Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şunu izliyorum. Düşüncelerim bu.

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

Inō-Battle wa Nichijō-kei no Naka de
İlk duyuruluş anından beri izleme listeme almaya karar vermiştim, Saori Hayami'yi kadrolarına eklediklerini öğrendik ALLLAAAAAAAAAAAAH dedim. Amma velakin seri vaad ettiği potansiyelin altında kalıyor, ne doya doya güldürüyor, ne akılda kalıcı bir hikaye dokusu örmeyi başarıyor. Saori Hayami'nin performansından dolayı unutulmazlaşabilecek rage sekansı haricinde zihnimde hayal kırıklığı olarak hatırlayacağım bir yapım oldu.

Garo: The Animation
Şunu anladım, 10 yıl mazisi olmayan stüdyoların işlerine atlamadan önce iki kere düşüneceksin. Tokusatsu seven bir insan olmam sebebiyle sıkça ismini duyduğum Garo külliyatından uyarlanan yapım maalesef müziklerde JAM Project, senaryoda Yasuko Kobayashi ve seiyuu kadrosunda Romi Park'dan Daisuke Namikawa'ya dek tanıdık isimler barındırmasına rağmen delik deşik ve haftalık yazıldığı her halinden belli olan bir senaryo, çamur gibi animasyonlar ve 5-10 saniyeden uzun sürmeyen dövüş sahneleriyle beklentilerimi fazlaca baltaladı. 2015'de 3 Garo filmi, bir yeni Garo dizisi ve yeni Garo mangalarının yanısıra yeni bir sezon duyurulmuş ama ne gerek vardı diyorum bunu görünce.

Soukyuu no Fafner: EXODUS
11-12 yıllık beklentimin her dakikasını tatmin eden EXODUS bana göre bu yılın açık ara hiti.

Gundam: G no Reconguista
O kadar derin ki, kimse birşey anlamıyor. O kadar sanatsal bir animasyonu var ki 20 yıl öncekileri andırıyor. O kadar deconstruction bir seri ki TV serisi olduğu halde tamamına yakını Raraiya'nın sayıklamalarıyla yada episodik savaştan fazlası olmayan bölümlerle doldurdular. Seride geçen hafta açıklanan şey bile serinin ilk 1-2 bölümünden bariz olan birşeydi ki bunun gibi çok seri bulamazsınız. G no Reconguista tam olarak böyle birşey. Açıkçası G Gundam ve Turn A Gundam'dan sonra daha kötü, daha doğrusu daha sıkıcı bir Gundam serisi yapılabileceğini sanmıyordum ama bu seri sağolsun, Build Fighters TRY ile bunu el birliğiyle başarıyor.

Gundam: Build Fighters TRY
-Jigen Haryuuuuuuuuu....
-YETERRRRRRRRRRRRR!!

Düşüncelerim kısaca böyle özetlenebilir. Yanlış anlaşılmasın, Gunpla dövüşlerini işleyen bir seriye karşı değilim ama bunu bu kadar otistik yapmalarına karşıyım. Benim gibi Gundam hayranı birisinin bile skip'leye skip'leye izleyebildiği, geçen yılki sezonun aksine izlenebilir 2-3 bölüm bile çıkartamamış bir yapım olarak Build Fighters TRY hakikaten israf bir yapım olmuş.

Amagi Brilliant Park
Geçen yılın en iyi serisine bakıyorsunuz. Amagi Brilliant Park rehavet kavramından kotardığı usta işi durum komedileriyle her haftanın stresini alıp götürdü benden. Kolay izlenen, doya doya güldüren, bazen üzen bir seri arıyorsanız şiddetle öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
https://fanart.tv/fanart/tv/272131/tvposter/samurai-flamenco-53b1c05ccd1e3.jpg

Samurai Flamenco'yu bitirdim iki günde, yer yer garip ama baya çılgıncaydı. konservatif anime puristleri bunu bash etmiş ama genre switchleri uygulamak herkesin harcı değil. gungrave vardı birde buna benzer, normal anime formulünün dışına çıkanları hep beğeniyorum zaten. :P

seri en başından beri full meta. bölümler geçtikte bi süre sonra saints row kafasına escalate ediyor. ama basit bir parodyden ibaret değil, gerçek sorunları ciddiye almayı bilmişler. baya orjinal birşey denemişler yani, izlemeniz lazım. gayet iyi gelişen bir kurgusu var. character development falan da başarılı. cüneyt arkın abi favorim. mass media entertainment tüketim toplumu temasını da iyi işlemişler.

8/10
Sosyal ağlarda paylaş

İlk 7 bölümü sezonunun en iyisi, 8. bölümden itibaren sezonunun en kötüsüydü ya.

Hatta öyle feci bi kırılma vardı ki 2-3 bölüm boyunca eheh bunlar kesin rüya filan, kesin lsd kafası, gerçek değil, bir sonraki bölüm kaldığı yerden devam edicek, tamam bu bölüm değil ama bir sonraki filan diye kabullenemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

one piecei zaten bütün ergenler ve manchildlar izliyor. tavsiye etmene gerek yok

biz burada daha çok obscure şeyleri bulup birbirimize tavsiye ediyoruz. one piecei gidip random bir internet kafeye bile girsen görürsün yani

net kafeye gitmeye gerek yok.
one piece kalbimizde ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Domestic na Kanojo hoşuma gitti takip edeceğim.

Şimdi de Fuuka'ya başladım, random bir manga seçeyim dedim yazarına bakmadan. Sonra bu mesajı atarken wikiye bakayım fuukayı kim yazıyor dedim. Meersem kimi no iru machi yi çizen mangakaymış. Suzuka'nın sequalıymış. VE bunları okurken gereksiz yere 1 cümle daha okudum wikide öküz gibi spoiler yedim, inanılamz keyfim kaçtı. Bunlar son 3 dakika içinde oldu. pf
Sosyal ağlarda paylaş

Oyasumi Punpun bitti. Güzeldi, ama çok ağır ya, içime oturdu. Bir yandan bir sayfa daha okuyamayacak hale getiriyo, diğer yandan bitmesin istiyorum filan. Neyse bitti işte.

Ama üstüne bi dram daha kaldıracak durumda değilim, bütün enerjimi sömürdü bu. Bu sefer eğlenceli bişeyler tavsiye edin plz.
Şarj olduktan sonra dramlara devam ederim :p
Sosyal ağlarda paylaş

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/58/Umineko_no_Naku_Koro_ni_DVD_volume_1_cover.jpg

Umineko no Naku Koro ni

6/10

nasıl bir trainwreckti bu ya. deen abv. higurashi fanlarını sağmaya kasmışlar. sonu olmayan serilerden üstelik. 26 bölümü boşa izledik :(

http://www.madman.com.au/gankutsuou/i/wp_big_03.jpg

Gankutsuou

jouji nakata/10

en iyi monte kristo kontu adaptasyonu. sürreal havasına bittim ya. şiddetle tavsiye edilir.

ayrıca hastasıyız haydee

http://i35.tinypic.com/ayr3sw.jpg

Needless

5/10

izlediğim en kötü serilerdendi. ah completionist kafam ah
Sosyal ağlarda paylaş

@Kaede "Beelzebub has a croissant which belongs to me"

ahahaha lyricler baya iyiymiş. MAMA UUUUUUUU~~

http://i.imgur.com/L3mXTc5.jpg

Gosick

solid 8/10. tsundere done right. ending çok daha etkili olabilirmiş. mystery crime thriller sevenlere tavsiye.

ayrıca la bu loli size ne etti? demek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...