Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Temizlikçinin 5+1 ses sistemini boy sırasına sokması

Chemical

Öne çıkan mesajlar

awww, ya şu başlıkta böyle entellektüel fışkırmalarla dolu mesajlarını tek tek bir koy da bir cevap vereyim seagle. kolektif de ağzına ağzına vurdu valla forumdakilerin açık ve net. karşılığında kim il jong fotoğraflarıyla adamı ezdiğinizi sanıyorsanız komiksiniz cidden. mobbing yapmayı ezmek olarak görüyorsanız fln..

"20 yaşından sonra komünist olmayanın yüreği, 30 yaşından sonra komünist olanın aklı yoktur" gibi facebook kezbanı yorumlarına bile OOO MANYAK LAFFF!! diye körler sağırlar olarak birbirinizi çok güzel ağırlıyorsunuz. sen de viktor wannabe olarak da çogzel ilerliyorsun ama master'in dahi yetersiz o yüzden fazla kasma bence..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kollektifinsanın ağzına hesaplamaları vurduk işte. Aha vuran da yukarıda hatta.

Ha sizin gözlükler başka görüyorsa bilemem.

Adama bu işin tedarik kısmı var, pazarlaması var, temizliği var, otu var boku var, zaten yarısı subvanse ediliyor dedikçe

BİZ HESAPLADIK AGA YAPICAZ dedi

Nasıl peki bi anlat dedik

ok by =( yaptı gitti.

Ne güzel vurmuş milletin ağzına. HLL
Sosyal ağlarda paylaş

Abi herkes TEMİZLİKÇİ KADIN HAREKETİ ENGELLENEMEZ! moduna takılmış konuda ahahah. Bence gayet komik.

Ve evet, temizlikçi kadın muhabbetleri ilelebet devam eder. Benimde jaluzi perdelerin ipini düğümlemeyi ve açıp kapyan sopasını yerinden sökmeyi başarıyor. Büyük başarı bunlar bence ve her hafta gerçekleşiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

İlki için zaten çok sonra farkettiğimizi anlatmıştım, o olayda da zaten ben şehirdışında üni dönemindeydim o yüzden çok detay veremeyeceğim. Ancak eve çekirdek aile dışında kimse yokken girip çıkan biri yok, koca altını vb.yi de evde biri varken götürmesi mümkün değil. İkincisinde de polisiyle suçuyla koşturmak daha fazla zaman alacaktı.

Madem sordun detayı söyleyeyim. Ailede bunu yapacak hiçkimse yoktur, zaten maddi bir problemi olan aile değiliz, ailede onun parası bunun parası kavramı da yoktur o yüzden böyle bir şeye gerek yok. KArakter olarak asla zaten yapmayız, ama bunu söylemem sana bir şey ifade etmeyecek çünkü herkes öyle söyler biliyorum, bundan dolayı ihtiyaç olmamasını vb söyledim. Aile dediğin 3 kişi vardı sadece zaten, ikisi madur kardeş, birisi de anne, en basidinden harç parasını kardeşime veren kişi o zaten. Normalde evde cepte kalanlar dışında açıkta para bulunmaz, o gün bulunmuştu, çünkü harç ödenecek ve ertesi gün bakım yapılacaktı. Parayı bir önceki gece çektim, harç parası yine o akşam verilmişti. Ev güvenlikli sitede, alarmlı bir ev, hırsızlığa dair en ufak bir iz yok. O gün içerisinde temizlikçi dışında hiçkimse eve ayak basmadı, ben ve kardeşim bütün gün evdeydik, eve giren çıkan başka hiçkimse olmadığını biliyorum yani (daha okul zamanları bu arada, yeni bir olay değil bu), annem dışarıdaydı akşama kadar eve uğramadı. Kardeşim de ben de kendi odalarımızdaydık (o zaten büyük kısmını uyuyarak geçirdi günün, arada da bilgisayarla uğraştı, bense bilgisayar başında tez yazıyordum) Hani aileden biri olabilir dedin ya, o yüzden sayayım dedim. Ha bir de utana sıkıla, zar zor "ya hani şurada para vardı gördün mü?" diye sorma kısmı ve sonrasındaki diyaloglar vardı, resmen utançtan soramıyordum bile suçlama olarak algılamasın diye, o diyaloğun gittiği yer ve kadının cevapları var ki ben kendim insanlık adına utanıyorum, hiç anlatıp sizi de utandırmayayım.

