Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem askerden hem ülkeden kaçmak isteyenler

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Jandarma kısa dönem yaptım askerliği. Geri zekalı komutanlarım beni makina mühendisi olarak tabldottan sorumlu yaptılar. Domates, biber ve soğan ile et siparişi vermek için excelde tablolar oluşturup 1 aylık yemek malzeme siparişini toptancılara önceden vererekten yatakhanede kitap okuyarak yan yatıp askerlik yaptım.

Askerlik kurumu tepeden aşağıya saçmalık. Bebelerine öğretmen, kendilerine uşak isteyen ve piyasada adam muamelesi görmeyecek karakterde insanları bünyesinde toplamış bir yapı. Şunu da belirteyim; uzman çavuşum 'neden asker oldun' sorusuna gözleri nemlenerek cevap verecek kadar askerliğe aşık biriydi. Bu tarz insanların sayısı az.

Asker ve polis yapı olarak gözümde aynı. İkisinin de ulvi bir yönü yok artık gözümde.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

pzero sen yaptın mı askerlik?

evet yaptım 15 ay izmir focada
efes tatbikatına katıldım
spor denetlemesi oldu aylarca spor yaptım hergün kaç km koştum
defalarca atış yaptım g3 keleş el bombası nasıl atılır öğrendim.

askerde kurualdır barışta ter dökmeyen savaşta kan döker .

askerde kölelik yapan tayfa bellidir . eğtim alan bellidir .

askerliğie kölelik olarak bakmayın sakın
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Askerlik kurumu tepeden aşağıya saçmalık

^ this

o değilde nereye gittiğinize dikkat edin, 2030larda eğer uber bi zıplama uzaya açılma falan olmazsa gezegencek(?) ekonomik olarak maximum yapılabilecek üretimi yapacağız, sonrasında sürekli bir düşüş olacağı düşünülüyor, ama 2070 lere kadar nüfüs artışı sürecek 9 yada 10 milyar kişi olabiliriz (bunun çoğu 60+ yaş), ayrıca şu anki doğum oranları vb devam ederse (bizdede düşüyor sürekli) 2070'lerden sonra nüfusta ciddi azalmalar olabilir deniyor sadece 200 yıla 1-2 milyar kişi kalabiliriz. cocuklarınız bombos bi ülkede kalmasın :p
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Beni de yaz o zaman o listeye Odeon.

said:
kimse 3 kurus olsa bile turkiyedeki haklarindan vazgecmez.

http://1.bp.blogspot.com/-psSaCpk6VKY/UGM3edtIV8I/AAAAAAAADPE/BkC8uaKjoAg/s1600/michael-jordan-laughing.gif

This.

Askerden kaçanların %93'ü Kürt, çok talihsiz bir açıklama olmuş. Ne milliyetçiler gördüm askerden kaçmak için can atan.
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

vicdanı redcilerin %95 i kürt kökenli vatandaşlar
%3 ü askerliği gerçekten saçma gören herşeye muhalefet tipler
kalanıda yumuşaklığa meyilli .

gerçekten şu %95 lik kıısım italyay şuraya buraya bidaha dönmemek üzere gitsede ülke rahatlasa

senin 100%in gerizekali.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Jandarma kısa dönem yaptım askerliği. Geri zekalı komutanlarım beni makina mühendisi olarak tabldottan sorumlu yaptılar. Domates, biber ve soğan ile et siparişi vermek için excelde tablolar oluşturup 1 aylık yemek malzeme siparişini toptancılara önceden vererekten yatakhanede kitap okuyarak yan yatıp askerlik yaptım.

Askerlik kurumu tepeden aşağıya saçmalık. Bebelerine öğretmen, kendilerine uşak isteyen ve piyasada adam muamelesi görmeyecek karakterde insanları bünyesinde toplamış bir yapı. Şunu da belirteyim; uzman çavuşum 'neden asker oldun' sorusuna gözleri nemlenerek cevap verecek kadar askerliğe aşık biriydi. Bu tarz insanların sayısı az.

Asker ve polis yapı olarak gözümde aynı. İkisinin de ulvi bir yönü yok artık gözümde.

Saygılar.

LOLOLOLOLOL
Sosyal ağlarda paylaş

biri ssenın ne yapıcağına karar veriyorsa, her emrini yerine getirmek zorundaysan, özgürlüğün yoksa, bağımsızlığın yoksda, vatandas hakların elinden alınıyorsa bunun adı köleliktir. git köleleik ne bak anlamına.

türküm, ama yok öle bi borcum uydurmıyalım bi yerimizden borc
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bu mide ile alakalı bir durum. haber de aslında bence yeni değil, senelerdir Avrupa'da bir çok ülke, başta İsviçre; Türkiye'den bir şekilde kaçıp ya da çıkıp gelen ve "ben Kürt'üm, Türkiye'de bana zulmediyorlar, vatandaşlık haklarımı kullanamıyorum" diyen herkese ama herkese oturacak yer ve bir maaş bağlıyor.

çok iyi lan. soyağacını çıkarttırcam hemen kürt bulmak için. ondan sonra cümlede hiç bir hata kalmayacak.

ben Kürt'üm (soyağacından sonuç çıkar umarım), Türkiye'de bana zulmediyorlar (herkese ediyorlar yalan yok), vatandaşlık haklarımı kullanamıyorum.(hangimiz kullanabiliyoruz ki)
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

vicdanı redcilerin %95 i kürt kökenli vatandaşlar
%3 ü askerliği gerçekten saçma gören herşeye muhalefet tipler
kalanıda yumuşaklığa meyilli .

gerçekten şu %95 lik kıısım italyay şuraya buraya bidaha dönmemek üzere gitsede ülke rahatlasa

araya girmem gerekiyor.

ben askerliği yapmayı istemedim
kürt değilim, her şeye muhalefet eden de değilim.
demek ki yumuşakmışım!!!!

abi saçma saçma laflar ediyorsunuz.
yok buna inanıyorsanız ben sizin anlayışınızdan şüphe ediyorum.

bi de ülkenin 3 tarafı denizlerle çevrili lan.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Saygılar.

abi paramecium daha çok yazsın istiyorum konu dışında. adamın dedikleri hem doğru, hem de benim gibi sataşmadan yazıyor, sakince anlatıyor derdini.

budur abi olay. askerlik dediğiniz düzeltilmesi gereken, hatalı bir sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...