay tamamen şu :

http://www.enphormasyon.org/

yani DPI
“tam paket incelemesi” olarak da adlandırılır. (EPIC, Deep Packet Inspection and Privacy. http://epic.org/privacy/dpi/

Yanin bu sistemin yardımıyla Yakalayacaklar... movie datası dedimi bulacak. Bir diğer yöntemide MD5 lerini tutacak dosyaların muhtemel. Yani Nekadar az paylaşılmış okadar iyi bizim için olcak.

Yani 500bin dolar filan verip almadılar zaten olan bir sistem... izleniyoruz zaten hertürlü.
Birde hortumlamak için 500bin dolar harcadik aldık demişler PEhh..
Sosyal ağlarda paylaş

İnternetten film indirme konusunda kanuni bir düzenleme yapıldığını doğrulayan ancak film indiren ya da izleyenlere ceza geleceği yönündeki haberleri yalanlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, önümüzdeki dönemde ayrıntılarını açıklayacağını söylediği düzenlemenin sadece film indirip çoğaltanlara yönelik cezayı işlem getireceğini, bireysel olarak bir ceza öngörülmediğini söyledi. Günay, "Siz film indirip izliyorsanız ona bir şey yok. Ama siz servis etmeye başlarsanız ona yaptırım getiriliyor" diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

BlueDreams said:

İnternetten film indirme konusunda kanuni bir düzenleme yapıldığını doğrulayan ancak film indiren ya da izleyenlere ceza geleceği yönündeki haberleri yalanlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, önümüzdeki dönemde ayrıntılarını açıklayacağını söylediği düzenlemenin sadece film indirip çoğaltanlara yönelik cezayı işlem getireceğini, bireysel olarak bir ceza öngörülmediğini söyledi. Günay, "Siz film indirip izliyorsanız ona bir şey yok. Ama siz servis etmeye başlarsanız ona yaptırım getiriliyor" diye konuştu.

Olması gereken bu zaten. Akıllanmışlar biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...