Bu arada sabah ikimizin parası da yerindeydi.

Yeterli mi senin için?

extended edition geç kardeş utandırıcı muhabbetleri de yaz
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Valla kollektifinsanın ağzına hesaplamaları vurduk işte. Aha vuran da yukarıda hatta.

Ha sizin gözlükler başka görüyorsa bilemem.

Adama bu işin tedarik kısmı var, pazarlaması var, temizliği var, otu var boku var, zaten yarısı subvanse ediliyor dedikçe

BİZ HESAPLADIK AGA YAPICAZ dedi

Nasıl peki bi anlat dedik

ok by =( yaptı gitti.

Ne güzel vurmuş milletin ağzına. HLL

ya hayır sizin işte kafa şuna basmıyor. hacettepe'de 1 tl'ye verilen yemek 1 tl'ye malolmuyor, burada 1 tl öğrenci veriyorsan 4 tl okul veriyor. aynı yemek şirketi aynı yemek, yanılmıyorsam başkent üniversitesinde 10 tl (üniversiteleri karıştırıyor olabilirim, başkent olmayabilir). odtü'de 2.65'ti 1.90'a düştü. pazarlama, tedarik bok püsür fiyatları mı düştü? hayır okul payı arttı karşılamada. biz diyoruz ki okul (devlet) bunları karşılamalı (inb4 dövlet bize bohmir). sen getirip buraya bu yemek şu kadara maledilemezzzzz!! şeklinde bir tartışmaya zaten baştan anlamsız bir noktaya gidersin. hacettepe'de de o yemeği 1 tl'ye mal edemezsin. hacettepe kütüphane'de beleş çorba var 24 saat, beleş çay kahve var. bunlar da havadan kendiliğinden oluşmuyor elbet bir maliyeti var ama okul karşılıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

Okul yemek karşılamak zorunda değil.

Okul eğitim karşılamak zorunda.
Bana kütüphanesinde adam gibi bilgi, belge, yayın, ıvır zıvır sunamayan okul yemeği bedavaya değil üstüne para vererek yedirse zerre faydası yok.

Üniversiteden bişey elde edeceksen o bilgi olur, eğitim olur. Silkmişim yemeği, onu adma gibi burs imkanı yaratarak da karşılarsın.

Ha söylüyorum da boşa. Adamların üniversiteden beklentisi yemek, bu kafayla zaten böyle gider okullarda eğitim kalitesi.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

siıgıl demagoji'de tayipleşmiş yalnız

adamın derdi yemek okullar tabi geri kalır'a nasıl getirdin abi lafı ahah

Okulların bütçeleri zaten sıkıntılı yav, bunu hepimiz biliyoruz. Mantar gibi üniversite açılıyor, daha yarım asırlık üniversitelerin kütüphaneleri bile adam gibi standartlarda değil.

Yemek bi öğrencinin önceliği değil yemekhanede. Okul bana beleş yemek vermesin, okul bana adam gibi bilgi kaynağı sunsun. Kütüphanesinin online kaynakları taş gibi olsun, uluslararası yayınlara erişim hakkı olsun. Derslerin en testisli bilimadamları tarafından yazılan o tuğla gibi kitaplardan 1 tane olmasın rafta. 1 kişi kitabı ödünç alınca 2 ay kitap beklemesin diğer insanlar.

