Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mehmet Ali Birand vefat etmiş

hozceri

Öne çıkan mesajlar

toprağı bol olsun
toplumun HER kesiminin sevmesi iyi gazeteci yapmıyor maalesef. kötü gazeteci de değil. tam türkiye ayarında, etliye sütlüye pek bulaşmamış bi adamdı. aydın doğanın desteğini aldığını söyleyip bak referansım aydın doğan demek de çok güzel. beyin meyin karıştırmayın hiç. bi soru sordum hemen yetmememeler, beyinler havada uçuştu. sakin az
Sosyal ağlarda paylaş

kimse adam için perfect demiyor, hele ki Türkiye gibi medyanın siyasetten bağımsız (din ve devlet işlerini ayıramıyoruz bunu kim nasıl becersin) çalışamadığı bir ortamda yaptığı gazeteciliğe laf atmak için kişinin de bişeylere sahip olması gerek.

evde bilgisayar başında apoyla fotosu var, şunla bunu yapmış gibi konuşmak hakikaten kolay. Eğer bunu ideolojileriniz üzerine söylüyorsanız, bu ideolojilerinizi hayata geçirmek adına hangi adımı attığınızı, hakikaten inandığınız değerleri bir sorgulayın derim. şahsen ben laikim, bağımsızım, kimsenin etkisi altından kalmadan, sisteme alet olmadan yaşıyorum diyemediğim için bu herife bok atamıyorum. rip demekten başka bişeyim kalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuşmayayım falan diyorum ama gerçekden düzgün açıklamalarla gelin şayet adamda bizim görmediğimiz özellikler nitelikler varsa açıklayın bizde öğrenelim saygı duyalım..
ama hemen yok yetemezsin falan...

geçmiş sayfalarda da dedim örnek verdim tee 2007 lerden gamze özçelikle canlı bağlantı yayını nı linkledim (bildiğin rezilliğin daniskası).birand ın öldüğü gün uğur mumcu umut davasında salakça bir karar alındı. http://haber.gazetevatan.com/arabam-yoktu-iyi-oldu/506909/1/G%C3%BCndem oldu.ama bir Allahın kulu cevap vermedi/veremedi.evet ben adamı böyle tanıyorum.basının gücünü kötü ve yanlı kullanan,bu memleketin nimetlerinden senden,benden daha çok yararlanıp da hainlik düşünen,dünya kadar insan(ki çoğu gazeteci)hapislerde çürürken adını bile anmayan,devamlı ergenekon,balyoz evet bu sefer oh yeah çığırtkanlığı yapan,kaypağın dibi,her devrin adamı adama da bırak üzülmeyeyim.bak dün suriye de muhalif denilen çapulcu sürüsünün öldürdüğü tam rakamın belli olmadığı 20 li yaşların da insanlar var ama senin basının yanlı olduğu için esamesi okunmadı neden bu ve bunun gibi insanlar olduğu için.birde şakirt tayfası niye rahatsız la bu kadar anlamadım orası da pek samimi değil de neyse..
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

Konuşmayayım falan diyorum ama gerçekden düzgün açıklamalarla gelin şayet adamda bizim görmediğimiz özellikler nitelikler varsa açıklayın bizde öğrenelim saygı duyalım..
ama hemen yok yetemezsin falan...

geçmiş sayfalarda da dedim örnek verdim tee 2007 lerden gamze özçelikle canlı bağlantı yayını nı linkledim (bildiğin rezilliğin daniskası).birand ın öldüğü gün uğur mumcu umut davasında salakça bir karar alındı. http://haber.gazetevatan.com/arabam-yoktu-iyi-oldu/506909/1/G%C3%BCndem oldu.ama bir Allahın kulu cevap vermedi/veremedi.evet ben adamı böyle tanıyorum.basının gücünü kötü ve yanlı kullanan,bu memleketin nimetlerinden senden,benden daha çok yararlanıp da hainlik düşünen,dünya kadar insan(ki çoğu gazeteci)hapislerde çürürken adını bile anmayan,devamlı ergenekon,balyoz evet bu sefer oh yeah çığırtkanlığı yapan,kaypağın dibi,her devrin adamı adama da bırak üzülmeyeyim.bak dün suriye de muhalif denilen çapulcu sürüsünün öldürdüğü tam rakamın belli olmadığı 20 li yaşların da insanlar var ama senin basının yanlı olduğu için esamesi okunmadı neden bu ve bunun gibi insanlar olduğu için.birde şakirt tayfası niye rahatsız la bu kadar anlamadım orası da pek samimi değil de neyse..

