Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teröre verilen desteğin ispatı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Cipetpet said:

Livered said:

O destan yazılmasaydı şu an adın yabancı dinin yabancı olacaktı.

hadi herşeye geçtim de,şu önermelerinize kargalar bile güler lan,1000 senelik hilafeti ilga ettiniz,o da yetmedi halifeyi sürgüne gönderdiniz,o da yetmedi,binlerce alimi astınız sırf şapka takmıyor diye,eminönü meydanına ipte sallanırken şapkanızı astınız,o da yetmedi,doğuda kürtler ayaklanır diye,dini bahane ederek üzerlerine bombalar yağdırdınız,munzurları,muratları kan akıttınız,o da yetmedi birde milletle dalga geçiyorsunuz,yabancı dinin olocokto senin,şu anda türkiyenin sence yüzde kaçı müslüman sanıyorsun? ahahahahahaha

halifenin astığı masum türklere say o zaman ödeşelim, aziz dostum :)

ayrıca bu argümanlarla anca amatör eğlendirisiniz onuda belirtmeden geçemiyeceğim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Feamer said:

Cipetpet kim olduğunu ne zaman ifşa edecek merak ediyordum, ha gayret,

itiraf ediyorum

ben şeyh said'im,ben dersimde asılan gözü yaşlı anayım,ben şapkayı başıma takmadım diye,sapka devriminden önce bastırdığım kitabımdan dolayı idam cezası alan iskilipliyim,ben halkım lan halkım al şunu izle utanırsın belki .
videonun başında bakın efendileriniz ne diyor.

Türk bu ülkenin yegane efendisi,yegane sahibidir.Saf türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır;hizmetçi olma hakkı,köle olma hakkı....

1930 dönemin adalet bakanı

ya işte şöyle direk fikriniz söyleyin, konu bulamasın, başka konulardan dolaylama yapmayın

bindirilmiş ve doldurulmuş insanlarla tartışmak zaten saçma bir şey, niye çünkü mantık yok,

mevlananın bir sözü var bildin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Gene kendine referans, gecmisi bugunle degerlendirme

Mustafa kemal anadoluda direk kahramandi o tarihte, herseyin evragi tutanagi var, savastan sonra mustafaoglu hanedanligini kurup kendini sultan ilan etseydi ittihatcilar haric kimse itiraz edemiyicekti, bugun kanuni fatih vs nin esamesi okunmiycak, kurdugu hanedana tapicaktik

Ataturke halk bazinda muhalefet devrimler ile baslamistir, turk halki zaten osmanli idaresinden bikkin ve yorgundu, hep derim kavalali misirdan kalkip kutahyaya kadar ordusu ile elini kolunu salliyarak geldiginde halk direnmek yerine davul zurna ile karsilamistir, celali isyanlarinda yapilan katliamlar, sistematik turkmen katliamlari ve otekilestirme uzerini son donemde birde duyunu umumiye binmistir, memurlar yok bedele devletinizden borcumuzu vergi olarak topliyoruz diye koylunun canina okumustur, yer yer duyunu umumiye memurlarina saldirilar ve direnisler olmustur yagma doneminde. Bitmek bilmeyen savaslar ve yenilgiler, her sene koylerden genclerin toplanip cepheye surulmesi, olmiyan sanayinin istihdam sagliyamamasi ve agir vergiler yuzunden zaten perisan durumda anadolu, sonuc ureten bi adam bulduklarinda tabiki sahiplendiler hemen.

