Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mehmet Ali Birand vefat etmiş

hozceri

Öne çıkan mesajlar

Sonofa said:

Nazlı ılıcak ta gidici diyolar ama ne derece doğru? Duyan var mı. Kalburüstü haber sitelerinde göremedim haberi ama?

AKP temizliyordur bu da gidiyorsa diye düşünüyorum artık. Ilıcak zamanın Tercümanı ile götürmüş, ardından oğlu Akşam gazetesiyle televizyon vericem diye göçürmüş, kavakçıyı meclise getiren, şimdilerde AKP karşıtı tripler atan bir hanımefendi..

moriarty said:

yekeyeke said:

Bir de dündar çıkmasın başımıza.. Al birini vur ötekine..

uğur dündar ile mehmet ali birand bir mi

Eh hemen hemen birdir kendisi, bu arkadaşta sıkı Atatürkçü olmadan önce, gazeteciliğini, milleti çekip ardından bak yayınlarım haaa tripleriyle tehdit eden bir adamdı. Üstüne sallama haberlerle halkın karşısına çıktı, insanlar inandı. Nasıl bugün enflasyon yok, işsizlik %3'lerdeye inanan insanlar varsa %55 kadar, o zamanlarda da bu zat-ı muhteremin her haberine gönülden inanan insanlar vardı. Hala da muhteşem bir haberci dehasıdır diye tapanlar vardır..

Duayen gazeteci geçmişimize bakın...
Sosyal ağlarda paylaş

Çok değerli bir gazeteci öncelikle kendisi. Yetiştirdiği milyon tane adam var (mithat bereket, can dündar vs vs) En çok izlediğim haber bülteniydi kendisi :(

Etnik kimliğiyle zerre ilgili değilim. Görüşlerine katılmam, görüşlerinde manüplasyon yaptığınıda düşünmüyorum. Ama doğdumuzdan beri izlediğimiz bir adam ölüyor kimileri gelip fotolar koyup vs kürt blabla diyor.

Vizyon kısmında yılmaz erdoğanın filmini çok övüyonuzda kendisinin sempatizanlığı ile ilgili kimse bişi demiyor. Onunda ölmesi lazım heralde kin kusmak için.

Mekanı cennet olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Çok değerli bir gazeteci öncelikle kendisi. Yetiştirdiği milyon tane adam var (mithat bereket, can dündar vs vs) En çok izlediğim haber bülteniydi kendisi :(

Etnik kimliğiyle zerre ilgili değilim. Görüşlerine katılmam, görüşlerinde manüplasyon yaptığınıda düşünmüyorum. Ama doğdumuzdan beri izlediğimiz bir adam ölüyor kimileri gelip fotolar koyup vs kürt blabla diyor.

Vizyon kısmında yılmaz erdoğanın filmini çok övüyonuzda kendisinin sempatizanlığı ile ilgili kimse bişi demiyor. Onunda ölmesi lazım heralde kin kusmak için.

Mekanı cennet olsun.

bunu işte insanlara anlatamıyorsun. Muhafazakarlığa karşı adam farkında olmadan muhafazakarlığın dibini yapıyor, faşizme karşı olan adam faşizmin dibini yapıyor. Fikrini sevmediğin adamı suçlu ilan edip ölüme mahkum etmeyi alışkanlık haline getirmişiz. Vatan hainliği. Kime göre, neye göre? Kim, kimin vatan haini olduğuna nasıl karar veriyor? Herkes kendi kafasına göre karar verdiği için zaten cinayetlerin ardı arkası kesilmiyor, ölümlere sevinen bir toplum olup çıkıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Evdeysem sunduğu haber bültenini mutlaka izlerdim. Severdim sunuşunu eğlenceli sunardı.Dili sürçmesi eeeeeeeeeee'leri haber bültenine sempati katıyodu.

Görüşü, düşünceleri vs. beni ilgilendirmez keyif alıyodum izlemekten.Çok üzüldüm duyunca daha salı günü hava raporunu verdiğinde yine mi kuvvetli sağanak yağış diyon hay aka. demiştim.

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Akito said:

bi insan ölünce niye "ALLAH RAHMET FALAN EYLEMESİN TAAM MIAAA" gibi konuşur ki biri ? 2. kişi niye bununla aynı görüşte olur.

naaptı ki adam söyleyin de bilelim.

Hayır adam o yıllarda ordunun mitin yapamadıgını yapmıs bulmus konusmus ne yanı apo pkk bası devlet adamı bulamayıp sen bulucan konuscam adama gulerler klasık ondan sonra yasaklar baslamıs
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan adamın görüşmediği siyasi, devlet başkanı kalmadı. Programına çıkarmadığı gazeteci (her görüşten), devlet adamı kalmadı. Belgeselleri, Kürt sorunu konusunda uzun yıllardır süren mücadelesi, sunuculuğu, köşe yazarlığı.

Ne yazalım abi size beyninizin alması için? Hala büyük gazeteci değildi diyorsun. Üzülmeyen kalmadı, Can Dündar'la Akif Beki canlı yayındaydı az önce, gözleri dolu dolu adamların, Aydın Doğan çıktı içim yanıyor dedi, Selahattin Demirtaş Diyarbakır'da 100.000 kişinin önünde haberi verdi, 3 cenaze için orada olan onca insan alkışlarla destekledi, üzüntülerini belirtti. Evine gitmeyen siyasi, gazeteci, televizyoncu kalmadı.

Bu kadar değer gören, toplumun HER kesiminden seveni olan, Türk gazetecilik tarihinin en birikimli, en değerli gazetecilerinden biri olan bir insanın arkasından sallayıp gazeteciliği iyi miydi yea diye yorum yapıyorsunuz. Size ne anlatılır ki, beyin bedava.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...