Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektronik Sigara

Wolas

Öne çıkan mesajlar

Disappear said:

aysu iyi niyetli ama acayip yanlis bilgiler veriyor.

evic gibi aletleri kullanmanin en buyuk avantaji ohm ayirt etmeden her basligi kullanabilmek yahu ne alaka 3.2 ohm daha verimli olabilir?

Acayıp yanlış bilgilerimi bana söylerseniz çok sevinirim kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem.Genel de araştırmadan ve emin olmadan bir bilgi paylaşmam ve mutlaka kabul görebilecek bir veriye dayandırmaya çalışırım. Bilgi güzel ve önemli bir şeydir doğruluğu mümkün mertebe kanıtlandığı sürece :)
Sosyal ağlarda paylaş

aysuguler said:

Evic ile 2.8 ohm kullanıyorsanız voltajı yükselttiğinizde 3.2 ohm luk atomizere ihtiyaç duyabilirsiniz aynı performansı sağlamayabilir.

koydugun chart zaten kendisi bu yazdiginla celisiyor. VV (variable voltage) herhangi bir pil kullandigin zaman istedigin ohm'li basligi kullanabilirsin. 2.8 ohm ile 3.2 ohm kullanmanin tek farki birinde verecegim voltaji arttiracam. diyelim ki 6,3 watt ile icmeyi seviyorum ben e-sigara mi. 2.8 ohm kullanirken 4.2 volt yeterli olurken, 3.2 ohm kullandigimda 4,5 volt vermem gerekecek. yani arada degisen hic bir sey yok. ki zaten evic'te aleti watt ayarina aldiginizda siz dokunmadan taktiginiz her basligi istediginiz watt'a gore volt ayarina getiriyor.

aysuguler said:

Nikotin oranları içinde bir kaç şey söylemek isterim; bir çok sitede size nikotin oranı verilmiş 2 paket sigara tüketiyorsanız 20 mg ve üstü nikotinli likitlerle başlayın diye..

mantık çerçevesinde bakacak olursak kaç paket sigara tüketiyor olsak ta sigaradaki nikotinin çoğu kullanmıyoruz yani durmaksızın sigara içemiyoruz dolayısı ile ne kadar düşük nikotin seviyesi ile başlarsanız o kadar sizin için iyidir. Çünkü bir dal sigaradaki nikotin oranına göre hesap yapıp nikotin miktarını ayarlamak büyük bir yanlışa düşmek demektir.

burada yazdiginda yanlis. sigara paketlerinde yazan nikotin miktarlari, her bir sigaranin tuketimi sonucunda vucudunuza giren nikotinin miktaridir. bu miktar kisiden kisiye ufak degisiklikler yapsada, 20 kisiye icirseniz, 20 kisinin aldigi nikotin miktarinin averaji, paketin ustunde yazanla ayni olacaktir. yoksa sigaranin icindeki nikotin miktari, pakette yazandan daha fazla. paketin ustunde yazan nikotin miktari, sigara basina vucudunuza giren nikotin miktaridir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdıklarınızı ve yazdıklarımı okuduğum zaman aynı şeyden bahsettiğimizi anlıyorum sizin ve benimde belirttiğimiz gibi evic başlığa göre volt ayarı yapıyor ben sadece içim açısından konuşuyorum ve dediğim gibi size kalmış zevkler ve renkler hesabı ...Ben kendimce 3.2 ohm ile bana göre daha tatmin edici buhar ve vuruş sağlıyorum. Siz 2.8 ile olabilir bu demek değil ki bilgi yanlış.Kişisel tercih meselesi olduğunu düşünüyorum.
Şunu da belirtmeliyim ki Evic i dışarıda kullanamıyorum :)
--------
Bir dal sigarada ortalama 0.8mg(diyorum çünkü her üründe farklılık arz ediyor)nikotin var...Ve siz diyorsunuz ki bu vücudumuza aldığımız orandır. varsayalım ki doğru olsun şimdi bu durumu test ederken sizce bir kullanıcının her türlü tüketimi göz önünde bulundurulmuş mudur?
Bir çoğumuzun sigarayı kültablasında heba ettiğini veya parmaklarımın arasında durarak koca bir kül binası inşaa ettiğini de göz önünde bulundurarak veya sizin aldığınız nefes gücü ile başka birini aldığı ciğerine çektiği nefes miktarını ayrı ayrı test etmiş olmalılar ki vücudumuza bir dal sigaradan 0.8 mg nikotin girdiğini söyleyebilsinler,veya diğer faktörleri kapalıi ortam , açık ortam vs...liste gider.
Netici itibari ile bu söylediğiniz doğru olsa bile mutlaka bir miktar nikotin kaybı yaşanacaktır. Hiç bir test %100 kati olamaz sadece averaj miktarını verir.
Velhasıl e-sigara daki nikotin kaybınızı düşünecek olursak sizce ne kadardır?
Düşüncelerimi paylaşıyorum %100 doğrudur diyemem dememeliyiz de diye düşünüyorum. Şunu da belirtmeliyim ki güzel bir fikir beyanı ortamı yaşanıyor size teşekkür etmek isterim pek keyifli :)
Sosyal ağlarda paylaş