helal kardeşim. ben de yazsam aynı şeyleri yazardım. susayım diyorum ve hatta yazdıklarımı editleyip siliyorum ama laf sokmalar, laf atmalar bitmiyor.

reampage said:

Fetullah Gülen bile taziye mesajı yayınlamış..

fetullah gülen bile derken?! neden bu kadar şaşırdın anlamadım? Kuddusi Okkır için taziye mesajı yayınlayacak hali yok. yayınlamadı da zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu karşıt fikirleri kaldıramayan, hemen hakarete geçen düşünce tipi yokmu pkk dan daha tehlikeli bu çürümüş düşünce tipi.

Herkesi kendileri gibi düşünmeye iten, düşünmeyeni "tüü kaka" şeklinde marklamaya calışan, vs.

Yazık size ya. Kimi sevip kimi sevmeyeceğimize bile karışmaya calıştınız ya o küçücük ve güçsüz beyinlerinizle hayretler içerisindeyim.

Yok çok iyi gazeteciymiş, yok milyon tane öğrencisi varmış, yok güleryüzlüymüş, yok bir gülümsemesiyle kıçından şimşekler fırlatırmış.

Dilerse fizyon teorisini sonuçlandıran high elf olsun umrumda değil. Rengi belli olmayan adamı sevmek zorunda, ölüsünede rahmet anmak zorunda değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

Sequo said:

Akito said:

bi insan ölünce niye "ALLAH RAHMET FALAN EYLEMESİN TAAM MIAAA" gibi konuşur ki biri ? 2. kişi niye bununla aynı görüşte olur.

naaptı ki adam söyleyin de bilelim.

Hayır adam o yıllarda ordunun mitin yapamadıgını yapmıs bulmus konusmus ne yanı apo pkk bası devlet adamı bulamayıp sen bulucan konuscam adama gulerler klasık ondan sonra yasaklar baslamıs

bu ne abi ahahaha. sanki gidip dağ dağ, hücre evi falan gezip bulmuş mikrofon uzatmış.

Bir şekilde röportaj yapmak istediğini iletmiştir kendisine. Veya tam tersi olmuş olabilir. Öcalan bir gazeteciyle görüşmek istediğini belirtmiştir ve bunun için Birand'ı seçmiştir. Kendisine şu gün şu saatte şurada ol demişlerdir. Oradan da bir grup bunu alıp, gözleri kulakları bağlı bir şekilde Öcalan'ın yanına götürmüşlerdir.

Kendisi buldu diye bir olay yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

bu ne abi ahahaha. sanki gidip dağ dağ, hücre evi falan gezip bulmuş mikrofon uzatmış.

Bir şekilde röportaj yapmak istediğini iletmiştir kendisine. Veya tam tersi olmuş olabilir. Öcalan bir gazeteciyle görüşmek istediğini belirtmiştir ve bunun için Birand'ı seçmiştir. Kendisine şu gün şu saatte şurada ol demişlerdir. Oradan da bir grup bunu alıp, gözleri kulakları bağlı bir şekilde Öcalan'ın yanına götürmüşlerdir.

Kendisi buldu diye bir olay yok yani.

Diyelim ki öyle olsun. Apo özellikle birandı istesin. Neden peki demezler mi? Kendisine yakın gördüğü için mi? Aynı fikirleri taşıdıkları için mi?

Yada birandı çağırdığında birand kendisine zarar verilmeyeceğinden emin di ve o yuzden rahatça gidip rahatça röportaj yapabilecek diye mi?

