Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Esad'a karşı Necmettin Erbakan Taburu da kuruldu

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

KuddusiMavra said:

olm bizim zamanımızda öyle değildi, değişmiş işte.

yanlış biliyorsun ve hatalı olduğunu da* anlamıyorsun

*dahi anlamına gelen de idi bu

anlamadığım bir şey yok ama anlamayan bir kişi varsa o da sensin (aha buradaki -da- da(aha buradaki -da-da(aha buradaki -da-da (aha buradaki -da-da................dahi anlamına gelen -de idi)))))
1980-1991 arası ilk-orta-lise okudum ve benim zamanımda kural böyle değildi. "yanlış biliyorsun" diyerek yazmakla olmuyor tarkan, yukarıdaki mesajımda bu kuralın değiştiğini ve son durumda beni uyaran arkadaşların haklı olduğunu söyledim. Bana aptal muamelesi yapan adamlar kervanına katılma gözüm. Dilbilgisi-imla kurallarına mümkün olduğu kadar dikkat etmeye çalışırken haksızlığa uğramak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

bence yanlış biliyormuşum de kurtul. böyle bir kural değişikliği olacağını sanmıyorum aruz kalıbıyla falan konuşulmuyorduysa senin zamanında

olm yazdıklarımı okumuyor musunuz, editlediğim bilgiyi internetten buldum, kural değişikliği olduğu açıkça yazılmış. ben kural değişikliğinden haberim olmadığı için eskisi gibi kullanıyordum. ama yanlış kullanıyormuşum(daha ne yazayım, anlamadım? )fakat sizlerin uyarınızla araştırdım, artık benim kullandığım şeklinin YANLIŞ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM (evet,yeterli mi yiğitler? )...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi editlediğin de alakalı bişi değil

bariz yanlış biliyorsun lan.

yanlışı da savunuyorsun hani ısrarla

neyse. zurna'ya gel sen zurna'ya..

yanlışı savunmuyorum, benim zamanımda böyle öğrendik diyorum. biz öğrendiğimiz de özel ismin sonuna ne gelirse gelsin üstten virgül ile ayrılırdı diyorum. aradan geçen zamanda kural değişmiş diyorum. artık benim yazdığım gibi yazılırsa yanlış olurmuş diyorum.ne diyim lan daha?
Sosyal ağlarda paylaş

Within 1875, Louis Prang -- the auto technician within the unique German born residing in Birkenstock Boston (USA) -- begin to hit the industry within a myriad of top quality credit cards as well as he or she had been rapidly designated the actual name "father associated with United states Christmas greeting card type". http://www.costumecase.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...