Yemek parasını karşılayamayacak adamı zaten yemek bursuyla rahat ettiriyorlar. Yemek bursları da çok fazla kişiye veriliyor zaten. Yemek parasını verebilecek adamın da yemeğini bedava karşılamasın okul, onun yerine adam gibi kaynak versin öğrenciye işte.
Sosyal ağlarda paylaş

abi üniversitelerde kütüphaneye, lablara gidecek para başka şekilde başkalarının cebine gidiyor ve yemek parasına giden para bi bok değil. Gözünüzü seveyim yani uzayda mı yaşıyorsunuz şu konuyu tartışıyorsunuz. Üniversitenin amacı tabi akademik olarak olacabilecek en iyi eğitimi verebilmek. Ve bunun içine de makul fiyatlarda sunacağı yemek hizmeti dahil. Öğrenci, öğretim görevlisi gırtlağından girecek yemeğin fiyatını düşünmemeli, bunu dert etmemeli. Sağlıklı bir şekilde kaliteli bir şekilde karnını doyurmalı. Mevcut ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak üniversite öğrenci bütçesini sarsmayacak şekilde öğrencisine bu hizmeti en iyi şekilde sunmalı.

Rektörlere alınan gereksiz araçlarla kaç nesil üniversite öğrencisi doyar haddi hesabı yok. Üniversitede yemek konusunun tartışılması bile abes daha o noktaya gelmemiz için diğer rüşvetleri, adam kayırmaları, gereksiz alımları halletmemiz lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Okul yemek karşılamak zorunda değil.

Okul eğitim karşılamak zorunda.
Bana kütüphanesinde adam gibi bilgi, belge, yayın, ıvır zıvır sunamayan okul yemeği bedavaya değil üstüne para vererek yedirse zerre faydası yok.

Üniversiteden bişey elde edeceksen o bilgi olur, eğitim olur. Silkmişim yemeği, onu adma gibi burs imkanı yaratarak da karşılarsın.

Ha söylüyorum da boşa. Adamların üniversiteden beklentisi yemek, bu kafayla zaten böyle gider okullarda eğitim kalitesi.

şöyle şeyler yazdıktan sonra sana cevap vermemi mi bekliyorsun bir de? ciddi soruyorum bu soruyu.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahsdhafhafa, ben laf salatası yapıyorum evet. orada söylediğinle şu söylediğin arasında bir fark yok ki.

okullar, kütüphaneler boşmuş, yemekhane yerine bunun için uğraşıcakmışız. ulan bilimsel üniversite için mücadele eden kim takke? yök yasa tasarısına karşı duruşu sağlam olan kim? sanki gören de bilimsel bir üniversite için canını yiyor da bize burun kıvırıyor sanır.

bilimsel üniversite için, yök'e karşı mücadele, yemekhane fiyatları, harçlar için mücadele, okuldaki güvenlik terörüne karşı mücadele... bunlar sanki birbirinden ayrı mücadeleler de birini yapan diğerini yapmıyor (ha onu da biz yapıyoruz). tekrardan söylüyorum gören de kendisinin bilimsel üniversite için mücadelenin bayrak taşıyıcısı sanır.

şu başlık saçma yere kaysa da herkesin ne olduğunun görülmesi açısından çok bi güzel oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Üniversitenin içinde olmasak bilmicez gerçekten neyik kavgasını verdiğinizi de allahtan neyin ne olduğundan haberimiz var sdf. Bi boka karşı durduğunuz yok. Üniversiteye girdim yök diyodunuz, çıktım yök diyosunuz hala. Bi de yumurta atıyosunuz ama onla da artık iq seviyesi ortalamanın altında olan bakanlarımız bile testis geçebilir hale geldi, o derece vahim durum.

Siz dünyayı kurtardığınızı zannedin, takke falan deyip geçirdiğin sinir krizinden çıkmaya çalış işte, yap bişeyler. Cidden baydı kafana 2 gram laf anlatmaya çalışmak. Termodinamik kassam erke dönergecini bulmuştum emenike.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...