Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Thing


nameless

Öne çıkan mesajlar

john carpenter
baya ünlü, hiç izlemek nasip olmamıştı bu gece tekrarını izlicem.
tekrar rox :D.

oyunu da vardır fps..[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
my god comes in a wrapper of cellophane
my god pouts on the cover of the magazine
my god's a shallow little bitch trying to make the scene
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

kaçırdınız hatta eğer izlemediyseniz tekrarını da kaçırdınız.

dedikleri kadar varmış , ben baya beğendim özellikle gerilim olarak resmen tatmin etti.

spoiler olarak filmi özetliyim, izlemeyen okumasın

[spo1=filmin özeti, izlemeyen okumasın!]antartikada bir norveç ekibi buzulların altında 100 bin yıl kadar önce düşmüş bir uzay gemisi bulurlar, içini açarlar.donmuş bir canlı bulurlar.buzları çözülünce o canlı onları ele geçirir.canlının olayı şu belirli bi şekli yok, kendi türü dışındakileri gebertiyor ve kendi dışındaki türleri mükemmel bir şekilde taklit edebiliyor, onlara dönüşüyor.ayrıca bu canlının bir hücresi yeterli yaşaması için, yani ortadan ikiye ayırırsan 2 ayrı canlı olarak yaşıyabiliyor.bu "thing" norveç ekibine birbirini geberttiriyor intihar ettiriyor.

bi de amerikan ekibi var, bunların köpeklerinden biri thing (türkçesi=şey)tarafından ele geçiriliyor.köpeğin peşine hayatta kalan son norveçli takılıyor.öldürmeye çalışıyor helikopterle takip ediyor, köpek amerikalı üssüne gidiyor.adam helikopteri uçurup köpeği tüfekle vurmaya çalışıyor, kazara bi amerikalıyı bacağından vuruyor köpeği vurayım derken.amerikalılara derdini anlatmaya çalışıyor köpeği kovalarken ancak dil farkı yüzünden anlamıyorlar, adam tam deli gibi gözüküyor helikopteri uçurup masum köpeği kovalayıp sağa sola el bombası atıp ateş ettiği için.amerikalılardan biri bunu gebertiyor.

amerikalılar neden bu adam böyle diye norveç kampına gidiyorlar ve sonrasında ilk bölümde anlattığım keşifi gerçekleştiriolar norveçlilerin dökümanlarından görerek.gidiolar bakıolar bişey yok.geri dönüolar ama artık biliolar uzaydan gelen kapıştıklarını.dönerken norveçlilerin yaktığı bişiy buluolar, iki insan birleşirken ateşe verilmiş, yanmışlar.sonra doktorları hücre araştırması yapıyor ve bu thing in kendini kopyalama olayını öğreniolar ve en iyi çözümün yakmak olduğunu görüolar.

sonra thing yavaş yavaş herkese bulaşmaya başlıyor, kimde olduğu belli değil.süper taklit ettiği için anlayamıolar tam bi paranoya ortamı.teker teker ekip azalmaya başlıyor.ulaşımları kesiliyor, teker teker ölüyorlar.en sonunda thing jeneratörleri kapatıyor nası olsa kendi donunca bişiy olmuyor diye, bunlar da madem donucaz bari onu da gebertelim diyerek ava çıkıolar.

en sona 2 kişi kalıo.mac ready(kurt russell) ve childs.bence ikisi de thing değil çünkü childs da flame thrower var ve mac ready e dalmıyor, mac ready ise yeni kapışmış thing ile, kendisinde sorun olsaydı thing ona saldırmazdı o da thing i gebertmezdi.tabii yine de açık kapı bırakılmış.gerçi childs ve mac ready bi türlü kurtulamadıklarından emin olmak için beklemeye karar veriolar ümitsizce, ölüm falan umurlarında olmuo.beklemeye başlıolar o sırada film bitio.[/spo]

daha bi sürü ayrıntı var aslında, izleyin bence.

bu arada 3 sene öncesinin alien ı daha iyi bilimkurgu arıosanız, gerilim ise tartışılır.82 yılı filmi bu ehe ben yokken çekmiş john carpenter, helal olsun diyorum..film 22 yıl sonra etkisini kaybetmemiş.[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
my god comes in a wrapper of cellophane
my god pouts on the cover of the magazine
my god's a shallow little bitch trying to make the scene
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Draven, 12 Kasım 2004 23:50 tarihinde demiş ki:
DIM DIM.........................DIM DIM...................DIM DIM
bu filmdeki kadar guzel soundtrack duymadim.
abi çok demode ama şimdisi için :)[signature][hline]my god sits in the back of the limousine
my god comes in a wrapper of cellophane
my god pouts on the cover of the magazine
my god's a shallow little bitch trying to make the scene
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

ben ilk oyununu oynamıştım. ordan konusunu biliyodum yani.

filmi de izliyim dedim. dün izlemeye kalktım ama yarısında uyuyakalmışım. en son amerikalı ekipteki blair deliriyodu millete ateş ediyodu falan.

gerilim yoktu çünkü oyunu oynamıştım ve nasıl olacağını tahmin ediyordum

güzel film ama kaçırdım bende yarısından sonrasını. tühh[signature][hline]dogmit bi ara msn de demiş ki:
bunu yazan tosun güç seninle olsun
MSN: [email protected]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

offf, eh be kardeşim saatini şeysini filan yazsanıza.. ne anladık yani ertesi gün bakınca başlığa..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel filmdi, ki 22 sene sonra kritiğini yapmıcam zaten ^^ Ben o adamın patlamadan nası kurtulduğunu anlamadım ( yada unutmuşumdur şimdi =) )[signature][hline]Let me back let me back, I promise to be good. Don't look in the mirror at the face you don't recognize. Help me, call the doctor Put me inside Put me inside Put me inside Put me inside Put me inside

**no paranoia@ montezaus
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

  • 4 yıl sonra ...
×
  • Yeni Oluştur...