Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TUZ ZARARLI OMFG diyip yemeğe artık tuz konulmaması

Chemical

Öne çıkan mesajlar

reyou said:

fazla tuz ileride gozlerinizin erken iflas etmesine neden olur.
en fazla gozdeki kilcal damarlari etkiliyomus.

evet.

+1
Gözün ceplerine bırikip kalinlastiriyormus. Böylece bulanık görmeye basliyorsunuz. Lensin çizilmiş gibi.

Birde erkekligi öldürür tuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın şimdi gerçek tuz ayrı sofra tuzu olan iyotlanmış sodyum ayrı. Sodyumu genelde tatsız şeyleri insanlar daha rahat yesin diye dengeleyici olarak kullanıyorlar gıda sanayinde benim bildiğim ve tabi kışın domates filan yiyorsanız tuz sandığınız sodyumu basıp yiyeceksiniz yoksa saman yediğinizi anlar bir daha yemezsiniz.
Neyse bir ürüne bakın mesela bisküvi ye bakın sodyum oranı çok fazladır. Sodyum da fazlalığı zararlıdır su çok içmek gerek dengelemek için. Ama en iyisi çok potasyum almaktır.
İnsanlar potasyumu yüksek sodyumu az diyetle evrilmişler.

Hadi bunları geçtim gerçek deniz tuzu zararlı mıdır ve yemeklere atılabilir mi? Gerçek deniz tuzu kullanılmasında hiç sakınca yoktur damarları tıkamaz. Sorun da olmaz. Gerçek deniz tuzunda bir sürü mineral var o yüzden çok faydalı ama gerçeğini bulabilmek cidden zor. Himalaya tuzu geyiğine girmicem çünkü dolandırılmaya çok müsait bir alan.
Onun yerine biyolojik değeri himalaya tuzuna yakın olan çankırı tuzunu kullanın.

Tuzsuz yapamıyorsanız gerçek çankırı tuzu bulun. Tuz yemiş olursunuz sodyum değil.

Birde illa yemeğe koymak zorunda değilseniz suda çözün sole yapıp için. Oda iyi gelebilir.

Ben saunaya gireceğim günler 1 çay kaşığı deniz tuzu yerim çok aram yoktur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

nenem 100 yaşında yemeğin tadına bakmadan her zaman tuzu atar. Bir yemeğin lezzetsiz olduğunu anlatmak için bu yemek tuzsuz demeyi ihmal etmiyor. 100 yaşında ve böbrekleri taş gibi nadir olarak tansiyonu yükseliyor. Tabii eklemem lazım bol bol da su içer.

Bende pek farklı değilim tuz konusunda berbat bir yemeği bile yenilebilir yapan yegane unsur benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

dünya tuz rezervlerinin yüzde 93üne sahibiz
http://gundem.milliyet.com.tr/kirikkale-de-8-milyar-ton-tuz-rezervi-bulundu/gundem/gundemdetay/25.12.2012/1646861/default.htm

tabiki amerika tuz kötü diyecek
avrupa yandaşı tatlu su entelleri de tuz reröre diyecek

ondan sonra çine satarız, kaya tuzu diye geri alırız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...