Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Xperia Z

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

orc_lord said:

Geçen hafta 1 senesi dolan Xperia Z'yi servise gönderdim. Pili eskisi gibi gitmiyor daha doğrusu tam doldurup kullanmaya başlayınca %90 yada %80 olsun hemen telefon kapanıyor. Anlaşılan pili öldü, sanırım sarjda uzun süre bırakmaktan oluyor.

ben de göndereceğim. Pilde sıkıntı yok da bu aralar ara ara kitleniyor.

ancak en büyük sıkıntı arka kapağın açık olması toz giriyor kamera düzgün çekemiyor.
Diğer sıkıntı da sarj ve kulaklık kapakçıklarının lastikleri düştü iyice laçkalaştı.
10 aydır suya sokmuyorum dasdfsf

yalnız garantisi bitiyor ne olcak bilmem
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

ben de göndereceğim. Pilde sıkıntı yok da bu aralar ara ara kitleniyor.

ancak en büyük sıkıntı arka kapağın açık olması toz giriyor kamera düzgün çekemiyor.
Diğer sıkıntı da sarj ve kulaklık kapakçıklarının lastikleri düştü iyice laçkalaştı.
10 aydır suya sokmuyorum dasdfsf

yalnız garantisi bitiyor ne olcak bilmem

Lastik nedeniyle servise gönderdim ben. Gönderdiğim tarih 27.04.2014. 2 kere geri geldi tamir edilmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Geçen hafta 1 senesi dolan Xperia Z'yi servise gönderdim. Pili eskisi gibi gitmiyor daha doğrusu tam doldurup kullanmaya başlayınca %90 yada %80 olsun hemen telefon kapanıyor. Anlaşılan pili öldü, sanırım sarjda uzun süre bırakmaktan oluyor.

Benim Samsung S2 de aynısını yapıyordu, pili değiştirince düzeldiydi. Hatta eski pili bildiğin şişmişti böyle.

Z2 alan var mı bu arada? Türkiye'de eski dandik kulaklıklardan veriyorlarmış Z2 kulaklığı vermiyorlarmış diye bir iddia dolanıyor nette. Doğru mudur?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Telefonum bugün servisten geldi. Parça değişimi yapıp format atmışlar, bide su sızdırmazlık testine tabi tutmuşlar. Ben telefonum döndüğünde çiziklerle karşılaşacağımı düşünüyordum ama verdiğim gibi geldi. Şuan eski yedeği kuruyorum, bakalım düzelmiştir inşallah :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

orc_lord said:

Benim Samsung S2 de aynısını yapıyordu, pili değiştirince düzeldiydi. Hatta eski pili bildiğin şişmişti böyle.

Z2 alan var mı bu arada? Türkiye'de eski dandik kulaklıklardan veriyorlarmış Z2 kulaklığı vermiyorlarmış diye bir iddia dolanıyor nette. Doğru mudur?

baba bu aksam kendine alcakmis z2 haftasonu gider kurcalar soylerim
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben dün geçtim açıkçası dediğin gibi telefon bariz şekilde yavaşlamış durumda. Mesela en basiti bildirim merkezini açmak için yukarıdan aşağı kaydırma yaparken eski akıcılık yok. Güncelleme ile umarım yavaşlık konusunda optimizasyonlar yaparlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Z1'de de pil ömrü azalıyor diyorlardı update edince.

jacabo said:

Rewendor said:

orc_lord said:

baba bu aksam kendine alcakmis z2 haftasonu gider kurcalar soylerim

Var mı bir gelişme :)
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Ben dün geçtim açıkçası dediğin gibi telefon bariz şekilde yavaşlamış durumda. Mesela en basiti bildirim merkezini açmak için yukarıdan aşağı kaydırma yaparken eski akıcılık yok. Güncelleme ile umarım yavaşlık konusunda optimizasyonlar yaparlar.

ilginçtir benim kendi kendine düzeldi
arada update mi geçtiler naptılar bimiyorum da
eski hızında şimdi menüler geçişler
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

dock alıcam mecbur ya.internette 50 liraya satan da var 100 liraya satanda.nereden alayım yada elden alabileceğim bir yer var mı istanbul da

istanbulu bilmem de, Eskişehir Espark içindeki sony mağazasında orjinal dock 79 liraydı.

Ben dx'ten 11$'a getirttiğimi bir senedir kullanıyorum, memnunum.

bir de 4.4.2 güncellemesinden sonra google play bataryaya tecavüz eder olmuştu, bir iki ayarı değiştirdim eskisinden de iyi şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yardım ! :( :( :( :( :( :( :(

Ya telefon saçma sapan nedenlerden dolayı 1,5 aydır servisteydi. Neyse geldi hiçbir sıkıntısı yoktu. Oturdum tüm güncellemelerini yaptım sistem vs. Sonra mikrofonun çalışmadığını farkettim. Secondary mikrofon hala çalışıyor (Testini falan yaptım).

İnternette bazıları güncellemelerden sonra mikrofonlarının bazı programlar yüzünden kapandığını falan yazmışlar. Sonra o programı silmişler düzelmiş vs. Bilgisi olan falan var mıdır acaba? Mikrofonla ilgili bir sebepten bile göndermedim yani servise, orada bozulması çok saçma olur.
Sosyal ağlarda paylaş

batarya düzeldi de

şu son güncelleme ile

telefon inanılmaz yavaşladı! :( ne yapmam lazım ya klavye özellikle facebook üzerinde çok yavaş

sanki şu ilk çıkan milyarlarca uygulama yüklü telefonlar gibi ancak çok fazla uygulama da yok.

o yukarıdan inen bilgi ekranı bile yavaş yavşa iniyor uygulamaları sağa attığımda takılarak kayboluyor falan
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...