Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Factory Farming in 60 seconds

fede

Öne çıkan mesajlar

Kırmızı et olarak sadece koyun kuzu yiyin onunda sakat atını yiyin ucuz olsun diye besin değerleri normal etden 2-3 kat daha fazladır onun. Zaten normal etinin kilosu 40 tl yi geçti.
Onun dışında balık yiceksiniz abi başka şans yok onuda çiftlikte üretilemeyen türde balıkları seçmeniz gerek.

Tavuktu yumurtaydı büyükbaş etiydi bunlar direk olmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

bitkilerde sinir sistemi yok, acı çekmiyorlar.

şu ahtapotları canlı canlı tuzlayan, döven, kesen japonlar geldi aklıma da, ahtapotlarda da acı hissetme olayı yokmuymuş neymiş?bilen birisi açıklasa güzel olur

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=wkAqdh_kLbs&feature=endscreen

canlı canlı olduğu dünyaya bir değer kattığı için korunmalıdır
acı çekebildiği için değil
Sosyal ağlarda paylaş

Karma olayı var abi birde
En çok kırmızı et
sonra tavuk
yani kara hayvanlarında
sonra balık ve deniz ürünlerinde
var bu karma alma olayı.

Balıklar çok acı çekmediği için en son onlar geliyor. Gerçi ben daha sağlıklı ve mantıklı olduğu için yiyorum. Sadece balık yiyen grup varmış bir de. Ben genellikle balık yiyorum akşamları da 100 gr sakatat yiyorum b12 yi demiri filan dehşet karşılıyor 100 gr sakatat bile. Et yerine onu tüketin bence hem daha ucuz.

Vegan olmanın çok sağlıklı oldugunu da düşünmüyorum açıkcası veganlar full bitkisel proteine veya süte dayanıyorlar ki ikiside çok mantıklı seçimler değil ikiside direk antinutrient. Baklagili 2-3 gün suda bekletip yemen gerekiyor ki anca etkileri gitsin kaldı ki onda bile etkisi gitmeyenleri var. Tahılar zaten hepten dandik. Sütünde mesela yoğurt veya kefir yapılıp 2 gün filan bekletilmesi gerek ki laktozu yavaş yavaş gitsin. Kaldı ki 100% saf otlattığım hayvanın sütü bu diyenlerde sütünün kilosunu 6 tl ye filan satıyor haliyle lol diyip geçiyorsun. Hadi onu geçtim insan için en faydalı protein formu hayvansal protein.

En mantıklısı paleo diet dir arkadaşlar. Onda da sebzeleri iyi ayarlayamazsanız asidik bir vücutla gezersiniz ki oda hiç iyi değil. Onun için sebze hazırlamaya üşeniyorsanız benim gibi akşamları suyunu sıkıp için. Gerçi ona bile üşeniyorum bazen. Temizlemesi gıcık bir işlem.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Karma olayı var abi birde
En çok kırmızı et
sonra tavuk
yani kara hayvanlarında
sonra balık ve deniz ürünlerinde
var bu karma alma olayı.

Balıklar çok acı çekmediği için en son onlar geliyor. Gerçi ben daha sağlıklı ve mantıklı olduğu için yiyorum. Sadece balık yiyen grup varmış bir de. Ben genellikle balık yiyorum akşamları da 100 gr sakatat yiyorum b12 yi demiri filan dehşet karşılıyor 100 gr sakatat bile. Et yerine onu tüketin bence hem daha ucuz.

Vegan olmanın çok sağlıklı oldugunu da düşünmüyorum açıkcası veganlar full bitkisel proteine veya süte dayanıyorlar ki ikiside çok mantıklı seçimler değil ikiside direk antinutrient. Baklagili 2-3 gün suda bekletip yemen gerekiyor ki anca etkileri gitsin kaldı ki onda bile etkisi gitmeyenleri var. Tahılar zaten hepten dandik. Sütünde mesela yoğurt veya kefir yapılıp 2 gün filan bekletilmesi gerek ki laktozu yavaş yavaş gitsin. Kaldı ki 100% saf otlattığım hayvanın sütü bu diyenlerde sütünün kilosunu 6 tl ye filan satıyor haliyle lol diyip geçiyorsun. Hadi onu geçtim insan için en faydalı protein formu hayvansal protein.

En mantıklısı paleo diet dir arkadaşlar. Onda da sebzeleri iyi ayarlayamazsanız asidik bir vücutla gezersiniz ki oda hiç iyi değil. Onun için sebze hazırlamaya üşeniyorsanız benim gibi akşamları suyunu sıkıp için. Gerçi ona bile üşeniyorum bazen. Temizlemesi gıcık bir işlem.

Kesin yargı bildirme hocam zira herkes aynı sonuçları alamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel sağlık açısından konuşuyorum abi ben. fitness veya body composition goal açısından demiyorum.
Sebze meyve protein ve kuruyemiş yiyipte sağlıksız olabilecek adam başka gezegenden gelmiştir. Genel olarak oranların dan da bahsetmiyorum mesela adamın yağ yakması gerekiyordur oturup günde yememesi gereken kadar kuruyemiş yer 5-10 tane meyve yer veya proteinini az alır veya fazla alır sebze hiç yemez. Öyle de olmaz işte veya low karb takıntısına girer ki ben girdim. Artık öyle bir durumum yok çok şükür. Bu itirafı da yapayım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Can acıması için sinir sistemimi lazım? belki sebzeler bizden çok daha gelişmiş, (saçmalıyorum tabi)

Dağcılıkta bir arkadaşım vardı. Vegan , ailesi öyle büyütmüş. İnanılmaz sağlıklı ve güçlüydü. Hem de bayan.

Bu öğlen bir mangal yakayım :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...