Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teröre verilen desteğin ispatı

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Nigger_of_the_sand said:

Devletlerin kendilerine karşı silahlı mücadeleye girişen gruplara özgürlük savaşçısı diyecek hali yok, "terörist, haydut, eşkiya" diyerek itibarsızlaştırırlar. Osmanlı'ya sorsan Kemalistler de eşkiya idi. O günlerde terörist diye bir terim olsaydı terörist de derlerdi.

osmanlı da kemalist lol..
saldıralım da nasıl olursa olsuncu tiplersiniz lan yeminlen..
Sosyal ağlarda paylaş

harbi "ne?" ahah adam bambaşka bişeyden bahsetmiş. sen nerden anlamışsın.

bu arada denildiği gibi terorist korku ve huzursuzluktan gelen birşey. yani birilerini öldürmesine gerek yok en basitinden şu internette devletlerin gizli sırları vs. diye çıkartılan belgeler vs. arttıkça siber terorizm falan diye yaftalamalar nasıl çıktığını biliyoruz hepimiz.

basit bir anlatımla kurulu düzeni ve onu yönetenleri veya içinde bulunanları korkutan, düzenlerini bozmakla tehdit eden herşey terorist / terorizm kabul ediliyor. bir nevi propaganda.

tıpkı işte dinsel anlamda kötülüklerin hep şeytana ait olması gibi.

hep böyleydi böyle olacak. terorist dediklerin kazanırsa devrimci, ihtilalci, kurtarıcı oluyor. kaybederse de terorist etiketi üzerinde kalıyor. yani illa birilerini de öldürmeleri gerekmiyor bu etiketi yemek için. çok var bu tiplerden guy fawkes falan da öyleydi zira. vatan haini terorist denildi. M.Kemal için de aynısı söylendi - söylenmek zorundaydı - başka türlüsü olursa zaten seninle vur kaç taktiği ile savaşan, saklanan zayıf anında sana saldıracağını bildiğin bir kişiye / birliğe karşı 7 / 24 uyanık olmanın tek yolu halkın desteğini kendinden yana tutmakta.

ha şu var terorizmi şirinleştirmek gibi bir amacım yok. zerre üzülmedim öldürülmüş olmalarına, insanlık namına bile üzülemedim bülent bey gibi. benim kurulu bir düzenime müdahale olarak görüyorum yaptıklarını ve doğru yanlış neyse ne asla bilemeyeceğiz gerçekleri çatışma ve mücadele bu şekilde devam ettikçe. dediğim gibi iki tarafta devlette, kck yanlıları da propaganda için birbirlerini ve takipçilerini manipüle edecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Terörize etmenin olayı kanunları çiğneyip üzerine kendi düşüncelerini zorla uygulatmaktır yalnız. Örneğin alırsın eline silahı adam kaçırırsın sonra devletle pazarlık yaparsın onun hayatı için yada gidip etrafı bombalarsın millet korksun diye. Atatürk gitti kongre toplattırdı sonrasında meclis kurdurdu, iyi kötü yasalar çıkarıldı ve insanlar buna göre yargılandı. Eski düzene karşı çıkarken terörize etmedi yani. İnsanlara karşı uygulanan yaptırımlar mahkemede yargılama sonrası uygulandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi yine takunyalı diyeceksiniz

Gezici mahkemelerin kurulup askerden kaçanların ulu orta idam edilmesi korkuyla sindirme değil midir? Savaşı kaybetmeleri durumunda terörist olarak hatırlanmaları için bir sebep değil midir?

Bugün PKK sempatizanlarına sorsan onlar da devlet ve askerin yaptığı gırla şey anlatırlar. Herhangi bir savaşta taraflardan herhangi birini terörist, evil olarak sınıflandırmak için yeteri kadar sebep meydana gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

terörizm- kitlelerde korku yaratarak hedeflerine ulaşmaya çalışmak

örnek: roboski katliamı, işkencehaneler, mamak, diyarbakır, silivri vs cezaevleri

bu che'den deniz gezmiş'ten falan terörist diye bahseden mantık odtü olaylarından sonra da medyada geniş yer bulmuştu. "Şiddetin her türlüsüne karşıyım"(ama polis copuna, biber gazına karşı değil, onlar kurulu düzene ait sonuçta)

Cinsiyetçilik de kurulu düzene ait mesela, 700 bin kadının vesikalı olması, kadına şiddetin devlet tarafından teşviki, fransada yılda 25 kadın tecavüze uğruyor(resmi rakam) bizde resmi kaynaklar 1000e varmıyor, türkiyede yılda 50 bin tecavüz olup ancak 100de 1inin polise gidebildiğini söylemek mümkün

proleterleştirme ve sınıfları koruma da düzene ait mesela. İş kazalarıyla işçi katliamı, açlık sınırının altında yaşayan on milyonlar..