Devrimlerin baslamasindan sonra ancak halk mirin kirin etmeye basladi yasam bicimelrine mudehale ediliyor diye, devrimlere kadar tek muhalif ittihat ve terakki kadrolaridir, onlarda izmir suikast olayindan sonra ergenekon sureci gibi bir bir yakalanip tasfiye edilmistir

Tarih bilmeden bana geliosun RERORO ATATURK SEVILMIODU, KURTLERE SOZ VERDI TUTMADI diye ki kurt meselesi apayri bir basligi hakediyor
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar soruyorum,

madem kurtuluş savaşı düzmece, halk terörize edilmiş, kürtler ve müslümanlar kızgın, yani ciddi bir karşı kitle var size anlatılana göre

peki niye, kazım karabekir gibi bir adam, he dese ordu toplayacak sadık askerleri var, +halktan büyük destek var, halife var, niye kaşıt devrim yapmadınız? kemalin tankları topları sayborglarımı vardı? neden çekindiniz?

hocalarınız, şehlerinizin cemaatleri niye ses etmedi, fransıza, ermeniye yalın kılıç saldıran antep, maraş, urfa halkları müslüman değilmiydi, erzurum halkı keza niye ses etmediler?

niye bir tek dersimin kürtleri isyan etti, üstelik kurtuluş için de savaşmışlarmı acaba? yoksa başka hesaplarmı var? hmmmmmmmmmm
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

kusura bakmada cok iyi yapmıslar kurtlerin hepsini vursalarmıs keşke ne olcakdı sizin gibi dini bahane edip isyan cıkaranları indirmisler melemen olayına ne dersin git subayının kafasını kes elinde gezdir sonra bizi vurdular de iyide yapmıs keşke sizin gibilerin hepsini assaydı kurtulurduk

AHAHAHAHAHAH

çok başarılı bir troll lan bu

troll ise çok iyi değilse beyin nakli gerekli
Sosyal ağlarda paylaş

Buda belgeleri ile sakarya savasi

Viktor said:

iste ataturk attan dusuyor sakarya ovasinda, sonra said-i nursi vahdettin ve seyh sait irmaktan gemiyle gelip yasiyan olu ordusunu summonliyorlar, belgesi var bunun video kaydi var

http://www.youtube.com/watch?v=Nprrgz8qZiw&feature=related

resmi tarih yalan dolan gordugunuz gibi
Sosyal ağlarda paylaş

viktor,1 gram tarih bilgini resmi tarih kaynaklarını tarayarak edinmişsin anladığım kadarıyla,1789 devriminin sonuçlarının yansımasının,osmanlı topraklarına ne etkileri olduğu konusunda gram fikrin yok bu birincisi,

1876'ya kadar osmanlı,iç ve dış isyanlarla uğraşmasının sebebi ise,gayrımüslimlerin bu milliyetçilik belasından etkilenerek,devlete isyan etmeleri bunun neticesinde de halkının %50'si gayri müslim olan bir imparatorluğun,500 sene önceki sistemle olayları öngörülemez bir biçimde idare etmeye kalkmasıyla gerçekleşti.burada ingiliz,rus,fransız,almanların etkisi asıl büyük etkidir zaten.

2.abdülhamit zamanında osmanlı-rus savaşından sonra biraz toparlanma görülse de (imparatorluğa demiryollarının girmesinden,eğitim-öğretimin modernleşmesi gibi)asıl darbeyi osmanlıya dışarısı değil,hareket ordusu bahanesiyle ittihat terakki cephesi vurmuştur.çünkü osmanlının asli unsurları olan,araplar pan türkizm e tepki olarak birer birer isyan bayrağını çekmişlerdir.dön amerikaya bak sene 2012 salt beyaz ırkı savunmaya kalksa şu anki başkanın da beyaz olduğunu düşünseniz,amerika da iç savaş çıkarmı çıkmazmı?

velhasıl-ı kelam 1915 lere gelindiğinde,ümmetin evlatları araplar,türkler,kürtler,hatta millet*i sadıka ermeniler bile çanakkale cephesinde,sarıkamış cephesinde,yok yere ve bilinçli bir şekilde heder edildi.sebep? milyonlarca kilometrekare toprağın birilerine peşkeş çekilme oyununa çok iyi dahli olanların da planı bilmesinden kaynaklıydı.780bin km kare ye düşürülen imparatorluk toprağın da,bir kerkük,bir musul,adalar bile elimizden gitti,biz her 30 ağustos'u zafer bayramı olarak kutluyoruz lan ,neyin zaferi abi? malazgirt desen anlarım da başka zafer yok ortada yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