agresiflik yapmak gibi bir niyetim yok bastan soyleyeyim

kisisel tercih tabi ki her seyde gecerlidir ancak teknik isin icine girdigi zaman degisiyor. sana 3.2 ohm tabi ki daha iyi geliyormus gibi gelebilir ama bu onu daha iyi yapmaz. ohm secimi, elinde sabit voltajli bataryasi olan insanlar icin onemlidir. senin benim gibi VV batarya kullanan insanlar rahatlikla istedigi watt ayarina voltaji degistirerek gelebilir. burada cikan duman, tat, bogaz vurumunda degisiklik olmaz. aklima gelen tek sey senin 3.2 ohm kullandigin baslikta standart 4-5 tur coil yerine 6-7 turluk bir coil oldugu. benim takildigim nokta orada `daha verimli` kelimesiydi yoksa dedigim gibi 3.2 ohm'lik basliklari daha cok seviyor olabilirsin ona bir sey kimse diyemez.

sigara isine gelirsek, sen sigarayi tabi ki yakip tutsu gibi kullukte kendi kendine yakan biri olabilirsin ve bu senin sigara basina aldigin nikotini azaltir. ancak bu arastirmalar, ozellikle sigaranin zararlari uzerine son yillarda yapilanlar, oyle rastgele, ehli keyf yapilan arastirmalar degil. sigara kisiden kisiye muazzam buyuk farkliliklarla icilen bir sey degil ki? cok az insan dalmadigi, unutmadigi surece sigaranin orda kendi kendine yanmasi icin birakir. ayni sekilde cogu insan elleri, dudaklari yanana kadar da kes gibi icmez, kafi bir yerde sigarasini sondurur. yani demek istedigim cogu sigara icen insan oradakilere yakin degerlerde nikotin alir vucuduna. bu testler geneli dusunerek yapilmis testler. cok dramatik degisiklikler istisnalar disinda olmaz.

e-sigara sivisina gelirsek, bu konuda hic birimiz bir sey diyemeyiz. bazi arastirmalar sivinin buharlastiginda %50 ila %55 oranda nikotinini kaybettigini savunuyor. bazi arastirmalar e-sigaradan cikan buharin, normal sigara dumanina gore cok daha yogun oldugu icin cigerlerimiz tarafindan metabolize edilemeden disari ufledigimizi savunuyor. hatta bir yerde bir sigaradan alinan nikotinin 8 saniyede beyine gittigini, olay e-sigara oldugunda bu surenin 30 ila 35 saniyeye ciktigini okumustum.

ama malesef hep dedigimiz gibi halen daha adam akilli arastirilmiyor bu isler.kesin konusabilmek icin cok daha fazla teste ihtiyac var.

en nihayetinde elektronik sigara candir.
Sosyal ağlarda paylaş

e-sigara sivisina gelirsek, bu konuda hic birimiz bir sey diyemeyiz. bazi arastirmalar sivinin buharlastiginda %50 ila %55 oranda nikotinini kaybettigini savunuyor. bazi arastirmalar e-sigaradan cikan buharin, normal sigara dumanina gore cok daha yogun oldugu icin cigerlerimiz tarafindan metabolize edilemeden disari ufledigimizi savunuyor. hatta bir yerde bir sigaradan alinan nikotinin 8 saniyede beyine gittigini, olay e-sigara oldugunda bu surenin 30 ila 35 saniyeye ciktigini okumustum.

ama malesef hep dedigimiz gibi halen daha adam akilli arastirilmiyor bu isler.kesin konusabilmek icin cok daha fazla teste ihtiyac var.

en nihayetinde elektronik sigara candir.
Jeniffer ne kadar erkeklere memelerini teşhir etse de; bi yandan da hatunlara oynar. Aslında film tam bir hatun filmidir. Jenniferın karakteri, kızların kendilerini yerine koymak istedikleri özgürce takılıp, istedikleriyle sevişebilecekleri, ağzına geleni söyleyebildikleri özgür bir dünya üzerine kurulu. Filmin özünü oluşturan depresif karakterler de aslında erkeklerden daha sık depresyona giren kızlara gönderme yapıyor. Erkek adam depresyona mı girer-imiş ?

