Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dil Öğrenmek

cicibeybe

Öne çıkan mesajlar

Ne kadar zor bir şeymiş ya dellendim.
Öncelikle almanca öğrenmek istiyorum.
Goethe'nin haftasonu yalan oldu. Adamların kayıtlar hemen doldu.Goetheye gidicez derken GS Üniyi kaçırdık. Adamların bir daha ki dönem ocağın ortasında başlıyor.
Başka bir yer bulayım boş geçmesin bir ayım dedim. Gezdik dolaşmadık yer bırakmadım. Yok doğru düzgün dil kursu peh

Özel ders alayım dedim. Fiyatlar iyiymiş onlarında. Aylık 600 TL civarı vermeye hazırım hızlı öğretebilecek biri olsa ama fiyatlar uçukmuş ya. 600 TLye ancak ciklet alırım ben.

Not: Yarı kişisel yarı eğitimlik bir konu oldu sanırım. Özet: Var mıdır tavsiyesi vs olan?
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Cici, voscreen'i tavsiye ederim.

Son zamanlarda gördüğüm güzel girişimlerden biri bu konuda. Kardeşim üzerinde test ediyorum baya faydalı buldum.

Aylık 600tlyede ingilizcenin kralını öğrenirsin; ama gerek yok o kadar para dökmene.

abi bu voscreen almanca fln konusunda tırt değil mi yahu? geçen sordum cevap alamadım.

Utku, koko komisch bu arada. lern mit uns ftw!

Edit: ha bi de, 600 tl'ye aile geçiniyo lan allahsız!!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bence de boşver almancayı. Tipik mühendis gazına geldiysen tavsiye etmem. Eğer İngilizcen HAKKATEN çok iyiyse,
Rusça
Arapça
Farsça

Özellikle Arapça. Para orta doğuda.

derdim, eğer 'eh işte iyi' 'apır intermediyıt' falansa ingilizceni muhteşem yapmaya bak. edit: pardon toefl la alakalı yazdığını şimdi gördüm :)

Hızlı öğrenmek diye bir şey de yok, yıllarını alır ve hala da adam gibi konuşamaz, anlayamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Almanca, almanca konuşulmayan bir yerde cidden çok zor öğreniliyor. Öte yandan Almanya'da sık götünü 1 sene almanlarla yat kalk, Türkiye'de 4 senede öğrenemediğini öğrenirsin.

Her yerde söylüyorum, ingilizceden farklı olarak her gün almancayla karşılaşamıyoruz, hatta hiç karşılaşamıyoruz özel bir çaba göstermezsek. O yüzden de kursta gramer öğrenip götüm götüm eve dönüyoruz; 0 pratik.

Ben geçen yıl Almanya'dayken geliştirdiğim kadar anadolu lisesinde almanca öğrenirken geliştiremedim almancamı; 1 sene hazırlık, 3 sene de haftada 8 saat bayağı sağlam, seksi alman hocalı falan ders vardı, öyle diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...