Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray Üniversitesi'nde yangın

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

Fin said:

said:
"İlber Ortaylı: 'Kütüphanedeki arşivlik kitaplar kül oldu. 6 binini ben bağışlamıştım. Çoğu bir daha bulunamayacak nitelikte'"

şu mallık baya eşi benzeri olmayan bilgi mi vardı içinde sanki sdf ,can kaybı olmaması bile başarı.

mallık dediğin adam ilber ortaylı o adam öyle diyorsa gerçekten de çok zor bulunan kitaplardir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
prof. Dr. İlber Ortaylı, Galatasaray Üniversitesi'ndeki yangınla ilgili olarak tarihi binanın büyük hasar gördüğünü belirterek, “Boğazdaki bu tarihi binaların, okul olanlarının böyle ardı ardına yanması çok düşündürüyor. Bunların tekrardan okul olması lazım” dedi.
Prof. Ortaylı, yanan binadaki kütüphaneye altıbin kitap bağışladığını belirterek, bazı kitapların bulunabileceğini ama bazılarının bulunmasının zor olduğunu söyledi.
Ortaylı şunları söyledi:
“Allah beterinden saklasın. Üç fakültenin bulunduğu bina. Dolmabahçe Sarayı’nın büyük müştemilatı. Bu yanan binada derslik yok, hocaların odaları var. Öğrenci işlerinin kayıtları var. Kayıtların dolayısıyla kopyaları mevcut. Şimdi benim orada ikinci katta hukuk fakültesinde kurduğum kütüphane var. Oradaki 6 bin kitabı da ben bağışlamıştım. Bazı kitaplar bulunabilecek belki ama bazılarının bulunması çok zor. Envanteri var elimizde, bilmiyorum bu sulama işinde, söndürme işinde ne kadarı sağlam çıkacak onu bilemiyorum. Çok, çok üzgünüz. Binanın da gayet müzeyyen işleri var kalem işi. Artık o bitti. Bu bir ahşap bina değil aslında. Bu kagir olarak yapılmış bina. Bunların ara katları ahşaptır. Çöktü zaten bina. Çok üzücü bir şey. Boğazdaki bu tarihi binaların okul olanların bilhassa böyle ardı ardına yanması çok düşündürüyor. Tekrardan okul olması lazım. “

http://onedio.com/haber/prof-ortayli-yanginlar-dusundurucu-67930
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

said:
"İlber Ortaylı: 'Kütüphanedeki arşivlik kitaplar kül oldu. 6 binini ben bağışlamıştım. Çoğu bir daha bulunamayacak nitelikte'"

şu mallık baya eşi benzeri olmayan bilgi mi vardı içinde sanki sdf ,can kaybı olmaması bile başarı.

lol!
akil fikir.

adam gidip Fifty Shades of Grey bagislamiyor okula.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

okuldan hocalarımdan haber aldım. yangın gerçekten kontaktan çıkmış. iki güvenlik görevlisi söndürmeye çalışıyormuş ama olmayınca itfaiyeyi arayıp çıkmışlar binadan.

Sondurmeye calisan arkadaslara acaba egitim verilmismidir cok merak ediyorum... Mesela elektrik kontagi yuzunden yangin cikarsa ilk once binadaki elektrigin kesilmesi gerekiyor. Bununla beraber elektrik yanginlari ilk asamada su ile sondurulemez cunki su elektrigi tasir. ABC kuru kimyevi yangin sondurme tupu ile mudehale edilmesi gerekiyor. Ama basta dedigim gibi elektrik tamamen kesilmeden istedigin sekilde mudehale et sonduremezsin.

Ayni sey gaz yuzunden cikan yanginlar icinde gecerli. Binanin veya dairenin gaz vanasini kapatmadan o yangini imkani yok sonduremezsiniz.

http://www.ibb.gov.tr/sites/itfaiye/workarea/Pages/guvenliginizicin.aspx

Bu sayfada baya bilgi var. Herkesin okumasini tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Fin said:

said:

lol!
akil fikir.

adam gidip Fifty Shades of Grey bagislamiyor okula.

fifty shades bağışlasın ne farkeder ?
madem eşi benzeri yok bi back-up almadan öylesine bağışlamış ahşap binaya hemde lol K.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

said:

keşke o kitaplar yerine sen yansaydın dedirtti sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Ortaköy'deki evdeydim ben yangın sırasında da bakkala inmiştim. Bizim bakkal mimarlıktan bırakıp bu işe başlamış abisiyle, baba mesleği diye de adam o zaman dedi.

Yangın sebebi elektrik kontağı ise kundak değildir. Herhangi başka sebepse yak-işlet-devret'tir demişti.

Adam haklı çıktı harbi ahahaha

Yazık oldu, ama bu tip binalara böyle durumları hesaplamayıp teknolojik müdahale önlemleri almamakta apayrı bir eksikliktir. Teknolojik önlem nedir? Polat Kuleleri'ndeki olay en güzel ve yakın örneği, onları bu tip eski binalara çok rahat uyarlayabiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm Galatasaray camiasına geçmiş olsun dilerim. Şuradaki durumu bile Fenerbahçe'den bilecek, polis otosunu yakan üniversitemizi de yakmıştır diyecek kayıp insanlar var. Tamam rakip olunabilir de kimse insanlığını bu derece kaybetmemiştir. Bölündük, yıprandık, üzüldük falan ama bu kadar da insan insana düşürülmemeli..
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

said:

bu adam efsane ya
bilerek mi yapıyo acaba çocukken ilgi eksikliği mi çekmiş merak etmeye başladım fds
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...