Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paraya tapan kiz ve durumlar durumlar...

Windrest

Öne çıkan mesajlar

"roket adam" said:

Kanıtlamak için son olarak şunu yapabilir. Bu tartışmalar sırf bize özgü değil; Amerika'da falan da oluyor gördüğünüz gibi, koskoca Google yöneticisi nelerle uğraşmış ahahhaha

http://jalopnik.com/5969047/google-exec-proves-his-identity-on-car-forum-in-most-hilarious-way-possible?utm_source=jalopnik.com&utm_medium=recirculation&utm_campaign=recirculation

ahahahah aynen ya direk bu please.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha özeti buldum tamamdır dsfsd

Cons said:

PastorOfMuppets said:

Sequo said:

Red said:

taze kan gelmedikçe bitti topic

Gelsin madem.

Bunada vurun lan gayet herkesin alabileceği bir araç gibi duruyor ama piyasada yok alamazsınız nahhh :P

En sevdiğim aracım Nissan 200SX S14A JDM MT

Tarlayı satıp araba mı aldınız lan, yanında fotonu koy boyunu posunu görelim görgüsüz-kun.

Pis dogulu esmer tipin yoksa bana xunn demesinler.

YolunYolcusuXunn said:

Sequo said:

Beyler heskese iyi geceler bu sefer gerçekten yattım yatmazsam bayılcam zaten.

Piuuu

İyi geceler yakışıklı. ;););)
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

moriarty said:

Cons said:

gençler debriyaj takımı değişçek 500 lira fişekleyin

conscuğum sana benim eski arandığı zaman kolay bulunan fren pedallarımı yolluyorum tasarım harikasıdır

ahahhaah panamerandanmı söktün bebeyim

yok ahmet ustaya tasarlattım panameranın tasarımcıları becerememiş çok kırgınım o konuda
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Bu arabaları
Evet derse gidip ölecem...

Ya o değilde 2004 mü 2005 senesindemi ne irc ile alakalı bir roportaj vermişim ne kadar lamermişim be.

Reis öyle deme türkiyede herkes öbele bübele derken internetten php ile mysqli ilk kullananlardanım:)

Şuda roportaj çok komik lan. Hakkımda bir kaç bilgide var merak edenler için;

said:

Merhaba Caesar , ******* Ailesini kırmayıp röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkür ederim.
Öncelikle Hoşgeldin.
teşekkür ederim.
Kendinizi kısa ve öz bir şekilde tanıtırmısınız ?
24 yaşindayim odtu bilg. müh. araştırma görevlisiyim, ayrıca microsoftta "c developer" olarak görev almaktayım.
IRC ile tanışmanız nasıl oldu? Detaylı olarak önce ilk gününüzü anlatırmısınız ve daha sonra kısa olarak devamını ?
93 senesinde ODTU nün oyun sunucularına giriyorduk.
daha sonra teo (ekşisozluk le bir alakası yok aynı kişi değil) irc.metu.edu.tr yi açtı
ve birden herkes ogrenciler birbirleri ile sohbet etme amaçlı buraya yogunlaştı.
bende ilk defa
irc.metu.edu.tr ile irc yi tanımış oldum.
velakin oyun sunucularının boşalıp irc ye akın olması yüzünden,
irc.metu.edu.tr kapandı. daha sonra raksnet ile irc hayatıma devam ettim. raksnet kapandıktan sonra
marketweb ve kocun birleşmesi ile (marketwebi ekşisolukteki teo, koc neti ekşisozlukteki guru açmıştı) oraya yonlendim.
#coders kanalinda guzel günlerimiz geçti. 99 senesinde ssg bu kanalda çıkarmıştı eksisozluk fikriniz.
daha sonra 99 un sonlarına doğru ttnet acildi bende ttnet e geldim.
2002 yilinda marketwebi açarak ttnet ile linkledim. daha sonra
anlaşmazlıklar oluştu max superonline yi açtı derken ttnet kısa sureliğine kapandı bu kısa süre ardından
calvadosun tekrar açması ile birlikte tekrardan ttnet e geri dondum.
irc geçmişim bu şekildedir.
Peki, bir mIRC geçmişiniz varmı? Anlıyormusunuz scriptden ?
mirc geçmişi için de
ben bir script yapmadım velakin benimle aynı rumuzu kullanan bir arkadaş deli script adında bir client yapmişti ve cok tutmuştu. ama o kişi ben degilim.
alt yapisi bir yazilim oldugu için yazilimda benim alanıma girdiği için anliyorum. mirc scripting zaten pascal tarzi bir scriptingdir.
c veya pascal bilenlerin bakmaları ile
anlayacakları bir scriptingdir.
Yani bu zamana kadar script için bir girişimde bulunmadınız diyebiliriz?
kendi kullandığım scriptler harici bulunmadım diyebilirim.
Bize biraz TTNET den bahsedermisiniz? Bukadar tutulmasının ve başarısının sebebi nedir?
TTNet in başarısını yönetim kadrosuna bağlıyorum.
teknik ekim ve yönetim olarak muhteşem insanları bünyesinde barındırıyor.
Ve hızınıda herkes görüyor. Hızlı sohbet = TTNet
Kullanıcıların bukadar beğenmesinin sebebi nedir? Kullanıcı memnuniyetini nasıl sağladınız?
herkese eşit davranıyoruz. yetkiliyede normal kullanıcıyada.
bu 2000 yılından bu yana bu şekilde. bir kere sunucuya giren bir kullanıcı bir daha gitmiyor.
kendilerine itiraz hakkı tanıyoruz TTNet te herşey yonetim demek degildir.
Yetkililer bile help kanalindan secilmektedir.
kullanıcılar arasından.
TTNET IRC Sunucusunun planları varmı ileriye dönük, varsa neler?
yeni bir projemiz var bu proje ile web kullanıcılarına yönelik güzel bir ortam yaratmayı planlıyoruz.
ve daha bir çok proje var ama bunları supriz olarak sakliyoruz.
hiç bir yerde denenmemiş irc ile ortak calisan bir çok proje olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequoia said:

Yanlış bişey daha diyim. Türkiyede internet sektöründe başarı elde edenlerin hepsi aslında 1999 senesinde irc de tek bir kanalda toplanıyordu gerçekten.

#coders kanalında ne projeler çıktı. ekşi sözlükte ilk defa orada tartışılmıştı.

biz uo'da at koşturuyorduk o vakitler, o tarz gereksiz şeyler için vaktimiz yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Sequoia said:

Yanlış bişey daha diyim. Türkiyede internet sektöründe başarı elde edenlerin hepsi aslında 1999 senesinde irc de tek bir kanalda toplanıyordu gerçekten.

#coders kanalında ne projeler çıktı. ekşi sözlükte ilk defa orada tartışılmıştı.

biz uo'da at koşturuyorduk o vakitler, o tarz gereksiz şeyler için vaktimiz yoktu.

Şimdi ben at koşturuyorum hemde kırmızı lol
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...