780bin km kare ye düşürülen imparatorluk toprağın da,bir kerkük,bir musul,adalar bile elimizden gitti,biz her 30 ağustos'u zafer bayramı olarak kutluyoruz lan ,neyin zaferi abi? malazgirt desen anlarım da başka zafer yok ortada yani...

Neyin zaferi mi ?

Bakalım savaş öncesi döneme İstanbul ve padişah ingilizlerin kucagında. trakyada düşman var. İngiliz destekli Yunan ordusu Eskişehere kadar gelmiş. Ülkenin kalanı sefalet içinde yokluk içinde özgürlük mücadelesi veriyor . ve sen buna neyin zaferi diyorsun.

Musul -kerkügü niye alamadık bir bak bakalım tarih kitaplarına.

Lozandao meseleler çözülmeyince türk ordusu musul-kerküge yürümeye hazırlanıyor atatürkün emriyle. Ama ingilizler bunu durdurmak için şeyh said isyanını başlatıyorlar. Türk ordusu bu isyanla ugraştıgı içinde musul- kerkük meselesi ortada kalıyor.

Kardeşim bu ülkeden çekin elinizi. Ne boş kafalı yetişmişsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

yav said:

nasıl yok
daha 1 yıl oldu tsk kendi vatandaşlarını bombardımana dizeli
sabiha gökçen'den beri devlet geleneği heralde o da di mi

Şu da en sık kullanılan propaganda cümlesi. Uludere katliamının bir 'kaza' olduğu zaten kabul edildi, apaçık savaş olan bir bölgede 'olabilecek' bir şey yani. Kasten olmadığını Kürtçüler de biliyor elbette, fakat işlerine gelmiyor. 20 tane fakirlikten sınır aşıp sigara kaçıran adamı kastenöldürüp ne elde edeceksin? Harcadığın bombaya, uçağın yakıtına yazık.

Sabiha Gökçen mevzusu da çok daha farklı. Bir isyan var ortada, isyan bastırılıyor. Bu yani. Ötesi değil. İsyan olmasa, o kadar sivil de ölmeyecekti. Adamlar isyanı öyle bir bastırdılar ki 40 yıl başka kimse cesaret edemedi, zaten bu işler maalesef ki böyle yürüyor.

ühühü dersim katliamı diye ağlayanları, bir de dersim isyanı aslında kazanıldığında görmek isterdim. Dersim zaferi olacaktı birden, Türkiye de Balkanlar gibi oradan 'kaybedilmiş topraklar' olarak bahsedecekti, ölen siviller de 'ooo şehitlerimiz yaşasın bizim ülkemiz' mpdunda görülecekti. İsyan elde patladı, suçlu isyanı bastıran oldu.

Kürtçü jargonu hep loser, hep devlet bize bakmir modunda. Hiç kimse körfez savaşında elma kokulu gazı yiyen kürtlere Türkiye'nin kapıyı açtığından bahsetmez. Kimse Suriye'de olanlar esnasında Türk toprağına yerleşenlerden bahsetmez. Varsa yoksa 'bizi eziyorlar'. E güçsüz olduğun halde üste çıkmaya kalkarsan ezerler tabii. İsyan etme ki, devletin tunç eli müdahale etmesin. Kimse delikanlı gibi çıkıp 'kaybediyoruz, ülke istedik elimize bombaları veriyorlar şu an' diyemiyor.

