Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Size bir soru

kavurma

Öne çıkan mesajlar

Masakari said:

Sevgili çift var. Oğlan kızla beraber, kızın ailesinin evindeler. Anne baba evde. Bir süre sonra oğlan ölü bulunuyor. Kızın ailesi intihar etti diyor, oğlanınki öldürüldü. Cesette darp filan yok, ev yerli yerinde. Otopside fazla x maddesinden zehirlenip öldüğü yazıyor.

Karar ne olur ?

ben daha o konuya gelmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Sevgili çift var. Oğlan kızla beraber, kızın ailesinin evindeler. Anne baba evde. Bir süre sonra oğlan ölü bulunuyor. Kızın ailesi intihar etti diyor, oğlanınki öldürüldü. Cesette darp filan yok, ev yerli yerinde. Otopside fazla x maddesinden zehirlenip öldüğü yazıyor.

Karar ne olur ?

bugün böyle bir haber var gazetede. farklı tabii ama oğlan kızın bekaretini bozar, kız oğlanın ailesinin evine gider şikayet eder iplenmez, siyanür içer ölür.

kızın ailesi cinayet der
oğlanın ailesi intihar
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

d

imama girer bu işin ucu

Tasarrufun İptali Davasi İyiniyetli Üçüncü Kişinin Haklari
(İİK m. 282)

Özet: Tasarrufun iptali davaları borçlu ve borçluyla hukuki işlemde bulunan kişiler aleyhine açılır. Ayrıca koşullar uygunsa kötü niyetli üçüncü kişiler aleyhine de tasarrufun iptali davası açılabılır. Buna göre tasarrufun iptali davası kötü niyetli olduğu kanıtlana­mayan iyi niyetli üçüncü kişilerin haklarını etkilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

abi açıköğretim adalet bölümü medeni hukuk ders kitabında geçen bir soruya bu kadar takılmamak lazım, soru aklımda kalsın diye böyle bir yola başvurdum. şu soru sınavda geçmiş yıllarda en çok çıkan soru. adamlar kesinlikle değiştirmiyorlar, nasıl beceriyorlar bilmiyorum ama 2 yılda bir zibilyon gibi açıköğretim mezunu ürüyor.

ben ise bir şeyleri öğrenerek, o konuya hitap eden mesleğimde bir üst adıma bilgili bir insan olarak geçmek istiyorum. yöntemlerin gayet rahat gelebilir ama denemeye değer.

ayrıca, alt tarafı bir laptop sequ hepimize birer tane alıversin. maksat kalpler kırılmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Cevap a,
Dasaaa'nın dizüstü bilgisayarı, malik dasaaa yani. Red bilgisayarı ödünç aldığında bir zilyetliği alıyor, yani malı fiziksel olarak hakimiyetine alıyor, iki dasaaa bilinçli olarak malı veriyor olduğundan red emin sıfatıyla zilyet oluyor. Soruda olmayan kilit nokta bu, çünkü emin sıfatıyla zilyetten malı iktisap eden, yani soruda red'den laptopu alan imam arkadaşımız, red emin sıfatıyla zilyet olduğu için mülkiyeti kazanır ve malik olur.
Sonra davası bilmem nesi girmiyorum oralara, sorun olursa mesajlayabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

Şöyle bir blog buldum, burdaki notları okursan işine yarayabilir kısa kısa yazmış çünkü güzel böyle http://savcibey55.wordpress.com/2010/10/03/esya-hukuku-ders-notlari/.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...