Milliyetçilik, ulus devlet de düzene ait ve bugün doğrudan sonucu Kürt hareketi. On binler de milliyetçi toplumu, proleteryayı bölücü politikalar yüzünden öldü böylece. Tabi bazıları öylesine hamkafalı ki mevcut hükümetin istese kürt hareketini yok edebileceğini ama kasıtlı yapmadığını falan sanıyorlar, çok eğleniyoruz.

Mezhepçiliğin sonuçlarıyla ölen yakılan, hala suriyede devlet teşvikiyle kafası kesilen insanları da unutmayalım

Şimdi sen neye karşısın? Özel mülkiyet gibi bir fetişe tapıyorsun, o yüzden de özel mülkiyetin sonucu serbest rekabeti, onun sonucu tekelleşmeyi, onun sonucu emperyalizmi ve onun sonucu dev bir halk kitlesini ezilmesini, bitmeyen savaşları, katliamları, ölümleri, tecavüzleri savunuyorsun.

Sen nesin Viktor? Barış elçisi falan mısın? Ciğerin kaç para eder demiyorum ciğerin para etmediğinden che'den deniz gezmiş'ten terörist diye bahsedebiliyorsun.

Sınıflar çatışmasının doğal sonucu sınıfsız toplum, baskının zulmün sonucu özgürlük olacaktır, siz istediğiniz kadar milyarlarca insanın gözyaşına, katliama zulme kör kalabilirsiniz, mevcut statünüz sizi tatmin edebilir. Ama gerçekler acıdır, değişmez ve o gerçeklerin sonucu kaçınılmaz silahlı başkaldırışlar, yıkılan rejimler, proleter devrimler ve insanlığın aydınlık geleceği olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

savaş ayrı bir şeydir kuralı töresi nizamı farklıdır,

misalen bir devletin içinde, boşluktan ötürü devlet kurup, o içinden çıktığın devlete ve/veya işgalcilere karşı mücadele etmek ayrı bir şeydir kuralı töresi nizamı farklıdır,

bir devletin içinde iç dinamik veya dış dinamik ile ve desteği ile, devlet/hükumet ile mücadele etmek başka bir şeydir kuralı töresi nizamı farklıdır,

hal böyle iken, bu gibi durumlarda yapılmış eylemler evrensel ve dönemsel ahlak anlayışı ile etik olmaya bilirler ama yapılan eylemleri yargılarken daha geniş bir çerçeveden bakmak gerekmektedir.

misal, hükumetin politikalarına karşı yeterli halk desteği veya dış desten sağlarsan, yukarıda sıraladığım şekillerin istediğin biri ile mücadeleni verebilirsin (arap baharı)

ve eğer, osmanlının teslimiyet politikası na karşı sineyi millete gidip destek toplayan ve bunda başarılı olup, devlet nizamında kısmen örgütlenen ve vatan dedikleri bölgeyi yüzde yüz halka desteği ile düşmana karşı savunan ve savaş nizamı ve töresi içinde savaşan bir oluşumun istiklal mahkemelerini (ki nedenlerini zaten biliyorsunuz)

devlet/hükumet politikalarını beğenmeyen yöresel bir azınlık veya genel halkın, yeterli kuvvete sahip olmadığı için, sesini duyurmak için giriştiği ve davasına destek olmayanları sindirmek ve kısıtlı imkanları ile anca ulaşabildiği masum ve savunmasızlar üzerinden gövde gösterisi yapmasını aynı kefelere koyup değer biçmemek lazım

bu niyetle konuşulmuş olmaya bilir ama lafın gittiği yön malesef böyle oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şunuda ekliyim devrimciler pek tabi ki, devrim yaptıkları kimseler tarafında, çağının en aşağılık sıfatları ile yaftalanır, başarılı olduklarında en iyi sıfatları alırlar

ayrıca terör ve terörist mevzunun da, konuya biraz daha doktrinsel bakmak lazım, aksi halde "faşik faşik" mevzusuna çeviriyorsunuz konuyu.