Aklıma gelmişken yazayım, ilk sayfada dediğim gibi yorumları takip ediyorum yabancı sitelerde hep. Avrupa'daki Kürt nufusunun (ingilizce bilen azınlık diyeyim ya da) yaptığı yorumlardan bile belli, 'biri türkiye'yi bölsün, kürtlere toprak versin', 'biri bu vahşeti durdursun', 'biri xyz' modudna hep. Hep yardım. Kendi kendine bir şey yapma girişimi yok. Irak Kürt bölgesi gibi, biri çıksın 'hediye' etsin istiyorlar. Adamların mantalite bu.

sınırdaki olay için diyorum,

bırakın bu işleri alsen, hata mata da olmasın, dünyada ve uzayda sınırların belli bir kaideleri vardır, öyle elini kolunu sallayarak girip çıkamazsın, hani edirnede olsa dersin hata olmuş, ama daha sıcak çatışmaların olduğu bir bölgenin sınırından kaçak kervan düzersen, ölüncede bir zahmet ağlamayın, ama,

roketin dediği gibi, klasik davranış modeli tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

viktor,1 gram tarih bilgini resmi tarih kaynaklarını tarayarak edinmişsin anladığım kadarıyla

,1789 devriminin sonuçlarının yansımasının,osmanlı topraklarına ne etkileri olduğu konusunda gram fikrin yok bu birincisi,

1876'ya kadar osmanlı,iç ve dış isyanlarla uğraşmasının sebebi ise,gayrımüslimlerin bu milliyetçilik belasından etkilenerek,devlete isyan etmeleri bunun neticesinde de halkının %50'si gayri müslim olan bir imparatorluğun,500 sene önceki sistemle olayları öngörülemez bir biçimde idare etmeye kalkmasıyla gerçekleşti.burada ingiliz,rus,fransız,almanların etkisi asıl büyük etkidir zaten.

2.abdülhamit zamanında osmanlı-rus savaşından sonra biraz toparlanma görülse de (imparatorluğa demiryollarının girmesinden,eğitim-öğretimin modernleşmesi gibi)asıl darbeyi osmanlıya dışarısı değil,hareket ordusu bahanesiyle ittihat terakki cephesi vurmuştur.çünkü osmanlının asli unsurları olan,araplar pan türkizm e tepki olarak birer birer isyan bayrağını çekmişlerdir.dön amerikaya bak sene 2012 salt beyaz ırkı savunmaya kalksa şu anki başkanın da beyaz olduğunu düşünseniz,amerika da iç savaş çıkarmı çıkmazmı?

velhasıl-ı kelam 1915 lere gelindiğinde,ümmetin evlatları araplar,türkler,kürtler,hatta millet*i sadıka ermeniler bile çanakkale cephesinde,sarıkamış cephesinde,yok yere ve bilinçli bir şekilde heder edildi.sebep? milyonlarca kilometrekare toprağın birilerine peşkeş çekilme oyununa çok iyi dahli olanların da planı bilmesinden kaynaklıydı.780bin km kare ye düşürülen imparatorluk toprağın da,bir kerkük,bir musul,adalar bile elimizden gitti,biz her 30 ağustos'u zafer bayramı olarak kutluyoruz lan ,neyin zaferi abi? malazgirt desen anlarım da başka zafer yok ortada yani...

AHAHA FACEBOOK TARİHÇİSİ
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir birey olarak şunu anlamıyorum Cipetpet gibiler hiç mi tarih okumazlar. Hadibizimkileri resmi tarih olarak görüp efendilerinin dediklerine yüzde yüz inanıyorlar da yabancı kaynakları da mı araştırmazlar.

Şöyle bir etraflarına baksınlar Özendikleri rejimlerin yönetimlerin hepsi amerikan kuklası veya bitmeyen iç savaşlarla boguşuyorlar veya açlık ve fakirlik içinde yaşıyorlar ülkelerinin tüm kaynakalrı dışarıya akıyor durumdalar.

Yani böyle bir hayat mı istiyorlarda güzelim ülkemizi karanlıga sürüklüyorlar ben bunu anlamıyorum biri bana açıklasınç
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...