hahahah alakasız olacak biraz ama bi şey dicem. Bu film çıktığında mahallemizin koşu alanında inanılmaz bir artış olmuştu.- rob stark freylerin kızıyla evlenmekten vazgeçip yeni karıya yavşayınca kızlardan birini edmure tully ile evlendirelim diye teklif ediyor walder frey. sike sike kabul ediyor rob. düğün günü rob stark ve annesi dahil düğüne gelen bütün adamlarını öldürcek freyler. robun kafasını kesip yerine kurdunun kafasını dikecekler bi güzel. anasının da boğazını kesip nehire atıyorlar ama beric dondarrion resliyor onu sonradan.
- cüce tywin lannisteri öldürecek crosbow ile sıçarken.
- cofri piçini zehirleyecek yeni yavuklusunun annesimi ninesimi bişeysi tam hatırlamıyorum orasını
- jaime lannisteri vargo hoat ve çetesi yakalıyor yolda ama öldürmüyorlar sağ elini kesiyorlar sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

bu meretin sayesinde 5 gündür sigara içmiyorum.

c.tesi gününden itibaren 0mg likit ile başladım, dünden itibaren ise 18mglık flavour art maxx blend kullanıyorum. yarın öbürgün bu bitecek, 8mglik likite geçip tekrar sıfırlayacağım.

bu arada cihaz red kiwiymiş. batarya ise ego ce6. gayet memnunum vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Merhabalar, forum yetkilimiz müsaade ederse bir duyuru yapmak istiyorum, şayet uygun görmüyorsanız mesajımı silebilirsiniz.
----------------------------
Birkaç gün sonra Anneler Günü ve bu anlamlı günde sigara içen annelerimize sigarayı bırakmaları için çam sakızı çoban armağanı şeklinde bir destek vermek istedik. Ovale Türkiye olarak daha önce 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü'nde aynı şekilde bir çekiliş yaparak şanslı kişiye bir e-sigara ve likit hediye etmiştik, şimdi de kadın kullanıcılarımız arasında çekiliş yaparak bir eGo-T ve likit hediye edeceğiz.
Çekilişe katılmak için Facebook sayfamızı ziyaret ederek orada gördüğünüz mesajın altına 12 Mayıs geceyarısına kadar yorum yazmanız yeterlidir. FB sayfamızı beğenmenize ya da paylaşmanıza da gerek yok (isterseniz beğenin ve paylaşın tabii, o ayrı) - https://www.facebook.com/ovaleturkey

Bir kişiye daha sigarayı bırakmada yardımcı olabilirsek ne mutlu bize!

Aysu Güler
Ovale Türkiye
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Prodüksiyon ajansı olan bir arkadaşıma tanıtım numunesi olarak gelmişti, aldım. Bir iki kez içindeki sıvının dolumunu yaptıktan sonra kullanırken ağıza o sıvı gelmeye başladı. Sıvının içerisinde aroma ve Propylene Glycol var, sigarada da mevcut bu; dumanın yoğun gelmesini sağlayan kimyasal. Doyum vermiyor ama oyalayıcı bir zımbırtı. Yasaklandı ayrıca, sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
(tu)Babalar Gününe Özel Çekilişimiz var...
Herkese merhabalar; bildiğiniz gibi Ovale Türkiye olarak insanlara sigarayı bırakmaları için yardımcı olmaya çalışırız ve bu eksende belirli aralıkla çekilişler yaparak şanslı kişilere bir elektronik sigara ve likit hediye ederiz.

Son çekilişimiz Anneler Günü'ndeydi, şimdi de Babalar Günü için bir çekiliş yapıyoruz! Babam sigarayı bıraksın diyorsanız Pazartesi geceyarısına kadar Ovale Türkiye facebook adresindeki konu başlığına bir yorum yazarak çekilişe katılabilirsiniz. Bu mesajı beğenmek ya da paylaşmak gibi bir mecburiyet de yok ama içinizden geliyorsa beğenip paylaşabilirseniz seviniriz çünkü ne kadar insana ulaşabilirsek o kadar insana sigarayı bıraktırma şansımız olur.

Sigarasız günlerde görüşmek üzere

Ovale Ekibi
Not:Ovale Türkiye yazısına tıklayarak yönlenebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Günaydın! Ve Babalar Günü Çekilişi'nin talihlisi Adnan Toytunç'u tebrik ediyoruz! Kendisine bizden bir eGo-T çiftli elektronik sigara takımı ve bir elikit kazanmıştır. Adnan Bey, [email protected]'a adresinizi gönderebilirseniz bir an önce hediyenizi yollayabiliriz.

Katılan herkese çok teşekkür ediyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...