bugün bir amaç için toplansak, amacımızda "sevimli kedi fotoları interneten kalkacak" bu davamız içinde, gitsek, misal bir hayvan barınağın eylem koysak, eylem örnekleri olarak:

a- barınaktaki kedileri salmak
b- barınaktaki kedileri ses getirecek şekilde öldürmek
c- hiç bir şey yapmadan barınağın faliyeti engelemek
d- barınaktaki herkesi esir almak

terör doktirin de, mevcut bir işleyişi engelleyip, hedef kitlen üzerinde eski işleyişi unuturacak ve aksatacak şekilde eylem yapmak terördür, yukardakilerin hepsi bu bakıdan terör eylemi olabilir, insaların algısında göre değişe bilir ama "b" şıkkı genel uygulama ile terör eylemidir, bu eylem şeklini uygulayanlar hem terörist hemde, genel ahlak anlayışı ile "kötü" insanlardır ama diğer şekillerde eylem yapmakta insanları terorist yapar bir nevi

şu örneği de vereyim zira çıkış noktası, pavlovun köpeklerin bulunduğu yeri su basar ama köpekler kurtulur, ama bir sorun vardır, köpekler zillere tepki vermezler, bunu üstüne denir ki, su baskını sırasında oluşan terör anı köpeklerin öğrenmiş oldukları(öğretilen) davranışlarını sıfırlamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Terörizmi suçsuz sivillerin de hedef alındığı bir tepki şekli olarak betimleyen bir ben miyim acep. Yani PKK sadece askerlere saldırıyor olsa gerilla falan deyip geçerdik, evet kötü bir şey ama sonuçta savaş ortamı, askerlere saldıracak, güçsüz düşürmeye çalışacak, istediğini alacak. Ama PKK'yı terör örgütü yapan şey sivillere de saldırması sanki. Yanlış mı sallıyorum acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

ve eğer, osmanlının teslimiyet politikası na karşı sineyi millete gidip destek toplayan ve bunda başarılı olup, devlet nizamında kısmen örgütlenen ve vatan dedikleri bölgeyi yüzde yüz halka desteği ile düşmana karşı savunan ve savaş nizamı ve töresi içinde savaşan bir oluşumun istiklal mahkemelerini (ki nedenlerini zaten biliyorsunuz)

devlet/hükumet politikalarını beğenmeyen yöresel bir azınlık veya genel halkın, yeterli kuvvete sahip olmadığı için, sesini duyurmak için giriştiği ve davasına destek olmayanları sindirmek ve kısıtlı imkanları ile anca ulaşabildiği masum ve savunmasızlar üzerinden gövde gösterisi yapmasını aynı kefelere koyup değer biçmemek lazım

Düşük cümle kurmakta çığır açıyorsun, dediklerini anladım mı anlamadım mı emin değilim.

Türk Kurtuluş Savaşı'ndakiler hariç bütün asiler yaptıkları herşeyi The O.C oldukları için yapıyormuşçasına Kurtuluş Savaşı'nın dinamiklerini sanki çok farklı şeylermiş gibi anlatıp güdümle bir sonuca varmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Terörizmi suçsuz sivillerin de hedef alındığı bir tepki şekli olarak betimleyen bir ben miyim acep. Yani PKK sadece askerlere saldırıyor olsa gerilla falan deyip geçerdik, evet kötü bir şey ama sonuçta savaş ortamı, askerlere saldıracak, güçsüz düşürmeye çalışacak, istediğini alacak. Ama PKK'yı terör örgütü yapan şey sivillere de saldırması sanki. Yanlış mı sallıyorum acaba.

eğer kendine bir sınır belirler ve bunu korumak için işgalciler ile çatışırsa, askerle savaşmış, yanı savaş yapmış deriz, pkk da böyle bir olaya varmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Feamer said:

Düşük cümle kurmakta çığır açıyorsun, dediklerini anladım mı anlamadım mı emin değilim.

Türk Kurtuluş Savaşı'ndakiler hariç bütün asiler yaptıkları herşeyi The O.C oldukları için yapıyormuşçasına Kurtuluş Savaşı'nın dinamiklerini sanki çok farklı şeylermiş gibi anlatıp güdümle bir sonuca varmışsın.

yazıyı yazınca bir iki kez üstünden geçmek lazım ama vakit olmuyor, zamana yayıncada vaz geçiyorum yazmaktan

bundan önce yazdığım dada ondan öncekinde de biraz daha açıklmaya çalıtım

elmayı tartışırken armut tadı üzerinden tartışmamak lazım, kaldı ki, biz armudu geçtik nar bu diye tartışıyoruz zaman zaman

deniz gezmiş farklı bir durumda farklı bir iş yapmış
che farklı
çin farklı
rus farklı
kurtuluş savaşı tamamen farklı
pkk keza farklı

hepsinin belki "meyve" olmak gibi bir ortak noktaları var ama tatları, dokuları her şeyleri farklı
Sosyal ağlarda paylaş