Ben bir ülkenin aradığı azılı bir bebek katili olsam. Bende kendi fikrimi taşıyan ve bana yakın bir gazeteci çağırır onla rahat rahat röportaj yapardım herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne amaçla kimin kimi çağırdığının, kimin kimden röportaj talep ettiğinin bir önemi yok. Adam gitmiş röportaj yapmış bir gazeteci olarak. Sevdiğim bir insan değildi kendisi, tahammül edemezdim açıkçası izlerken ikide bir eeeeee demesinden dolayı ama adam gazeteci görevini yapmış.

hüküm giymiş suçlularla röportaj yapan gazeteciler var, yazacağı kitap için, çekeceği belgesel için katillerle, tecavüzcülerle röportaj yapanlar da var sonuçta. O yüzden bir gazeteciye sen neden şunla röportaj yaptın diye sormak aptalca zira adamın görevi haber yapmak, soru sormak.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

valla ne amaçla kimin kimi çağırdığının, kimin kimden röportaj talep ettiğinin bir önemi yok. Adam gitmiş röportaj yapmış bir gazeteci olarak. Sevdiğim bir insan değildi kendisi, tahammül edemezdim açıkçası izlerken ikide bir eeeeee demesinden dolayı ama adam gazeteci görevini yapmış.

hüküm giymiş suçlularla röportaj yapan gazeteciler var, yazacağı kitap için, çekeceği belgesel için katillerle, tecavüzcülerle röportaj yapanlar da var sonuçta. O yüzden bir gazeteciye sen neden şunla röportaj yaptın diye sormak aptalca zira adamın görevi haber yapmak, soru sormak.

Peki TRT'yi dolandırması ve son zamanlarda yaptığı "Apo parti kurup başına geçmeli" söylemleri için ne düşünüyorsun.

TRT yi gazeteci kimliği ile dolandırmış olabilir mi? Bir dolandırıcının hayatını onun gözünden görmek amacıyla?
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm bir dolandırıcı hakkında ne düşünüyor olabilirim acaba çok merak ettim ben de şimdi. Adam dolandırıcılık yapmış, ceza almış bunu düşünüyorum mesela. Dolandırıcı olduğunu düşünüyor olabilir miyim acaba ?

Apo eve çıksın, serbest kalsın açıklamalarını da gayet aptalca buluyorum. Daha ne diyebilirim?

Yani cevap vermek için aptalca karşı atağa geçmenin anlamı yok. Adam gazeteci olarak röportaj yapmış. Bu kadar basit. Halen süren savaşlarda, çatışmalarda her iki tarafla röportaj yapan, onları fotoğraflayan gazetecilerden bir farkı yok yaptığının. Adamın görevi haber yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Şu karşıt fikirleri kaldıramayan, hemen hakarete geçen düşünce tipi yokmu pkk dan daha tehlikeli bu çürümüş düşünce tipi.

Herkesi kendileri gibi düşünmeye iten, düşünmeyeni "tüü kaka" şeklinde marklamaya calışan, vs.

Yazık size ya. Kimi sevip kimi sevmeyeceğimize bile karışmaya calıştınız ya o küçücük ve güçsüz beyinlerinizle hayretler içerisindeyim.

Yok çok iyi gazeteciymiş, yok milyon tane öğrencisi varmış, yok güleryüzlüymüş, yok bir gülümsemesiyle kıçından şimşekler fırlatırmış.

Dilerse fizyon teorisini sonuçlandıran high elf olsun umrumda değil. Rengi belli olmayan adamı sevmek zorunda, ölüsünede rahmet anmak zorunda değilim.

Zorla rahmet andıran yok zaten kimseyi tek söylenen azcık insan rpsi yapında iyiki öldüye getirmeyin bi gazeteciyi.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

Hmm bir dolandırıcı hakkında ne düşünüyor olabilirim acaba çok merak ettim ben de şimdi. Adam dolandırıcılık yapmış, ceza almış bunu düşünüyorum mesela. Dolandırıcı olduğunu düşünüyor olabilir miyim acaba ?

Apo eve çıksın, serbest kalsın açıklamalarını da gayet aptalca buluyorum. Daha ne diyebilirim?

