Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zeytinburnu'nda 5 kadin cesedi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Cooook fazla miktarda sizinti olursa ihtimal artar. Ama normalde bu tarz yakit zehirlenmelerinin sebebi karbonmonoksittir. Dogalgazi acip oyle beklemekle fln kolay olunmez.

Dogalgaz zehirleyici degil. Karbondioksit de zehirleyici degil. Oksijen miktari dusup de bunlarin miktari artarsa bogucu olur sadece. Zehir olayi baska bisey. Karbonmonoksit direk oksijen tasiyan alyuvarlarin oksijenle baglanmasini engelleyip kisiyi zehirliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaldi ki dogalgaz farkedilebilirlik saglamak icin kokulandirilir. Dogalgazin sarimsak kokusu sonradan ilavedir, kendisi kokusuzdur.

Dogalgaz sizintisi varsa bu anlasilir zaten kokudan falan. Oyle birden uyuyup da hop zehirlendiler olmaz.

Karbonmonoksit de kokusuzdur, uyanik olsa da anlasilmaz. Hafif bi agirlik coker, uyku gelir sonra gg. Konuyla ilgili bi bilgisi yoksa kendini disari atamadan uyur ve olur kisi.

Dogalgaz, lpg gibi gazlar bu tarz olaylarin sorumlusu degiller kisaca %99.9 oranda.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

abi niye çok acayip bir şeymiş gibi başlık açılıyorki? doğalgaz sobası her daim sakat bişi zaten. bir de siyasi bir içerik yok çetintaş niye bu kadar ulvi görev edindin kendine bu konuyu kesin siyasete bağlayacaksın gibi devamında

şimdi liebe...hani var ya söz "kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" hesabı. Şimdi sana söyleyeceğim ama senin gibi yazan birkaç kişi daha var,onlar da alınsınlar üstlerine. birincisi yeniyılın ilk günü ilk gördüğümde aşırı derecede üzüldüğüm bir haberdi, 5 genç üniversiite öğrencisi zeytinburnunda bodrumda ölü bulundu diye okuyunca. sonra doğal gaz yüzünden olduğu anlaşıldı. ben bu haberi üzücü olduğu için paylaştım ama isabet olmuş çünkü burada pek çok üni.li genç var kendi evlerinde kalan. doğal gaz zehirlenmesi ne yazık ki sıkça yaşanıyor Türkiye'de,bu nedenle uyarı görevimi de yapmış oldum. bunun haricinde yaptığım harekete abuk subuk anlamlar yükleyen ya da bir anlam vermeye çalışan veya hiçbir anlam veremeyen tipler...rahatsızlığın lüzumu yok...rahat olun.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

doğalgaz havadan ağır değil mi zaten, öncelikle odanın altlarını doldurur. kafa seviyesine kadar doğalgaz dolu olsa odada parmağını çıtlatsan uçarsın

LPG havadan ağır LNG havadan hafiftir.

Bu yüzden LPG dedektörleri zemine yakın, LNG dedektörleri tavana yakın yerleştirilmelidir.

Evet 2 farklı dedektörlerdir ve ayrı ayrı kullanılmaları gereklidir. Kombine dedektörler bu yüzden yalandır çünkü yerleşim mantığına aykırı düşmektedir.

Asıl düşmanımız CO tabi o da ayrı mesele. Kokusuz katil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...