Kurtulus savasi denmiste gecersiz onerme, mustafa kemal ve silah arakadaslari isyan edip kendi devletlerini kurtardilar, bunu yaparken halktan onayda aldilar zira hersey kitabina uygun yapildi, kongreler ve secimler var, meclis kara ve tutanaklari var, dagdan asker toplayip ankarayi basip ele gecirmedi

Che terorist cunki vatandasi bile olmadigi ulkelere kacak yollarla girerek silahli eylemlere katildi, adam arjantin dogumlu, kubada devrime katiliyor, sonra congoya geciyor orda basarisiz olup boliviaya gidiyor ve orda silahli catismadan sonra olduruluyor, adam silahli eylem yaptigi ulkelerin hicbirinin vatandasi bile degil, islami cihattan ve el kaideden ne farki var? Kendi ideolojisine gore hariket edip sectigi ulkelerde devrim icin silahli eylem yapmak = terorizm

Deniz gezmis peki?

Gerilla egitimi almak icin urdune gitmis, silahli catismadan sabikasi olan, silahli banka soygununda bulunmus ve diplomatik koruma altinda olan amerikan askerlerini kacirmis, teslim olmak yerine polise ates acmis ve silahli catisma sonrasi sag olarak ele gecirilmis

Bumu aktivizm?
Bumu devrimcilik?

Geciniz efendim, anarsi ile degisimi karistirmayin birbirine, terorist teroristtir
Sosyal ağlarda paylaş

viktorun dediğinin üstüne,
kurtuluş savaşı dediğimiz olayın en kilit yanı,
zamanında yapılan anlaşmalar, kurulan legel bi meclis ve düzenli bir hareket.

yani heeddee biz geldik düşmanı yendikten çok daha öte;
mesela meclisin kuruluşu; 1 nisan 1920
10 ağustos 1920

e diyor ki adam, benim ayrı meclisim kurulduktan sonra başka bi hükümet tarafından imzalanmış o, kabul etmiyorum.
tamamen legal, tam avrupa kafası.

pkk aslında silahlı terör örgütü olmasa, paso sivil takılsaymış; yani rol modeli ira falan yerine türkiye cumhuriyeti olsaymış, durum bambaşka olabilirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

pkk aslında silahlı terör örgütü olmasa, paso sivil takılsaymış; yani rol modeli ira falan yerine türkiye cumhuriyeti olsaymış, durum bambaşka olabilirmiş.

kibris da oyle

makarios silahla degil de ekonomiyle yavas yavas bezdirmeye calissaydi ve adam gibi bizans oyunlari oynasaydi simdi kktc diye biyer olmiycakti

silahla savas kazanmak 1945lerde kaldi
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Kurtulus savasi denmiste gecersiz onerme, mustafa kemal ve silah arakadaslari isyan edip kendi devletlerini kurtardilar, bunu yaparken halktan onayda aldilar zira hersey kitabina uygun yapildi, kongreler ve secimler var, meclis kara ve tutanaklari var, dagdan asker toplayip ankarayi basip ele gecirmedi

kendi devletlerini mi kurtardılar? osmanlıyı devirip TC'yi kurmadılar mı?
halktan onay aldılar, ne için? halkın hala haberi yok cumhuriyetten eheh
kitabına uygun? hangi kitap bu?
kongreler ve seçimlerde köprüyü geçene kadar çeşitli etnik gruplara verilen vaadler var ki hiçbiri gerçekleşmiyor.
bir de niye dağdan adam toplamamış olsunlar, eşkiyalarla, çetelerle anlaşılmıyor mu, bildirilerle savaşa çağrılmıyor mu insanlar?

bunlar olmamalıydı demiyorum da şimdi kemalistler çullanmasın üstüme dfs

bu iş böyle arkadaşlar
kürtler 50 milyon biz 20 milyon olsaydık belki abdulla öcalan heykelleriyle dolu bir kürdiye'de yaşayacaktık. düşününce çok fena mı geliyor kulağa? khkh

özetin özeti
ben bi taraf değilim
her türlü silahlı silahsız işi sınırlarla yasalarla etnik kimlikerle olan işler bana pis ve aynı geliyor
istiyorum ki herkes geniş düşünebilsin kimse bişeyi haklı diğerini piskakatörörist ilan etmesin ya da ederken bi acaba desin ne bileyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...