Yani cevap vermek için aptalca karşı atağa geçmenin anlamı yok. Adam gazeteci olarak röportaj yapmış. Bu kadar basit. Halen süren savaşlarda, çatışmalarda her iki tarafla röportaj yapan, onları fotoğraflayan gazetecilerden bir farkı yok yaptığının. Adamın görevi haber yapmak.

Evet çok gazeteciydi doğru. Benzine sürekli zam gelirdi haberlerde adını bile geçirmezdi.

İnsanlar cumhuriyet yürüyüşleri yapardı ama haber bülteninde AKP nin ekonomisi şöyle iyi böyle iyi haberleri geçerdi.

APOyu karşısına alıp sordu ama bir kere bile maliye bakanına "Kardeşim verginin vergisini aliyorsunuz, araba alandan önce kdv bide üstüne ötv bindiriyorsunuz" diyemedi.

Ben bu adamın kime ve neye hizmet ettiğini, o yaptığı gazeteciliğide kimin için yaptığını çözemedim.

Ha dışarıdan bakan; türkiyede yaşamayan ve türkiyede dönen hususlardan zerre kadar etkilenmeyen bir yunan olsaydım;

`-evet adam iyi gazeteci lan hakkaten` derdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ravnos said:

Sequo said:

Zorla rahmet andıran yok zaten kimseyi tek söylenen azcık insan rpsi yapında iyiki öldüye getirmeyin bi gazeteciyi.

Aramızdaki fark şu ben insan olduğum için beynimi kullanıp gerçekleri görebilirken; sen rp yaptığın için beynini kullanamıyorsun.

İyiki öldü diyende yok sanırsam çünkü ben gibi düşünenler için ölüsünün yada dirisinin bir önemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

zaten ülkede tüm gazeteciler maliye bakanini sorguya cekebiliyor, tayyip'e bro sen 3 cocuk diyosun da insanlar 1 tanesini bile doyuramiyor diyebiliyor..

adam ülkede nasıl bir korku imparatorlugu kurduysa artık,dizilere bile laf söylemeyi,engellemeyi,senaryo degistrmeyi kendinde hak göruyor.

Soran soruyor. Para kazanmamayı, itilmeyi ve kakılmayı göze aliyor soruyor. Çünkü insanına ve vatanına değer veriyor.

Bazısıda paraya değer veriyor, rantçılığa değer veriyor, susuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ravnos said:

Adamın ölmesinimi bekledin açsaydın bi topik eleştirseydin adamı kimsenin gıkı çıkmazdıda adamın ölüsü üstüne şurda yazdıkların saçmalamaktan öteye gitmemiş.

7 yaşındaki cocuk gibi yorum yapıyorsun farkında mısın. He canım. Senelerdir ölsün de paticikde mesajlarımı yağdırayım diye heycan içinde bekliyordum.

Azcık saksıyı çalıştıramıyorsanız bişey yazmayın ya boşuna cevap attırıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

applev0dka said:

kim sormus göstersene ?

gazeteci olmayan sorabilmiş mesela

http://www.youtube.com/watch?v=VDIdyGderwI

helal olsun kadir'e iyi köseye sıkıstrmaya kasmis, fakat işte malesef 2007, adam son 5 senede iyice baskıyı arttırdı onu diyorum,senaristlerden medya patronlarina parmaginda oynatir duruma geldi herkesi..

abi gs kupasini almak için bile bu adami arayip izin istedi, biz hala haberciler sunu sorcak bunu sorcak tartısması yapıyor, adam ülkeye çöktu resmen
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Ravnos said:

Adamın ölmesinimi bekledin açsaydın bi topik eleştirseydin adamı kimsenin gıkı çıkmazdıda adamın ölüsü üstüne şurda yazdıkların saçmalamaktan öteye gitmemiş.

7 yaşındaki cocuk gibi yorum yapıyorsun farkında mısın. He canım. Senelerdir ölsün de paticikde mesajlarımı yağdırayım diye heycan içinde bekliyordum.

Azcık saksıyı çalıştıramıyorsanız bişey yazmayın ya boşuna cevap attırıyorsunuz.

Canım falan bu ne samimiyet banadamı ekran kartı alcan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...